Continental
Tribuna
Noul Tursib – un an 2010 mai bun pentru călători

Societatea de transport public din Sibiu, TURSIB SA, mulţumeşte onoratului public călător pentru încrederea arătată în acest an. Transportul public este mereu în evoluţie, urmând dinamica oraşului.
Faţă de propunerile deja primite de către societatea noastră, conducerea Tursib doreşte ca şi în 2010 să fie aproape de sibienii care folosesc transportul public şi va încerca în continuare să răspundă cât mai bine nevoilor călătorilor.
În 2010 vor sosi încă 10 autobuze moderne, care vor contribui la rândul lor la creşterea confortului pe rutele de transport public din Sibiu. De asemenea, s-au achiziţionat încă 6 seturi de panouri de afişaj electronic, care vor ajuta la creşterea mobilităţii mijloacelor de transport, în avantajul publicului călător.

Acum, la sfârşitul anului, SC TURSIB SA urează sibienilor un Crăciun fericit şi LA MULŢI ANI!




comentarii
24 comentarii

Autobuze moderne? Cu caldura in ele cumva? Cu consum de motorina rezonabil? Cu clima? Cu podea joasa? Noul Tursib cu astfel de trasee? poate BOUL TURSIB! Atat timp cat sunteti dvs acolo nu putem avea pretentia unui suflu nou. Boul Tursib inseamna astfel de trasee de kkt! 15? 17? v ati gandit mult? Defapt nu aveti cu ce! Cel mai mult dezamageste Johannis ca va mai tine in brate. Pt sibieni ati demonstrat de mult gradul de incompetenta! Din pacate primarul e orb, nu CHOR! As fi vrut sa ajunga premier! Sincer! mai bine el decat Boc! V as fi pus la Transporturi! Erati mai bun ca Berceanu...la injuraturi si vulgaritati! BOUL TURSIB sunteti defapt dumneavoastra!! Nu avem cum sa cerem ceva ce un om nu poate vdea pt ca nu are viziune! Banda speciala de transport in Sibiu? Niciodata cat sunt inca oameni ca dvs in functii de conducere! nu aveti bani sa faceti un site cu o adevarata prezentare? Acelasi tramvai din anii 20? Va mai aduceti aminte ca Sibiul a avut transport electric? Dar pe BOUL TURSI nu puteti pune o harta actuala? Habar nu aveti ce inseamna internetul si un design frumos! habar nu aveti pt ca nu mai aveti varsta. la 64 de ani ar fi bine sa va pregatiti naiba pt pensie nu sa revelati transportul in comun dintr un oras respectabil dupa bunul dvs plac! Johannis aici a pierdut si vad ca inca mai asteapta sa va inlatureze! Pierde pe zi ce trece. Deci, la multi ani dar la putini spre deloc in fruntea BOULUI TURSIB
x
22.12.2009 01:44
circulam ca animalele in autobuzu 2 multumim tursib si primarului
gilu
22.12.2009 06:47
D-le primar d-le Popa noul tursib este o mare dezamagire pentru toti sibienii. Un singur exemplu vechiul traseu 12 era foarte bun, dar actualul 2 este o mizerie.Daca inainte iti puteai fixa ceasul dupa cum circula din 10 in 10 minute acum iti sta ceasul pina vine . Ati reusit sa transformati ceva bun in ceva prost Unde este precizia germana? De ce sa asteptam citeva luni pina va convingeti ca nu e bine ce ati facut?
nicolae
22.12.2009 07:59
noul tursib este un veritabil dezastru , nu imi pot da seama de ce au trebuit modificate traseele si numerele autobuzelor. in autobuzul 2 ne inghesuim ca vitele iar daca ne gandim ca fostul 8 a fost desfiintat e deja jalnic. mai mare rusinea .
radu
22.12.2009 09:00
A8 preia toata masa de calatori din tot cartierul ptr. centru,piata Cibin sau diverse alte leg. cu alte trasee. Nu-i de mirare ca se "rupe"la ore de virf(si nu numai)A15 circula cam degeaba (desi vechiul A8 avea dublura la ore de virf).Se mai descongestiona statia de la P-ta V.Aaron.Cu A15 nu te poti increde sa "prinzi"o alta leg.(ex. A10 spre Turnisor-Zavoi).Trece aiurea prin V Aaron.Altfel SARBATORI FERICITE.
Calator"posibil fericit"
22.12.2009 09:18
groaznic a2!!!!!!!!!!!!!
bi
22.12.2009 09:41
aaaaaaaa si de cand cu noul grafic si stam ca vitele in autobuz, dupa ce am inghetat in asteptare, am observat ca nu mai vin nici controlorii.
au avut o tentativa chiar la inceput, si, dupa ce au stat lipiti de usa neputand inainta sa faca controlul, au renuntat.
bi
22.12.2009 09:43
Sa nu mai vorbim de A1..nu respecta programul deloc!face de la Obor la cimitir 45 de minute!nu 31 cum zic idiotii astia de la Tursib!Popa ar face bn sa isi dea demisia si sa vedem troleibuze din nou in Sibiu!
cris
22.12.2009 10:10
Autobuze moderne Popa???Parca vad ca iar niste Manuri inghesuite,cu PODEA RIDICATA si fara AER CONDITIONAT!
Noul Tursib trebuie desfiintat si revenit la vechile trasee!Asta cu TROLEIBUZELE,desigur!

JOS CU POPA!
cris
22.12.2009 10:15
de cand s-a inceput cu noul program stam muuult mai mult in statii si inghetam....
nu inteleg de ce s-a modificat orarul si frecventa autobuzelor?!
ideea era sa existe o imbunatatire a traseelor....dar degeaba, acestea sunt un dezastru...
mai bine nu isi mai faceau atata reclama,ca si-au dat cu firma in cap...
nu conteaza
22.12.2009 10:58
cea mai buna dovada ca tursibul nu foloseste internetul. ce e alea? pai frate...macar sareaurodiciile si lingaii din birouri si bagau niste mesaje de bine, dar ei inca mai sunt la faza de tetris si solitar! O sa le dea copii pe foi listate comentariile noastre dupa masa cand ajung acasa! ma dar nici un mesaj de bine, ceea ce e clar. Tursib de rahat!
sib
22.12.2009 11:41
ce optimizare domnule? aveam 6 autobuze pe ora inainte si acum sunt doar 4.... degeaba dati abonament de 50 de lei cand nu ai cu ce autobuz sa circuli... ati facut o campanie pe care ati mai fi dat si mii de euro si rezultatele sunt oameni care asteapta in statie 20 de minute! de cand ati lansat planul de asa zisa "optimizare" am inceput sa merg cu taxiul! chiar nu ia nimeni nicio masura? reveniti la vechiul program ca era mai bun de o mie de ori!
Noul plan este oribil!
22.12.2009 12:02
de ce s-a desfiintat 4-le ? noul tursib e de kkt
je
22.12.2009 12:10
La "calatorul posibil fericit" am vrut sa incep cu A2 nu cu A8.Scuze..Aceleasi sarbatori fericite...
...erata...
22.12.2009 13:16
de ce s-a scos autobuzul 8???
pt ce ..cu ce s-a optimizat traficul dca s-a scos autobuzu asta?!
pacat ...acum citeva luni va putea ti mandri cu tursibu...acum...e JALee
eu
22.12.2009 13:42
Herr Johannis! faceti ceva! sunt convins ca nu cititi toate comentariile dar faceti ceva cu dl Popa ca nu mai merge bine tursibul
ijtls
22.12.2009 16:13
sa preferat autobuze poluante.
sa renuntat la troleibuze care erau ecologice
22.12.2009 17:29
pacat ca se mentine aceasta improvizatie crasa marca Tursib. La cati bani s au pompat in masterplanuri si la cati ani o sa mai platim la autobuzele astea eu cred ca s au spart banii fara cap! este trist ca se arunca la gunoi o investitie de milioane pe care altii si ar dori o! Toata europa investeste si sustine transportul electric, doar noi il denigram! Daca nu se pot introduce tramvaiele pt ca sunt intr adevar investitii masive, atunci e o mare greseala ca s a renuntat la troleibuz! intr adevar producerea curentului poate implica SI poluare insa poluarea o scoti din asezarile urbane! Sibiul avea cea mai extinsa retea in oras si s ar fi putut moderniza infrastructura prin fonduri nerambursabile insa nu s a vrut! e trist ca johannis nu poate accepta si varianta asta fara a crede ca vine dintr o directie politica! tocmai asta trebuie sa inteleaga primarul, ca exista si opinii care nu coincid cu ale luidar care sunt oiective. pentru acest lucru ar trebui sa mai reflecteze, asta daca doreste si sutinerea mea in continuare.
sibian
22.12.2009 18:25
Transportul urban s-a modernizat mult. Chiar daca mai sunt "mici capricii" de indeplinit, este ceva modern si absolut incomparabil cu ce a fost. Sa fim drepti si sa vedem si ce e bine, caci altfel ne orbeste Dumnezeu. Eu multzumesc celor care l-au conceput si celor care il duc la indeplinire si le doresc sincer Sarbatori fericite, cu sanatate si numai bine!
Cetatean sibian
22.12.2009 19:02
e jale cu tursibul eru legaturi inte cartiere valea Aurie si turnisor acum nu mai nici o legatura jalnic cine a gindit aceste trasee RUSINE ce inginer a facut.
un alt sibian
22.12.2009 19:23
Continua sa il pupi pe Popa in ***!Tursib-0 barat!!!
Catre Cetatean Sibian
22.12.2009 20:30
Multumesc Tursib-ului ca trebe sa schimb 2 autobuze pt a ma deplasa din V. Aurie pana in Broscarie(era tare plictisitor cu T5 sa te urci in el si sa ajungi la destinatie)
bnc
22.12.2009 21:02
A2 e dezastru,12le era lux,in 2 ....e o inghesuiala extraordinara si nu se poate corcula asa.
vlad
23.12.2009 02:12
de ce trebuia sa desfintati A8. era cel mai bun traseu din sibiu cu cea mai lunga cursa
jalea