Continental
Tribuna
Medieșeancă înșelată prin Metoda Accidentul cu 8.000 de lei
Vasile ANTIPA
1290 vizualizari
Medieșeancă înșelată prin Metoda Accidentul cu 8.000 de lei

O femeie în vârstă de 74 de ani din Mediaș a fost înșelată cu 8.000 de lei prin Metoda Accidentul. Octogenara a fost sunată acasă de un bărbat care a pretins că este chirug care i-a spus că fiul său a fost implicat într-un accident și are nevoie de 10.000 de lei pentru operație.

În aceeași zi, medieșeanca s-a întâlnit cu o femeie căreia i-a dat 8.000 de lei, iar la scurt timp și-a dat seama că a fost înșelată. Vârstnica a sunat la poliție povestind toată întâmplare, iar polițiștii medieșeni au deschis un dosar de cercetare penală pentur înșelăciune.





comentarii
9 comentarii

Cum pot oamenii sa fie asa de creduli??-- Desigur cei batrani au inca in gene cuvintul dat e adevarat -- dar timpurile sau schimbat -- azi cu hirtia in mina care dovedeste adevarul vei fi chemat mincinos-- cazul soacrei mele care a dat -5000 lei unui avocat ( care nu mai avea dreptul sa profeseze ) sa descilceasca problemele incilcite pe timpul comunistilor ( care trecea excesul de gradini in propietatea statului-- Acest avocat -- VULCAN- pe nume-- se trage din comuna Boita -- si locueste in cartierul HIPODROM interesant omul legii-- strimba dreptaea FARA SCRUPULE -- Atentie SIBIENI - LA EXCROCII CU DIPLOME!!!!!!!
25.03.2020 18:54
Cum pot oamenii sa fie asa de creduli??-- Desigur cei batrani au inca in gene cuvintul dat e adevarat -- dar timpurile sau schimbat -- azi cu hirtia in mina care dovedeste adevarul vei fi chemat mincinos-- cazul soacrei mele care a dat -5000 lei unui avocat ( care nu mai avea dreptul sa profeseze ) sa descilceasca problemele incilcite pe timpul comunistilor ( care trecea excesul de gradini in propietatea statului-- Acest avocat -- VULCAN- pe nume-- se trage din comuna Boita -- si locueste in cartierul HIPODROM interesant omul legii-- strimba dreptaea FARA SCRUPULE -- Atentie SIBIENI - LA EXCROCII CU DIPLOME!!!!!!!
25.03.2020 18:54
Cum pot oamenii sa fie asa de creduli??-- Desigur cei batrani au inca in gene cuvintul dat e adevarat -- dar timpurile sau schimbat -- azi cu hirtia in mina care dovedeste adevarul vei fi chemat mincinos-- cazul soacrei mele care a dat -5000 lei unui avocat ( care nu mai avea dreptul sa profeseze ) sa descilceasca problemele incilcite pe timpul comunistilor ( care trecea excesul de gradini in propietatea statului-- Acest avocat -- VULCAN- pe nume-- se trage din comuna Boita -- si locueste in cartierul HIPODROM interesant omul legii-- strimba dreptaea FARA SCRUPULE -- Atentie SIBIENI - LA EXCROCII CU DIPLOME!!!!!!!
25.03.2020 18:54
Cum pot oamenii sa fie asa de creduli??-- Desigur cei batrani au inca in gene cuvintul dat e adevarat -- dar timpurile sau schimbat -- azi cu hirtia in mina care dovedeste adevarul vei fi chemat mincinos-- cazul soacrei mele care a dat -5000 lei unui avocat ( care nu mai avea dreptul sa profeseze ) sa descilceasca problemele incilcite pe timpul comunistilor ( care trecea excesul de gradini in propietatea statului-- Acest avocat -- VULCAN- pe nume-- se trage din comuna Boita -- si locueste in cartierul HIPODROM interesant omul legii-- strimba dreptaea FARA SCRUPULE -- Atentie SIBIENI - LA EXCROCII CU DIPLOME!!!!!!!
25.03.2020 18:55
Cum pot oamenii sa fie asa de creduli??-- Desigur cei batrani au inca in gene cuvintul dat e adevarat -- dar timpurile sau schimbat -- azi cu hirtia in mina care dovedeste adevarul vei fi chemat mincinos-- cazul soacrei mele care a dat -5000 lei unui avocat ( care nu mai avea dreptul sa profeseze ) sa descilceasca problemele incilcite pe timpul comunistilor ( care trecea excesul de gradini in propietatea statului-- Acest avocat -- VULCAN- pe nume-- se trage din comuna Boita -- si locueste in cartierul HIPODROM interesant omul legii-- strimba dreptaea FARA SCRUPULE -- Atentie SIBIENI - LA EXCROCII CU DIPLOME!!!!!!!
25.03.2020 18:55
Cum pot oamenii sa fie asa de creduli??-- Desigur cei batrani au inca in gene cuvintul dat e adevarat -- dar timpurile sau schimbat -- azi cu hirtia in mina care dovedeste adevarul vei fi chemat mincinos-- cazul soacrei mele care a dat -5000 lei unui avocat ( care nu mai avea dreptul sa profeseze ) sa descilceasca problemele incilcite pe timpul comunistilor ( care trecea excesul de gradini in propietatea statului-- Acest avocat -- VULCAN- pe nume-- se trage din comuna Boita -- si locueste in cartierul HIPODROM interesant omul legii-- strimba dreptaea FARA SCRUPULE -- Atentie SIBIENI - LA EXCROCII CU DIPLOME!!!!!!!
mike-
25.03.2020 18:55
Cum pot oamenii sa fie asa de creduli??-- Desigur cei batrani au inca in gene cuvintul dat e adevarat -- dar timpurile sau schimbat -- azi cu hirtia in mina care dovedeste adevarul vei fi chemat mincinos-- cazul soacrei mele care a dat -5000 lei unui avocat ( care nu mai avea dreptul sa profeseze ) sa descilceasca problemele incilcite pe timpul comunistilor ( care trecea excesul de gradini in propietatea statului-- Acest avocat -- VULCAN- pe nume-- se trage din comuna Boita -- si locueste in cartierul HIPODROM interesant omul legii-- strimba dreptaea FARA SCRUPULE -- Atentie SIBIENI - LA EXCROCII CU DIPLOME!!!!!!!
mike-
25.03.2020 18:55
bă mike, iar te-ai îmbătat?
Vasile V. Vasile
30.03.2020 06:06
Nu ma-am imbatat eu ci --capcea- aia care nu-mi primea messajul asa ca am vrut neaparat sa pun mesajul iar el a aparut de7 ori -- acum intreaba pe cei de la tribuna pe cel responsabil cu CAPCEA DACA NU CUMVA EL SA IMBATAT
@ vasile vasile