Tribuna
PNL
Drumul Sibiu-Cisnădie, închis o lună
* Din 23 august şi până pe 23 septembrie, drumul de acces în Cisnădie, pe ruta Sibiu – strada Calea Cisnădiei – Cisnădie este închis * În această perioadă, cei care vor să ajungă la Cisnădie o pot face fie cotind din DN 1 pe DJ 106 C, fie pe ruta Sibiu – Cisnădioara – Cisnădie *
Potrivit unui comunicat al Inspectoratului Judeţean de Poliţie (IPJ), lucrările de înlocuire a conductelor şi branşamentelor de gaz metan efectuate pe strada Sibiului din Cisnădie presupun închiderea totală a traficului rutier pe această stradă şi implicit pe relaţia Sibiu – strada Calea Cisnădiei – localitatea Cisnădie, neexistând rută de ocolire. În această perioadă traficul rutier spre Cisnădie se va face pe următoarele rute: municipiul Sibiu – DN 1(spre PC Veştem) – DJ 106C, Cisnădie şi municipiul Sibiu – Cisnădioara – Cisnădie. "Le recomandăm conducătorilor auto să folosească aceste rute şi să ţină cont de indicatorul amplasat pe strada Calea Cisnădiei, la ieşirea din municipiul Sibiu", spune Luciana Balteş, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu.



comentarii
8 comentarii

lol
lol
25.08.2010 09:14
lol
lol
25.08.2010 09:14
Pentru Ramona Gaita si Luciana Baltes :Corect este Calea Cisnadiei si atat.NU strada Calea Cisnadiei.Exemplu:Calea Victoriei NU strada Calea Victoriei.
cornel
25.08.2010 09:27
Daca tot s-a inchis si incurca atata lume, s-au gandit sa faca si reparatia asfaltului ? Sau e programata in decembrie ?
Sorin
25.08.2010 10:23
Autostrada Transilvaniei trece prin Cisnadie?! Altfel nu imi explic cum de se inchide Dealul Sibiului timp de o luna.

Dar oare tevile acelea se introduc prin bagare pe mijlocul drumului?1 or what?! Continuarea pe blogul Cisnadianului Turmentat.
Cisnadianu' Turmentat
25.08.2010 17:37
Ce ma, ti-e teama ca nu mai are nevasta-ta si ma-ta unde sa stea la ocazie, la o felatie ceva? Tevile alea se vor introduce prin popoul tau de curist.
@cisnadianu/turmentat
25.08.2010 17:43
dragi romani sa nu ne mai miram traim in romania si orice este posibil
marius
28.08.2010 19:45
Azi este 24.09.2010, drumul este tot inchis. Ce zice IPJ-ul? Da' primaria? Voi Tribuna, nimic?!...liniste totala.
Poate stie ceva cretinul din administratia locala, de la comentariul anterior, care s-a ofuscat tot ca un contribuabil se intereseaza de rahatul praf pe care el si ai lui incearca sa ni-l vanda de 6 ani incoace.
Alooo cretinoid suparat, te provoc la explicatii, treci peste felatii, popouri curistice, chestii uzuale la voi in primarie, si explica-le oamenilor ca mai trebuie sa astepte vreo 2 saptamani pana ce "nevestele" si "mamele" lor pot sa circule peste deal, si ca treaba cu 23.09.2010 a fost doar o felatie oferita gratuit de catre administratie.
Cisnadianu' Turmentat
24.09.2010 14:12
Din aceeasi categorie
Forumul German

qhouse sibiu

Palatul Brukenthal Avrig

sevis

Comunicat de presa final

Vacanta Eurotrip
info
publicare anunturi
Licitatie publica

accentmedia