În această seară, pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 a fost semnalată prezența unui urs pe raza localității Tălmaciu
La fața locului se deplasează un echipaj SMURD pentru a asigura măsurile din competență. De asemenea a fost transmis mesaj RO-Alert pentru locuitorii de pe raza localității cu privire la prezența animalului în localitate., susține slt. Andreea Ștefan, reprezentant ISU Sibiu.
Tot în Tălmaciu, în urmă cu câteva zile a mai fost semnalată prezența unui urs.
b.o.n.
Vlad IGNAT
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Răzvan NEGRU
Ștefania VESA
Ovidiu BOICA
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Dumitru CHISELIȚĂ
Vlad IGNAT
Eu propun sa-i trecem la impozit si sa plateasca si sanatatea. Oricum au mai multe drepturi ca noi. Noua ni se recomanda sa „stam in casa”, ei umbla liberi!!!.
Deci la taxe cu ei, poate atunci pleaca!!