Tribuna
Golănie, promiscuitate şi violenţe fără sfârşit într-un cartier sibian! "Am apelat la Poliţia locală, la Protecţia copilului, dar au venit, au văzut şi duşi au fost!"
Golănie, promiscuitate şi violenţe fără sfârşit într-un cartier sibian!

Într-o scrisoare deschisă adresată redacţiei noastre, un grup de cetăţeni de pe strada M. Kogălniceanu îşi plâng calvarul pe care-i suportă de ani de zile. 
Lipită de imobilul cu etaj de la nr. 2, de pe str. M. Kogălniceanu se află o ruină (că nu-i poţi spune casă!) în care îşi duc traiul două familii compuse din 8 adulţi şi 10 (zece) copii cu vârste cuprinse între câteva luni şi 10-11 ani. Tatăl uneia dintre familii zace în puşcărie, iar mama aceleiaşi familii are toate şansele să-l urmeze la puşcărie. Lipsiţi de orice educaţie şi supraveghere, copiii - cei mai răsăriţi - au devenit, alături de adulţi sperietoarea cartierului. Sparg geamuri, rup burlane, deteriorează pereţii caselor, îşi fac nevoile pe stradă şi nu o dată, înarmaţi cu cuţite şi topoare (vezi foto) ameninţă vecinii şi trecătorii în plină zi!?!
În plus, au construit şi construiesc, fără nicio aprobare, etaje şi anexe (?!?) şi blochează cu maşini o întreagă stradă.
"Am apelat la Poliţia locală, la Protecţia copilului, dar au venit, au văzut şi duşi au fost!
Şi ca şi când toate acestea nu ar fi de ajuns, una din principalele surse de venit ale acestor oameni fără căpătâi este arderea cablurilor pentru recoltarea cuprului, fumul înecăcios înnegrindu-ne casele şi făcând aerul irespirabil. Crescuţi în mizerie, în condiţii inumane aceşti copii au toate şansele să îngroaşe rândurile puşcăriaşilor şi handicapaţilor României!"
Să nu existe soluţii pentru asanarea acestei oaze de promiscuitate, pentru curăţarea acestei pete pestilenţiale de pe obrazul Sibiului?

 






comentarii
12 comentarii

Da trist,trec zilnic pe acolo zici ca suntem în ,,ghetou,, în ,,buricul,, orașului să lase asemenea specimene să își facă de cap!
De ceva timp am văzut o mașină de pompieri, sigur au dat foc la gunoaie.
Un ,,individ,, umbla pe mijlocul drumului ți e frica sa treci pe acolo.
Eu zic ca NU se vrea să se fac ceva......
Clau
25.11.2021 18:50
N-are nimemi nicio treaba! Politiei ii este teama, la protectia copilului lucreaza numai cucoane cu pile... Ce pretentii sa ai? Sa-i iei intr-o seara sa-i expediezi la mamica Merkel...
25.11.2021 21:20
e bine, noi cetatenii obisnuiti suntem un pericol daca intram in dedeman nevaccinati, nu baietii astia. astia sunt ok.
25.11.2021 23:12
,,A chemat Politia Locala,, este inutil e ca si cum ati chemat Asociația Experților și Evaluatorilor de Artă din România, sa rezolve problema.
Guvernatorul Transilvaniei
26.11.2021 06:55
Tot orasul a ajuns un ghetou urban! Decadere pe toate planurile, nimeni n-are nimic in comun cu orasul asta!
Parvenitii nu sunt interesati de nimic, marti - joi la lucru, in rest fiecare in curtea lui in Oltenia !
Jalnica administratie, un oras distrus de multinationale, de droguri, prostitutie, video chat, trafic de orice !

Cand ai 3 tufe la conducere, alaturi de cativa papitoi (psd, pnl etc), nu ai cum sa evoluezi ca oras!
Cand iti tai brazii si ii duci la austrieci la sebes, si pui un brad de plastic/metal in piata, asta spune totul despre noua normalitate sibiana!

Cand la facultati in sb se intra cu note sub 6, cu 5 si un pic, bai, sunteti jalnici !!!

Banu sa curga, parvenirea sociala si atat!
26.11.2021 08:51
Ce sa faca incapabilii de la politia locala. Ar trebui dati afara toti incepand cu seful politiei locale Sibiu, cel mai incompetent bugetar posibil! Dati toti afara si preluata ordinea publica de Jandarmeria Romana. La fel ordinea publica este asigurata in Franta, Italia etc de jandarmerie. La noi de ce nu se poate si trebuie sa platim niste burtosi incompetenti si semianalfabeti cu salarii grase?
Primaria Sibiu prin loaza care ne conduce, de ce nu se implica si nu ia masuri? Ce asteptati sa ajunga ca dea in cap cuiva? Incompetentilor!!!!!!!!!!
POLITIA LOCALA = INCOMPETENTA SI PROSTIE
26.11.2021 09:52
Da, acel loc reprezinta un mare pericol. Sunt, Doamne fereste, vreo 2 care nu sunt citavi la cap si mai tot timpul sunt in mijocul drumului. Si au aparut si o groaza de puradei.
me
26.11.2021 10:09
Ar fi bine ca șeful poliției locale să-și mute domiciliul pe str. Kogălniceanu
până la nr. 20 în înfundătură și să informeze sibienii după o lună cât de bine a
stat , a dormit, s-a plimbat pe această stradă,
Să-i spargă și lui geamurile nebunii și ceilalți, iar puradeii să-și facă necesitățile
sub geamul lui, să audă zbierăturile negrei, mama a 5 copii (în fiecare an unu)
Oare va scăpa din nou de pușcărie acum în apel la Alba Iulia ? O va ajuta poliția?.
De ce au fost și sunt lăsați să construiască fără acte? De ce îi lasă să umple strada
cu gunoaie zilnic (2 tomberoane mari) ? De ce le lasă tomberoane mari?
Au cărucioare de la marile magazine furate și nimeni nu-i întreabă de unde le au ?
Cât plătesc pentru gunoiul pe care îl cară zilnic Soma?
Am înțeles că au avut zeci de procese pentru violențele și distrugerile făcute și
nu au intrat la pușcărie nici unul. Până când sunt lăsați cei doi nebuni liberi să alerge oamenii
cu topoare și cu cuțite.? până va omorî pe cineva? De ce nu-i duce la Râul Vadului?
că la nebuni, la psihiatrie îi duce poliția la trei ani odată și mamă sa până seara îi scoate afară.
Au nevoie de banii lor și de alocațiile copiilor? de ce nici unul din cei 10 adulți nu lucrează?.
George
26.11.2021 12:53
Noi scriem aici ce periculoasa e aceea zona și ghici ce ,,POLITIA INCOMPETENTEI LOCALE,, eu zic ca așa ar trebui sa se numească patrulează în Piața Mare că a început ,,Târgul de Crăciun,, și poate dau de vreun infractor periculos pe acolo!
Clau
26.11.2021 18:41
In cartiere si in scoli - promiscuitate> se bat, fumeaza, fac s.e.x. in toalete! Ce ziceti, domn ministru?
26.11.2021 23:46
Exista o singura soluție! Știm bine toți care este!. S.F. !!! Science-fiction pt cine...nu înțelege!
Xxx
27.11.2021 18:19
AIA CU TOPORUL PRIN CURȚI ȘI PE STRĂZI DACĂ ESTE ADEVĂRATĂ ÎNSEAMNĂ CĂ ESTE MARE PERICOL!
GEORGE
03.12.2021 16:41
Din aceeasi categorie
SEVIS

E-pneu

PARCUL MEMORIAL  MULTICULTURA

Vacanta Eurotrip
info
A.D.I. Eco Sibiu
EVENIMENT TV
Muzeul Astra
codul postal
VISA MEDICA
Licitatie publica

accentmedia