Continental
Tribuna
Alimente pentru masa de Paști pentru nevoiașii din Mălâncrav
Vasile ANTIPA
1000 vizualizari
Alimente pentru masa de Paști pentru nevoiașii din Mălâncrav

Mai multe persoane nevoiașe din Mălâncrav au primit alimente înaintea Paștelui din partea preotului paroh din localitate. Parohia Mălâncrav a oferit daruri persoanelor nevoiașe din comunitate.

La inițiativa preotului paroh Bogdan Fluieraș, mai multe persoane în vârstă și fără posibilități materiale au primit pachete cu alimente pentru a pregăti masa de Paști. Activitatea a făcut parte din Proiectul „Învierea Domnului în fiecare casă” prin care parohia sibiană are în vedere ajutorarea persoanelor cu posibilități materiale reduse.

„Am găsit de cuviință ca, în Săptămâna Sfintelor Pătimiri ale Mântuitorului nostru Iisus Hristos, să ne gândim la oamenii nevoiași din parohia noastră, pentru a avea și ei o masă caldă de Sfintele Paști. Așadar, parohia noastră a cumpărat alimente pentru mai mulți credincioși mai săraci și neputincioși, așa încât să se bucure și ei de mărețul Praznic al Învierii Domnului”, a precizat preotul paroh Bogdan Fluieraș.

comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
Muzeul Brukenthal

Publica anunturi

Vacanta Eurotrip
info
Apa Canal
Licitatie publica

accentmedia