logo
Aproape 50 de goluri în 6 jocuri în etapa din Liga a IV-a. Rezultate interesante în Liga a V-a
Ovidiu BOICA
2022 vizualizari
Aproape 50 de goluri în 6 jocuri în etapa din Liga a IV-a. Rezultate interesante în Liga a V-a
Etapa din weekend a fost una bogată în reuşite. În cele 6 meciuri disputate pe teren s-au înscris în total 48 de goluri.
Cei care au asistat la meciurile etapei a XXI-a a primului eşalon judeţean au avut ce vedea. În cele 6 întâlniri de pe teren - echipa suporterilor sibieni a câştigat la "masa verde" jocul cu Continental, care s-a retras din campionat în pauza de iarnă - s-au marcat aproape 50 de goluri.
Scorul rundei s-a înregistrat la Miercurea Sibiului, acolo unde echipa lui Nicolae Grădinar s-a impus cu 11-3 în faţa Athleticului din Şura Mare.
Un succes confortabil a obţinut şi ocupanta locului secund, Păltiniş Răşinari, pe terenul celor de la AS Sion (9-0).
Două jocuri s-au încheiat cu scorul de 7-0. Liderul clasamentului, FC Avrig, a câştigat la Şelimbăr, în vreme ce echipa care completează podiumul, Măgura Cisnădie, s-a impus pe teren propriu în faţa celor de la FC Tălmaciu.
Echipa a doua a FC Hermannstadt şi-a trecut în cont alte 3 puncte după succesul obţinut cu Progresul Terezian. Interesant e faptul că formaţia pregătită de Marian Mărgărit, una din rândul celor cu cele mai bune apărări, a încasat acum 3 goluri, partida încheindu-se cu scorul de 5-3.
Cel mai strâns rezultat este cel dintre CS Agnita şi Sparta Mediaş, meci încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea gazdelor.
În urma acestor rezultate ordinea la vârful clasamentului nu se modifică. FC Avrig continuă să fie lider, cu 55 de puncte, cu două mai multe decât Păltiniş Răşinari şi 6 peste Măgura Cisnădie.
 
LIGA A IV-A, ETAPA A XXI-A
Sâmbătă, 29 aprilie
AS Sion Sălişte - Păltiniş Răşinari 0-9
LSS Voinţa Sibiu - Continental Sibiu 3-0 *
Măgura Cisnădie - FC Tălmaciu 7-0
CS Agnita - Sparta Mediaş 2-1
Progresul Terezian - FC Hermannstadt II 3-5
ACS Viitorul Şelimbăr - FC Avrig 0-7
Duminică, 30 aprilie
Unirea Miercurea Sibiului - Athletic Şura Mare 11-3
ASA Sibiu  a stat.
* la "masa verde".
Clasament
 1. FC Avrig   20 18 1 1 110-8 55 (+25)
 2. Păltiniş Răşinari  20 17 2 1 112-25 53 (+23)
 3. Măgura Cisnădie  20 16 1 3 106-20 49 (+19)
 4. FC Hermannstadt   19 14 1 4 87-22 43 (+16)
 5. Unirea Miercurea Sibiului 20 12 2 6 70-34 38 (+8)
 6. CS Agnita   20 10 3 7 46-41 33 (+3)
 7. ACS Viitorul Şelimbăr 19 10 2 7 50-36 32 (+2)
 8. LSS Voinţa Sibiu  20 9 1 10 60-53 28 (-2)
 9. FC Tălmaciu   19 7 1 11 35-51 22 (-5)
10. Sparta Mediaş  19 7 1 11 43-78 22 (-5)
11. Progresul Terezian  19 4 5 10 31-70 17 (-13)
12. Athletic Şura Mare  20 5 1 14 32-98 16 (-14)
13. ASA Sibiu   19 3 1 15 16-90 10 (-17)
14. A.S Sion    18 2 2 14 29-82 8 (-22)
15. Continental    20 0 0 20 10-129 0 (-30)
Etapa a XXII-a, 6-7 mai
Sâmbătă, 6 mai, ora 11:00
Athletic Şura Mare - AS Sion Sălişte (în tur 5-4)
Continental Sibiu - Unirea Miercurea Sibiului (0-5)
FC Tălmaciu - LSS Voinţa Sibiu (1-3)
Sparta Mediaş - Măgura Cisnădie (0-16)
ASA Sibiu - CS Agnita (0-7)
Păltiniş Răşinari - Progresul Terezian (3-1)
Duminică, 7 mai, ora 11:00
FC Hermannstadt II - ACS Viitorul Şelimbăr (3-2)
FC Avrig stă.
 
LIGA A V-A SIBIU, SERIA I, ETAPA A XIII-A
AS Izvorul Sîngătin - AS Arpaşu 5-1
AS Cetate Slimnic - Cibinul Cristian 4-0
AS Vulturul Poplaca - AS Cindrelu Gura Râului 5-0
Gloria Loamneş - AS Leii Şura Mică 3-2
Silvatex Orlat - Spicul Şeica Mare 1-2
Clasament
 1. Spicul Şeica Mare  13 9 4 0 35-15 31 (+10)
 2. AS Vulturul Poplaca  12 8 2 2 33-11 26 (+11)
 3. Silvatex Orlat  13 7 2 4 33-26 23 (+2)
 4. AS Leii Şura Mică  13 6 2 5 28-22 20 (+2)
 5. Gloria Loamneş  12 6 2 4 24-26 20 (+2)
 6. AS Cetate Slimnic  13 5 2 6 32-33 17 (-4)
 7. Cibinul Cristian  13 4 5 4 27-30 17 (-1)
 8. AS Cindrelu Gura Râului 12 2 4 6 16-31 10 (-5)
 9. AS Izvorul Singătin  13 2 1 10 18-34 7 (-14)
10. AS Arpaşu   12 1 2 9 19-37 5 (-16)
Etapa a XIV-a, duminică, 7 mai, ora 11:00
Cibinul Cristian - AS Izvorul Sîngătin (în tur 3-0)
AS Cindrelu Gura Râului - AS Cetate Slimnic (3-5)
Gloria Loamneş - AS Vulturul Poplaca (0-4)
AS Arpaşu - Silvatex Orlat (0-6)
AS Leii Şura Mică - Spicul Şeica Mare (1-2)
 
LIGA A V-A SIBIU, SERIA A II-A, ETAPA A XIII-A
Progresul Dumbrăveni - AS Racoviţa 1-3
AS Turnu Roşu - AS Fraternitas Tălmaciu 1-3
Corsav Veştem - AS Nocrich 9-0
AS Chirpăr - AS Bradu 2-3
Clasament
 1. AS Bradu   13 12 0 1 51-16 36 (+18)
 2. Corsav Veştem  12 10 1 1 43-18 31 (+13)
 3. Progresul Dumbrăveni 12 7 0 5 48-31 21 (+3)
 4. AS. Chirpăr   13 5 4 4 30-30 19 (+1)
 5. AS Fraternitas Tălmaciu 12 6 0 6 24-31 18 (+3)
 6. Voinţa Roşia   12 4 2 6 31-25 14 (-4)
 7. AS Viitorul Racoviţa  13 4 1 8 26-38 13 (-12)
 8. AS Nocrich   13 3 3 7 16-42 12 (-6)
 9. Lyons.Club Vurpăr  10 3 2 5 18-19 11 (-10)
10. AS Turnu Roşu  12 0 1 11 14-51 1 (-17)
Etapa a XIV-a, duminică, 7 mai, ora 11:00
Fraternitas Tălmaciu - Progresul Dumbrăveni (1-7)
AS Nocrich - AS Turnu Roşu (3-2)
AS Chirpăr - Corsav Veştem (0-0)
AS Racoviţa - Voiţa Roşia (1-6)
AS Bradu - Lyons Club Vurpăr (2-4)
 
LIGA A V-A MEDIAŞ, SERIA I, ETAPA A XI-A
Gloria Şmig - FC Curciu 3-5
Atletic Municipal Mediaş - AS Valea Viilor 2-0
AS Copşa Mică - Viitorul Tîrnava 3-2
Dacia Aţel - Recolta Alma 4-2
Clasament
 1. AS Copşa Mică  11 9 2 0 39-19 29 (+14)
 2. AS  Mediaş   11 7 1 3 33-18 22 (+4)
 3. Viitorul Tîrnava  11 6 1 4 38-22 19 (+4)
 4. FC Curciu   11 6 1 4 38-31 19 (+4)
 5. Recolta Alma  11 5 1 5 34-38 16 (-2)
 6. Dacia Aţel   11 4 1 6 36-34 13 (-5)
 7. Gloria Şmig   11 2 1 8 27-50 7 (-11)
 8. AS Valea Viilor  11 1 0 10 13-46 3 (-12)
Etapa a XII-a, duminică, 7 mai, ora 18:00
AS Valea Viilor - Gloria Şmig ( în tur 2-7)
AS Copşa Mică - Atletic Municipal Mediaş (2-1)
Viitorul Tîrnava - Recolta Alma (1-3)
FC Curciu - Dacia Aţel (4-3)
 
LIGA A V-A MEDIAŞ, SERIA A II-A, ETAPA A XI-A
AS Arsenal Dîrlos - AS Speranţa Pro Richiş 2-3
AS Viitorul Valchid - Romii Buzd 3-0
AS Unirea Moşna - Stăruinţa Laslea 0-3
Speranţa Biertan a stat.
Clasament
 1. AS Speranţa Pro Richiş 10 7 1 2 35-20 22 (+7)
 2. Stăruinţa Laslea  9 7 0 2 31-10 21 (+12)
 3. Speranţa Biertan  9 6 0 3 32-26 18 (+3)
 4. AS Arsenal Dîrlos  9 4 1 4 20-22 13 (-2)
 5. AS Viitorul Valchid  9 3 1 5 23-29 10 (-5)
 6. Romii Buzd   10 3 1 6 18-34 7 (-2)
 7. AS Unirea Moşna  10 1 0 9 10-28 0 (-15)
Etapa a XII-a, duminică, 7 mai, ora 18:00
Romii Buzd - AS Arsenal Dîrlos (în tur 3-3)
AS Unirea Moşna - AS Viitorul Valchid (0-3)
Stăruinţa Laslea - Speranţa Biertan (6-0)
AS Speranţa Pro Richiş stă.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
Must de Jidvei

Hertel Nordbayern

Eurotrip Rekze
Fundatia APT
Auchan