Imaginea săptămânii
Grăbitu’ lu tata
De cum s-a mai domolit vremea, au apărut, în oraş, ghiciţi ce? Nu ghiocei, nu urzici, nu ceapă verde. Adică stai, că acestea au apărut, dar nu despre asta e vorba. Ci despre băieţaşii grăbiţi pe două roţi, care, iată, se dau nestingheriţi nici de regulile de circulaţie, nici de limite de viteză, nici de indicatoare de prioritate, nici de colegii de trafic cu mai multe roţi. E trecere de pietoni pe Victotiei, la facultate, dă-o în mă-sa, şi pe ea şi pe pietoni. Băiatu’ lu’ tata bagă acceleraţie, că e cool şi aşa a văzut în jocuri. E coadă de maşini pe Rennes? Copilu teribil urcă pe trotuar, dă colţul pe Şcoala de Înot, apoi, pe pista de biciclete îşi ia avânt şi sparge suta pe la străpungere. Ce reguli frate, ele-s pentru fraieri... Ce să mai spui? Că în cel mai fericit caz se alege cu o amendă şi în cel mai nefericit cu, Doamne fereşte, băieţii de la SMURD care-l recuperează dintre resturi? Da..
Adauga un comentariu la acest articol
mai gata bah si unde vedeti voi pieton in imaginea asta de unde stiti voi k a depasit el viteza repede va lauti voi de astea pe 2 rotii hai sa fim seriosi.era pieton pe banatului dar nu pe vitoriei.
si in ce legislatie scrie ca sa depasesti pe trecere? Iar daca mai circula ala asa, o sa–l rada cu spaclu de pe vreun stalp.
PS: se scrie te–ncurca, Mars la scoala la a I–a ca esti varza. Iar cand mai scrii aici sa vii cu carnetu de note.
PS: se scrie te–ncurca, Mars la scoala la a I–a ca esti varza. Iar cand mai scrii aici sa vii cu carnetu de note.






















