Tribuna
Fostul viceprimar de la Ocna Sibiului este noul director financiar al Spitalului de Urgență
Laura BUCIU
8179 vizualizari
Fostul viceprimar de la Ocna Sibiului este noul director financiar al Spitalului de Urgență

Fostul viceprimar de la Ocna Sibiului, Dragoș Bunaciu, este noul director financiar al Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu.

În urma concursului organizat, la care a fost singurul candidat, Dragoș Bunaciu a obținut nota 10 la examenul scris, iar în urma interviului media finală a fost 8,98.

Dragoș Bunaciu a fost viceprimarul orașului Ocna Sibiului în mandatul 2016 – 2020 și a candidat din partea PMP pentru funcția de primar atât în 2016, cât și în 2020, pierzând ambele runde de alegeri.

Spitalul Clinic Județean de Urgență Sibiu se afla în impas, deoarece nimeni nu dorea să își asume funcția de director financiar, salariul fiind prea mic în comparație cu atribuțiile. Venitul a fost suplimentat de CJ Sibiu, până la suma brută de 10.000 de lei.





comentarii
9 comentarii

Normal ca tot politic a fost numit!!! Traiascaaaa politicul !!!!!
Sibianul
19.03.2021 12:29
Cum va efectuta Cj-ul audit financiar la spital? cand fratele directorului economic face audiul?
mergem inainte.....ca inainte era mai bine.
Unul
19.03.2021 12:35
inca un TLHAR
adi3
19.03.2021 13:47
Se poate angaja cineva care nu are legătură cu politica? A venit să ce? Să ia un salariu gras... plătit normal de cetățeni... și ce face el??? mai deturnează niște fonduri. Tot pe lipitori de afișe promovați... Tot fosile și apoi... Vai vai nu merg lucrurile bine.
Unu din Sibiu
19.03.2021 16:39
Nu a fost numit politic. Omul este un profesionist contabil iar cei care lucrează în domeniul contabilității bugetare ai cunosc valoarea. Faptul că a fost viceprimar la Ocna nu este cea mai reprezentativă poziție a lui. Dragoș îți doresc mult succes și putere de muncă! De pe margine multi pot spune tot felul de răutăți!. In ceea ce privește auditul, spitalul are echipă proprie, plus că sunt controlați anual și de către Camera de Conturi.
George
19.03.2021 16:45
Pai in mandatul lui in Ocna nu s-a realizat nimic notabil, nici macar primaria nu a fost zugravita ! Vai PLUA noasta !
kkt
19.03.2021 17:14
Felicitări multă baftă cel mai bun
Stejar zinel
19.03.2021 17:57
Io nu-l cunosc, da mi-o spus un pretin din Ocna că ai lu Bunaci trăiesc între țâgani, îs răi și lumea se ferește de ei.
B.Utoru
20.03.2021 08:14
Era culmea sa candideze singur si sa iasa pe locul 2.Daca e asa rau la bugetari, de ce toti isi aduc rudele in sistem?Putea sa faca o lucrare de nota mai mica dar nu ai cum sa nu te intrebi cum au coincis subiectele de la concurs cu ceea ce a invatat ?
Teo
20.03.2021 13:32
Din aceeasi categorie
Muzeul Astra

SEVIS

Vacanta Eurotrip
info
A.D.I. Eco Sibiu
EVENIMENT TV
Comunicat Carmangeria Imperial final
Licitatie publica

accentmedia