Tribuna
Concert de colinde la Axente Sever. Dumitru Fărcaş şi Dinu Iancu Sălăjanu, printre invitaţi
Vasile ANTIPA
1915 vizualizari
Concert de colinde la Axente Sever. Dumitru Fărcaş şi Dinu Iancu Sălăjanu, printre invitaţi

Locuitorii din Axente Sever sunt aşteptaţi joi, 10 decembrie 2015 la tradiţionalul concert de colinde. Evenimentul a devenit o adevărată tradiţie în ultimii 8 ani, nume cunoscute ale scenei româneşti vestind Naşterea Mântuitorului la Axente Sever. Manifestarea se va desfăşura între orele 17-19.30 la Căminul Cultural din localitate dar şi în piaţa de lângă sediul Primăriei Axente Sever. "Îi aşteptăm pe locuitorii comunei noastre la tradiţionalul concert de Crăciun. Anul acesta am programat concertul în ziua de 10 decembrie căminul cultural din Axente Sever, la ora 17 şi în piaţa de lângă sediul Primăriei. Printre invitații din acest an se numărul Corul "Ioan Axente Sever", Corul Şcolii Gimnaziale, dar şi invitaţii speciali Dinu Iancu Sălăjanu şi Dumitru Fărcaş. Vreau să îi invit pe această cale pe toţi locuitorii comunei noastre la acest concert”, a spus Marius Grecu, primarul din Axente Sever.


comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
Pistele pentru biciclete

Medialcare24

Targul de Craciun

Comunicat de presa

EVENIMENT TV
VISA MEDICA
visa medica
Cartuse toner, unitati cilindru
Licitatie publica

ACCENT MEDIA