PNL
România "A" - România tineret 3-1
A debutat Curtean

Mijlocaşul medieşean Alexandru Curtean a debutat în naţionala mare cu ocazia meciului de ieri, cu reprezentativa de tineret. Curtean a fost folosit în ultimele 34 de minute, luându-i locul lui Dacian Varga. Un alt sibian, Fabian Teuşan, a jucat repriza secundă la naţionala de tineret.
Lotul "A" al naţionalei României a învins cu scorul de 3-1 (1-0) reprezentativa de tineret, într-un meci amical disputat la Centrul Naţional şi Academia de Fotbal de la Mogoşoaia. Golurile selecţionatei "A" au fost înscrise de G. Bucur '31, Luchin '57 şi Prepeliţă '87 din penalti, în timp ce pentru formaţia de tineret a înscris R. Barbu, în minutul 61.
România "A": Tătăruşanu (Pantilimon '46) - Dănănae (Ciucă '66), Găman (Luchin '46), Tudose, Latovlevici - Bicfalvi (Prepeliţă '46), Bourceanu (Ropotan '46), Cr. Tănase (Deac '55), Varga (Curtean '66) - Bucur (Roman '55), Al. Piţurcă (D. Goga '55). Antrenor: Victor Piţurcă.
România tineret: S. Lung jr. (Lungu '46) - Bărboianu (Cojoc '46), R. Barbu, Cordoş, S. Ilie (Andronic '46) - Iorga (Teuşan '46), An. Ionescu (Buhăescu '46), Torje (Doman '46), Gângioveanu (Ochiroşii '46; Rusescu '87) - Răduţă (Sburlea '46), Rusescu (Hora '46). Antrenor: Emil Săndoi.
Lotul "A" va juca o nouă partidă de pregătire, vineri, contra Stelei, în timp ce tineretul va evolua împotriva lui Dinamo.