Tribuna
50 de pesedişti au pichetat sediul PDL
50 de pesedişti au pichetat sediul PDL

50 de membri ai PSD au protestat, ieri, în faţa sediului PDL, de pe B-dul Nicolae Bălcescu împotriva "abuzurilor PDL în justiţie". Pesediştii sibieni au scandat mai bine de un sfert de oră împotriva preşedintelui Traian Băsescu şi a Guvernului Boc, fiind acuzaţi că s-au implicat politic în arestarea preşedintelui Consiliului Judeţean Argeş, Constantin Nicolescu, membru PSD. Bineînţeles, membrii şi simpatizanţii PSD şi-au adus aminte de problemele de zi cu zi, în condiţiile în care cei mai mulţi protestatari erau pensionari. "Băsescu şi gaşca lui să se ducă dracului!", "Băsescule dă-i mâna lui Boc şi luaţi-o din loc!", "Ticăloşii!", "Mincinoşii!", "Tovarăşe Ceauşescu, fă-i chemare lui Băsescu" şi  "În România lui Băsescu, justiţia nu-i oarbă ... e chioară!" au fost principalele scandări anti-Băsescu şi Boc. Cei care au protestat au venit cu mai multe bannere şi cu o portavoce. Dintre protestatari au făcut parte Gheorghe Suditu, preşedintele organizaţiei municipale a PSD Sibiu, consilieri locali, liderii asociaţiei de pensionari, membri ai organizaţiei de tineret, dar şi câţiva simpatizanţi. "Astfel de mitinguri au loc în toată ţara. Nu este normal ca politicul să intervină în justiţie. Dacă este nevoie, vom continua protestele", spune Gheorghe Suditu.



comentarii
35 comentarii

danga-langa, danga-langa ,danga-langa, cu fluiericea in gura !
danga-langa
01.02.2011 08:04
SUDITU sa taca.Cel mai mare bandit,indrazneste sa vorbeasca.
mitica
01.02.2011 08:11
Oameni buni dar cine sa gasit sa protesteze ? asta lnseamna ca dreptatea ln Romania umbla cu capul spart si minciuna cu fruntea sus ,acest lucru este evidentiat de posturile tv. antena 3 si realitatea tv. Care realitate ? . Doar cine nu vrea sa vada si cine are urechi si nu vrea sa auda , nu si-ar da seama ca politicul nu se mai amesteca ln justitie de acea cad capete grele ln Romania . Pana mai ieri partidul stat a lui Iliescu-Nastase agatau doar gainari ca nu aveau ce sa cotizeze la partidul stat . Ca no fi nici astia mai catolici ca Papa este evident dar e oricum alta Romanie si ne lndreptam spre un stat de drept .
un sibian
01.02.2011 08:31
dar de ritzi si de falca de la arad ce ziceti de ce nu i aresteaza au cotizat cumva tot la p s d
un surean
01.02.2011 08:45
baiete iti doresc sa ai parte in justitie ,precum Nicolescu,de statul asta de drept
pt un sibian
01.02.2011 08:50
dar micutul fiu al d-nei Placinta? Ce o fi facut saracul de i-au si dat drumul? Ca doar a mangait-o pe iubita lui si pe un barbat?
Nu era pericol public decat daca ar fi taiat cu drujba vreo 10 oameni in Piata Mare.
Bai portocaliilor, am mai zis-o voi aveti culoarea puscariasilor din Statele Unite.
Asa sa va ajute Dumnezeu dupa tot "binele" care l-ati facut romanilor.
CIOCUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU MICCCCCCCCCCCCCCCCCCC!
observator
01.02.2011 08:51
Da ba ce vreti justitia este dupa chipul si asemanarea privirii mele
basescu
01.02.2011 08:55
O Lege pe placul PSD

legea PSD
01.02.2011 09:20
e normal ca cei care fac crime sa fie cercetati in libertate iar cineva care ar fi banuit ca ar fi facut o frauda sa fie arestat indiferent ca este in partid sau nu
sim
01.02.2011 09:55
stimabilor psd-isti, lasati sa functioneze justitia, deveniti penibili aparand coruptii si hotii, nu face bine pe plan extern, iar pe plan intern pierdeti electorat, electoratul roman este foarte sensil la asa ceva, de abia asteapta sa vada coruptii si hotii la nivel inalt dupa gratii,ei sufera pentru ca nu au ce pune in straita, iar altii fura fara sa fie pedepsiti, apropos, ati vazut in regimul iliescu sau constantinescu sa fie un politician urmarit penal, anchetat sau arestat, cel putin regimul basescu a pus in miscare aceasta operatiune, indiferent cum este, bun sau rau
dorel
01.02.2011 10:28
De 2 ani va intreb ce faceti cu HOTUL de Bara de la OPC?Are un DOSAR PENAL de FALS si UZ de FALS de cand era primar in Rasinari.Nimic de zis,nu-i asa?doar cu banii furati din padurile comunei a sponsorizat partidul care l-a primit dupa anuntul dat la ziar.
@pdlisti
01.02.2011 10:38
pe interlopi care fac crime si proxenetism ii cerceteaza inlibertate si pe omul ala il tin in arest...stat politienesc ce suntem!
ion
01.02.2011 10:48
suditu ce a facut cu apoldu?
sa vorbeasca altii nu el
apold
01.02.2011 10:54
s-a adunat gloata "la comanda" ca doar hai sa le aratam sibienilor de ce suntem in stare ..de stat in frig si scandat replici invatate :)))
mai scutiti-ma!!
Jollie
01.02.2011 11:38
PANA NU SE RESPECTA LEGEA-N TARA ASTA NU IASA NIMIC BUN ! CE CHESTIE-I ASTA SA PROTESTEZI LA SEDIILE PD-L SAU MAI RAU SA LE VANDALIZEZI, JUDECATORII SI PROCURORII NU-S PD-LISTI, DIN CONTRA UNII-S CHIAR PSD-ISTI SI-ATUNCI CE TE FACI ? D-L PONTA VREA FUNCTIE, PAI ASA N-O S-AJUNGA-N VECI MARE CU PROSTIA CE-O ARE-N CAP, CU MPOTI SA-NDEMNI PRIN TELEVIZIUNILE( CUMPARATE) OAMENII LA A DA FOC, A FACE TOATE PROSTIILE,PAI CE-I EL, PROCUROR, CE PROCURA, INVIDIA ,URA, DISPRETUL FATA DE OAMENI, DE LEGE SI ALTII CARE NU-S CA EL ? RUSINE.RUSINE ! VOR SA FACA CA-N 90 LA MINERIADE? SI-ATUNCI ILIESCU A TRIMIS MINERII LA SEDIILE PARTIDELOR PNL SI PNT. CE ZICE-ACUMA PNL-UL E DE ACORD CU-ASA CEVA, PARCA CU EI VOR SA SE UNEASCA ? PSD-UL AINLOCUIT UN PROSTANAC CU UN PROST, CEL PUTIN PROSTANACU' AVEA CEVA IN CAP, ASTA N-ARE NIMIC, SE VEDE CA L-A LUAT NASTASE DE PE STRAZI SI CA SI-A LASAT NEVASTA SI COPILUL SI-A TRECUT LA FAMILIA DE PARLAMENTARI SI EUROPARLAMENTARI,GANDITI-VA NUMAI CAT CHELTUIE STATUL ROMAN CU FAMILIA LOR SI CAT DE CORECTA E TREABA ASTA, TATA PARLAMENTAR, EU PARLAMENTAR NEVASTA-MEA EUROPARLAMENTAR!
MARIA
01.02.2011 12:53
d-L Langa, fluiera , o saracu' de ce , nu mai poate vorbi, de la ce ,vodca,rachiu,sau vin ?
MIMI
01.02.2011 12:55
ESTE TARA PE CARE O MERITAM.AVEM CE-AM VOTAT,SI ASTA E DOAR INCEPUTUL.MAI AVEM UN PIC SI DACA NE DA IARASI GALETI,FULARE,CACIULITE SI UMBRELUTE,II VOTAM DIN NOU.NE MERITAM SOARTA SI PLISCUL MICCCCCCCCCCCCC!
O SIBIANCA
01.02.2011 13:55
de ce nu pot protesta PSD-stii civilizat, daca nu sunt de acord cu ceva, chiar trebuie sa injure? si apropo sunt si ei la putere pot schimba ceva care nu le place prin vot democratic.cred ca minoritatea psd vrea sa rastoarne majoritatea pdl care a fost ales democratic de popor sa nu utam asta. ar trebui sa termine luptele ptr. ciolan sa sa ajute la iesirea tari din criza !
ionel
01.02.2011 13:56
TACI,SE VEDE CA ESTI PDL-ISTA.SIGUR NU ASTEPTI SALARIUL,MAI BINE TACI.
PT.MARIA
01.02.2011 14:05
De acord cu cele scrise,mai putin majoritatea PDL aleasa.
raspuns lui Ionel
01.02.2011 14:09
Nicolescu ,dupa ce a furat banii de la UE ...s-a imbolnavit de o boala pe care o avea ,fe fapt ,la purtator de mult .E boala de imbuibat ...cu colesterol si chefuri de comunisti ,care inca nu s-au saturat de supt tara ...si mai vor ...si mai vor .Si ce s-au gandit ei ...i-a sa luam si banii dati de UE ,ca doar ***e *** ai nostri ,ca si asa nu are cine sa ne traga la raspundere. Si daca ne vor trage vreodata ...fac astilati scut si nu ne lasa la nevoie ...ca -s de-a nostrii ....cu M.U.C.I.I ...pe piept
Rusine ,PSD-isti comunisti ,ce sunteti.!!!!
Acolo e vb de bani furati de la uniune ,bani care sunt monitorizati ,de care trebuie sa raspunzi daca ii folosesti ....rusine, PSD -isti ca sustineti hotia .Deaia tara noasta nu are credibilitate nicaieri .Cu ce tupeu strigati pe la alte filiale ,ca niste tzatze isterice ,cand e vb de banii de la UE si nu are legatura cu alte partide .
Voi chiar credeti ca suntem batuti ,toti in cap !!!
Puteti face enspe mii de aliante si sa va colocati tara cum vreti...pe hartie!!
.....votul sta tot in ...stampila noastra !
bau bau
01.02.2011 15:05
PSD-ISTI SUSTIN UN INFRACTOR CA NICOLESCU CARE A FURAT BANI EUROPENI, PAI NU E SINGURUL, TOTI PSD -ISTI FAC ASTA, VERIFICATI LA SB PRIMARI DIN PSD CARE AU FURAT TOT CE ERA DE FURAT, VERIFICATI LOAMNESUL, MICASASA, BIERTAN, SLIMNIC
DNA DE CE NU-TI FACI DATORIA
NUTU CAMATARU
01.02.2011 15:35
Nu ma mir ca-n tara asta totul merge invers,te-ai trezit si tu sa comentezi,portocala stricata.Frate,toti sunteti asa prosti?
@bau bau
01.02.2011 16:05
A TI UITAT DE PRIMARUL DIN LUDOS, BERGHEZAN CARE A FURAT BANII DE PE SUBVENTIE DE LA UNIUNEA EUROPEANA S-AU LA IERTAT VARUL LUI PROCURORUL NELU BERGHEZAN
NUTU CAMATARU
01.02.2011 16:14
daca in Romania dreptatea nu e chioara....sa ne amintim si de RITI...FALCA....PASAT...sau fiind colorati portocalii nu se pune...
JAVRE PORTOCALII
01.02.2011 16:34
in afara sa injurati, alte comentarii nu aveti psd-itilor, asta e educatia care o aveti si vreti la putere
injurati-va mamele voastre nu pe ale altora
cei sapte ani de acasa
mama lui ion
01.02.2011 16:44
foarte bine au facut cei din psd.i sustin cu tarie.jos basescu.
anonim
01.02.2011 17:55
m
ramy
01.02.2011 18:16
Stimata doamna,
cu ce obraz mai iesiti pe strada?
Chiar nu aveti nici un pic de constiinta,
atata lume sufera si voi va inbuibati.
Nu va sta in gat?
Nu va mai satura Dumnezeu.
@ mama lui ion
01.02.2011 18:27
cinste psd penru ca ia atitudine fata de aceasta ciuma portocalie car in ultimi ani au supt tara ca o catea flaminda .Traiasca ILIESCU.
tarzan,revine
01.02.2011 19:13
Am vazut protestul de ieri si azi mi-e rusine pentru ca am stat si am privit. Mi-a fost frica sa ma alatur pesedistilor pentru ca sunt functionar public si ma dau sefii afara. O poza, o inregistrare video si eram gata restructurat. Asa mai castig o paine dar mie rusine ca pot sa rabd atata. Poate meritam tot ce se intampla.
martor
01.02.2011 19:23
PSDisti neo comunisti ordinari si hoti.repede isi apara colegul hoti,si atita prostii inpotriva legii.nastase de ce nu e judecat?si multi altii.toti hotii sa ajunga la puscarie ,indiferent de culoarea politica.dar pida acuma cei mai mari infractori are PSD.jos cu maimutoiul si escrocul comunist PONTA
Qtarzan si restul ca el
01.02.2011 20:26
IARA VOR SA IASA HOTII IN FATA,DAR EU SPER INCET IN CET SA MEARGA LA FUND.SI MAI TERMINATI ODATA CU BOC.Premierul Boc, pe care nu vreau nici să-l ridic
vadim
02.02.2011 00:11
Nu s-a implicat nimeni , mai taceti roscatilor.Psd-istul a gresit sa raspunda, toti suntem egali in fata legii.Cand a primit mita de la Penescu nu i s-a facut rau dar cand l-au ridicat mascatii la prins atacul de cord.
VARLAAM
02.02.2011 20:29
SA-TI DEA DUMNEZEU SI TIE EXACT LA FEL
PT VARLAAM