Izvorul „Fiii Satului” a fost renovat și curățat, apa lui limpede și curată putând fi folosită fără nicio problemă.
Reprezentanții Primăriei comunei Porumbacu de Jos îi anunță pe locuitori că pot bea și se pot aproviziona cu apă de la izvorul Fiii Satului, chiar și în această perioadă, când de obicei izvorul nu avea debit.
„Cu bucurie vă informăm că izvorul de la Fiii Satului a fost complet renovat și curățat săptămâna aceasta! El acum curge bine (5 litri la 2 minute) chiar și în această lună, în care de obicei nu avea debit. Vă invităm să vă bucurați de apă curată de izvor”, au transmis reprezentanții Primăriei Porumbacu de Jos.
Sursa foto: facebook Primăria comunei Porumbacu de Jos

Vlad IGNAT
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Răzvan NEGRU
Ștefania VESA
Ovidiu BOICA
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Dumitru CHISELIȚĂ
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT
Trebuie sa platiti sclavetilor taxa de utilizare, dupa ce se pun contoare!