Tribuna
(FOTO) O studentă din Vâlcea a murit într–un accident pe Calea Dumbrăvii
(FOTO) O studentă din Vâlcea a murit într–un accident pe Calea Dumbrăvii

O studentă de 23 de ani a murit, în această dimineață, într-un accident rutier grav petrecut pe Calea Dumbrăvii. Femeia circula într-un autoturism Fiat, iar la un moment dat a pierdut controlul volanului și, din cauza vitezei, a intrat într-un copac. Pentru scoaterea femeii din fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția unui echipaj de la Descarcerare.
Polițiștii spun că vina pentru producerea accidentului o poartă tânăra de 23 de ani. ”În urma cercetărilor efectuate, s-a constatat faptul că tânara conducătoare auto, în vârstă de 23 ani, domiciliată în localitatea Ocnele Mari, în timp ce conducea autoturismul pe strada Calea Dumbrăvii, din direcţia Centru spre localitatea Răşinari, nu adaptează viteza la condiţiile de drum, carosabilul fiind umed, pierde controlul direcţiei de mers, părăsind partea carosabilă şi intră în coliziune cu un copac”, a spus Anca Bloancă, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Tânăra de 23 de ani era studentă la un masterat al Universității Lucian Blaga din Sibiu. În momentul producerii accidentului, tânăra era singură în mașină.




comentarii
51 comentarii

Pacat de ea! Ma gandesc cu tristete la familia ei care se pregatea de Craciun, de Sarbatori in familie...S-au dus toate bucuriile. Gata, s-a terminat.S-a dat startul la tristete luunga.Dumnezeu s-o odihneasca si sa-i intareasca pe parinti.Ce durere!
Cineva
16.12.2011 09:57
Pacat...
bobo
16.12.2011 10:21
De asemenea vesti sa nu mai avem parte!
Sa nu traiasca nimeni ce traieste acum familia acestei tinere.
ema
16.12.2011 10:21
Dumnezeu sa o ierte si sa ii odihneasca sufletul. Condoleante familiei indurerate.
Chiar daca poate nu e cel mai potrivit moment dar acest accident poate treage si un semnal de alarma in mintea tinerilor teribilisti cu masini puternice si fara experienta de pe drumurile din Sibiu sa o lase mai moale cu viteza si sa fie mai civilizati in trafic pentru ca doar odata se intampla... bine ca nu a mai fost nimeni in masina si mai ales ca nu a mai fost alta masina pe drum ca se putea termina mai rau de atat...
Anonimus
16.12.2011 10:49
Cand esti singur/a pe sosea si nu poti adapta viteza la conditiile de drum, cine e de vina?! oricum... pacat
parere
16.12.2011 10:57
Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca in pace!
d
16.12.2011 12:01
Pacat,dar in cele mai multe cazuri parintii sunt de vina.Se pare ca era studenta,de unde a avut bani de masina?A!Cadou de la parinti"lasa sa aiba ea daca noi nu am avut"No?Foarte bine.I-ati facut sicriu daca voi n-ati avut.Zic in cele mai multe cazuri,poate aici nu-i cazul,cine stie?
corbul
16.12.2011 12:08
mare cretin te-a facut mata, sper ca a murit cand te-a nascut
@corbul in 16.12.2011 12:08 ( 87.208.228.37 )
16.12.2011 12:33
Dumnezeu s-o odihneasca pe Alexandra....
Alex
16.12.2011 12:38
Se obtine dreptul de a condce un autovehicol pe drmurile publice prea usor.De aceea mor oameni .
costel
16.12.2011 12:53
Cretin esti tu bai labagiule ,deoarece mata nici nume nu ti-a dat ,sa ti-l postezi pe site.
corbul
16.12.2011 12:56
Pe tine asa te-a botezat ma-ta, corbul, bai oligofrenule?
Condoleante familiei indoliate, Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
pt. corbul
16.12.2011 13:19
De ce nu-ti dai nume handicapatule,sau la voi in regat sunteti fara nume.Sa ramana in Ardeal cati regateni am adus eu.
corbul
16.12.2011 13:32
alexandra si mai cum?....d unde era si la ce facultate invata??
@ alex
16.12.2011 14:13
Alexandra si mai cum? Stie cineva?
o studenta
16.12.2011 14:13
Esti tzigan, asa cun te arata si pseudonimul de cioara si faci Ardealul de ras jegule! Te mai dai si sovin, ca sa vada lumea cat esti de imbecil.
@ corbul
16.12.2011 14:20
Condeleante familiei! si Doamne fereste.
Student ULBS
16.12.2011 14:53
D ZEU SO IERTE!ASEARA AM CUNOSCUT O,,ERA O FIINTA DE MILIOANE,SI AZI DIMINEATA A MURIT:((((
ADRIAN
16.12.2011 16:10
D ZEU SO IERTE!ASEARA AM CUNOSCUT O,,ERA O FIINTA DE MILIOANE,SI AZI DIMINEATA A MURIT:((((
ADRIAN
16.12.2011 16:11
ALEXANDRA MUSAT
ADRIAN
16.12.2011 16:11
dupa cum arata locul impactului la intersectia cu iesirea din valea aurie, foarte probabil cineva ia taiat calea, ea a venit cu viteza, s-a speriat, a tras stanga de volan si a ajuns intre copaci. problema este cum il gasim pe autorul moral al accidentului?
posibil asa
16.12.2011 16:51
Un inger s-a inaltat la ceruri...de ce tocmai ea nu-mi pot da seama...nu vreau sa cred ca o fiinta minunata ca ea nu mai este...un copil frumos, destept,cu foarte mult bun simt...nu am rugamintea sa nu mai postati mesaje injurioase.Ingerul se numeste Alexandra
Gina
16.12.2011 18:02
Am rugamintea, daca nu o stiati sa nu mai scrieti despre ealamodul urat. Parintii ei sunt niste oameni extraordinari.
Gina
16.12.2011 18:05
Condoleante parintilor si cunoscutilor.
Dumnezeu sa o odihneasca.....
16.12.2011 18:23
o colega extraordinara. nu cred ca a fost vina ei. s-a speriat, nu avea o experienta foarte mare, ud pe jos.. d-zeu sa o ierte si sa le dea putere parintilor. cei care nu au cunoscut-o sa faca bine sa-si tina impresiile de "soferi" pt ei
cristi
16.12.2011 18:54
nu a mai apucat sa ajunga la armasar in paltinis...a ramas saracul cu ''capota'' ridicata. bine ca nu a mai luat pe cineva cu ea...
dodo
16.12.2011 19:06
si daca se ducea la armasar, ce? ai fi vrut sa te duci la armasarul ei si ti-e ciuda? Pacat de o viata pierduta. Ce viteza o fi avut de s-a indoit masina in halul ala, pentru ca la 50 km/h nu poti aduce o masina asa nici sa vrei. Teribilismul si superficialitatea au avut urmari tragice. Pacat.
sancho
16.12.2011 20:04
Alexandra locuia in gazda in Valea Aurie, masina era parcata adeseori pe strada Iazului....
Sancho si Dodo faceti afirmatii necuviincioase....
16.12.2011 20:36
dodo esti bolnav....vezi-ti de viata ta si lasa-i pe altii sa se odihneasca in pace!
anca
16.12.2011 20:52
ce am scris eu si ce ai priecput tu.
@188.24.209.121
16.12.2011 21:36
Ancheta politiei a fost simpla si superficiala ca de obicei. Probabil ca, Alexandra, s-a pierdut pe moment. Oras strain, stres si alte ganduri. Dumnezeu A Vrut sa ajunga in Rai.
Scuze Sancho... dar Alexandra nu a dat dovada, niciodata, de teribilism...
16.12.2011 21:51
o sa ne lipsesti mult, erai mereu asa vesela si optimista
raluca
16.12.2011 21:58
sa circuli cu o viteza atat de mare incat sa aduci masina in halul ala.. e dovada de o precautie iesita din comun, intr-adevar. A murit iar despre morti numai de bine, insa hai sa fim si realisti un pic.
@188.24.209.121
16.12.2011 21:58
80km/h nu e o viteza asa mare precum crezi tu, mai ales la o masina moderna care e bine antifonata. daca nu ai o minima experienta de condus, te sfatuiesc sa-ti pastrezile impresiile pt tine. si daca nici nu cunosti drumul pe care s-a produs cu atat mai mult
cristi
16.12.2011 22:09
80 km/h pe un drum cu restrictie de 50 km/h are ca rezultat o fata moarta + masina adusa in halul acela. Daca pentru tine nu e mult si ti se pare normal , esti un dobitoc. Noapte buna.
@ 188.24.194.158
16.12.2011 22:24
consulta dexul sa vezi ce inseamna cuvantul antifonat. Analfabetule.
@ 188.24.194.158
16.12.2011 22:26
ANTIFON
c
16.12.2011 22:45
ANTIFON
123
16.12.2011 22:46
asa ne arati care iti sunt limitele. Mergi si te culca, esti pe langa subiect total.
foarte bine
16.12.2011 22:50
bai sa o duci pe mata la armasar analfabetu dracu ce esti
sergiuu
16.12.2011 22:57
Cei care comenteaza negativ dau dovada de nesimtire si lipsa de respect pentru o fata tanara decedata. Daca altii ar fi murit din cauza ei, poate mai intelegeam, dar asa nu fac decat sa-si dovedeasca lipsa de caracter. Atitudinile acestea nu fac cinste orasului nostru, iar faptul ca biata fata era din Oltenia nu are absolut nici un fel de relevanta si nici nu este o scuza pentru nesimtirea crasa a unor indivizi cu comportament de derbedei.
Dumnezeu sa o odihneasca!
observer
16.12.2011 23:29
Am ramas aproape fara cuvinte dupa ce am citit unele comment-uri... Aveti cumva o piatra in loc de inima? Ati crescut in padure, izolati de umanitate? Un om, UN OM a murit... Si asta e o ocazie pentru a va etala invidiile... Auzi, de unde avea masina? Da' asta conteaza acum? Ti-i ciuda ca tu mergi cu atobuzul? Si ce armasar, ce capota...? Rusine sa va fie... ROMANI, chiar de fiecare data cand moare cineva, trebuie sa ne aratam limbajul vulgar, rautatea, invidiile, orgoliile? Nimeni nu va sti ce s-a intamplat intr-adevar, doar ea... Nu mai faceti atatea presupuneri, nu aduc nici nu folos nimanui! Daca stiti atatea lucruri despre viteza, drumuri, etc. , aveti grija de voi si incercati sa nu ajungeti sa patiti asa ceva...Astazi esti, maine poate nu... Conteaza ce lasi in urma ta... Alexandra a lasat optimismul si voia buna! Voi ce veti lasa amintire celorlalti? Rautate, indidii, orgolii, false compatimiri?
Nina
16.12.2011 23:54
Acest caz merita toata compatimirea noastra. Intelegem suferinta, insa nu sunt de acord cu aruncarea gunoiului sub pres. Cauzele acidentului trebuie sa fie cunoscute si facute publice, derapajul nu poate sa existe decat in anumite conditii care tin in mod special de sofer. Nu poti spune ca masina a derapat si gata.. trebuie sa se stie DE CE a derapat, indiferent daca fata deborda de optimism, era o buna prietena si colega. Priviti adevarul in fata, adevarul nu face niciodata rau, indiferent care e acesta.
@nina
17.12.2011 08:55
condoleante din partea unui fost coleg si vechi prieten ... putere de lupta parintilor si rudelor !!!
Stefan
17.12.2011 12:26
bunicul ei din partea mamei la studenta e gropar la biserica onita str 22 dec barbulescu are sotie de-a doua
madalin
17.12.2011 13:04
tatal ei zidar de la mistrie a facut bani muceste cu patima are o casa construita de el in ocnita unde pamantul se prabuseste de la saramura langa strandul ocnita are casa si gutau acolo
zidaru iscusit
17.12.2011 13:17
@Madalina..ce conteaza ce e bunicul ei? Are vro` legatura?:-<
Condoleante Familiei ..R.I.P Alexandra
Alexandra
17.12.2011 13:40
Madalin SCz
Alexandra
17.12.2011 13:41
Se numea Musat Alexandra din Ocnita, Ocnele ,Mari. Studenta la a doua facultate Lucian Blaga Sibiu. Conducea un fiat nou pe calea dumbravii. A fost adusa acasa, duminica o ingroapa.Singura la parinti.
alexandru
17.12.2011 15:23
Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Ali! Nu-mi vine sa cred ca ti-ai pierdut viata intr-un accident de masina! Te voi pastra vesnic in inima si amintirile mele din copilarie. Adio, Ali!
Am fost vecina si prietena ei de cand s-a nascut! Sunt foarte suparata. Astazi ma intorc in tara si fiind prietena si vecina mea, aveam pana si cadoul de Craciun cumparat pe numele ei.... Nu-mi vine sa cred!!! (T_T)
Alina
17.12.2011 16:25
din vedere o cunosteam pe fata..pacat ca era tanara
80km/h si uitati-va cum arata masina..ale dracu de fiare :((
marius