Articol
Un echipaj SMURD cu medic a fost solicitat astăzi, în piața Aurel Vlaicu, la un accident între un autoturism și o trotinetă, în urma căruia un bărbat a fost transportat la spital, conștient.
„Un echipaj SMURD cu medic, mașina medicului de urgentă și motocicleta SMURD au intervenit de urgentă în piața Aurel Vlaicu la un accident rutier în care au fost implicate un autoturism și o trotinetă. Un bărbat în vârstă de 23 de ani, care prezenta un traumatism la nivelul membrului inferior și escoriații, a fost transportat la UPU Sibiu, conștient”, au transmis reprezentanții ISU Sibiu.
„Din primele cercetări efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit că, cel mai probabil pe fondul neacordării de prioritate, cauza urmând a fi cert stabilită, s-a produs o coliziune între un autoturism (condus de un sibian, în vârstă de 55 de ani) și o trotinetă, condusă de un sibian în vârstă de 23 de ani. În urma accidentului, tânărul de 23 de ani a suferit vătămări corporale, fiind transportat la Spital”, au transmis reprezentanții IPJ Sibiu.