Polițiștii sibieni au fost solicitați, în urmă cu puțin timp, la un accident produs în zona localității Boița. Pe fondul nepăstrării distanței regulamentare, un șofer, în vârstă de 80 de ani, a intrat în autoturismul condus în fața sa.
În urma impactului, bărbatul de 80 de ani a suferit vătămări corporale, fiind transportat la spital, conștient.
„În urmă cu puțin timp, polițiștii rutieri au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs pe DN 7, la km 249 + 370 metri, în zona Boița. Din primele verificări efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit faptul că, în timp ce conducea un autoturism pe DN 7, dinspre Vâlcea spre Sibiu, la intrarea în localitatea Boița, un bărbat în vârstă de 80 de ani, din județul Tulcea, nu a păstrat distanța regulamentară și a intrat în coliziune cu un autoturism condus în fața sa de către un bărbat în vârstă de 39 de ani, din Laslea”, au transmis reprezentanții IPJ Sibiu.
Vlad IGNAT
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Răzvan NEGRU
Ștefania VESA
Ovidiu BOICA
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Dumitru CHISELIȚĂ
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT
„a intrat în autoturismul condus în fața sa.” . Aia da!