Sibianca Irina Cîndea, vicecampioană naţională
2373 vizualizari
Sportiva de la Miado's a terminat finala Campionatului Naţional U14 pe locul secund la categoria 32 kg.

Irina Cîndea a îmbogăţit vitrina de trofee a clubului Miado's cu încă o medalie. Sibianca pregătită de prof. Andreea Ionaş a cucerit "argintul" la categoria 32 kg în candrul Campionatelor Naţionale U14, desfăşurate weekendul trecut, la Satu Mare.

Miado's a fost reprezentat la această competiţie de alţi patru sportivi. Alexandra Trif s-a clasat pe locul 5 la categoria 44 kg, iar Ştefania Opriş (44 kg), Raul Frăţilă (42 kg) şi Paula Mărunţei (52 kg) s-au oprit în fazele inferioare.

"Meritul pentru peformanţa Irinei este al întregii echipe Miado's, de la preşedinte, la antrenoarea Andreea Ionaş şi, bineînţeles, al părinţilor. Suntem mândri că ne-am întors cu o medalie de la aceste Campionate Naţionale", a declarat preşedintele Miado's, Adrian Mihai.