Remiză în al doilea amical cu Unirea Alba Iulia
565 vizualizari

Vineri, pe terenul artificial din imediata vecinătate a Stadionului" Municipal", FC Hermannstadt a terminat la egalitate cel de-al doilea meci de verificare susţinut în compania celor de la Unirea Alba Iulia, scor 1-1. Cele două echipe s-au mai întâlnit în urmă cu două zile, de data asta pe terenul uniriştilor, câştig de cauză având sibienii, prin reuşita lui Ionuţ Petrescu.
Adrian Cârstean a deschis scorul în prima repriză, cu un şut din interiorul suprafeţei de pedeapsă ('36). Formaţia vizitatoare a egalat cu 3 minute înainte de final, prin Culda.
Antrenorul Eugen Beza a folosit următoarea formulă de echipă: L. Voicilă - Străulea, Căt. Pîrvulescu, Natea, A. Mărginean - Bratima , R. Necșulescu - Monea, Unguru, I. Petrescu - Ad. Cîrstean. Au mai jucat H. Moldovan, Ciorgovean - Criştiu, Oiță, Bratu, Medeşan, Dîlbea, Bg. Piko, Al. Neacşa, Chifu, A. Moldovan, D. Tătar, Tineiu, Cîmpean şi Galea.
Miercuri, 8 februarie, FC Hermannstadt joacă la Piteşti, cu liderul clasamentului Seriei a III-a a Ligii a III-a, SCM-ul lui Nicolae Dică, iar vineri, 10 februarie, e programat amicalul cu echipa din Hărman, la Sibiu.