Remiză cu polonezii de la Pogon în al doilea amical din Antalya pentru FC Hermannstadt
b.o.n.
994 vizualizari

După victoria cu FC Spartacus, echipă din al doilea eșalon din Ungaria, FC Hermannstadt a terminat la egalitate al doilea meci de verificare din cantonament. Sibienii au întâlnit gruparea poloneză Pogon, ocupanta locului 4 în prima divizie din Polonia. După 90 de minute, meciul s-a terminat cu scorul de 1-1.
Pogon a deschis scorul în minutul 11, iar Lucian Dumitriu a restabilit egalitatea în minutul 34, din centrarea lui Sergiu Popovici.
Vasile Miriuță a început partida cu ”unsprezecele” Cătălin Caăuz - Nemanja Mijuskovic, Alexandru Dandea, Ionuț Stoica - Biel Company, Răzvan Dâlbea, Daniel Tătar, Lucian Dumitriu, Sergiu Popovici - Juvhel Tsoumou, Ștefan Blănaru. În repriza a doua, FC Hermannstadt a evoluat în următoarea formulă: Toma Niga - Biel Company (Loren Niță), Nemanja Mijuskovic (Claudiu Pamfile), Ionuț Stoica (Cătălin Pîrvulescu), Florin Acsinte - Alexandru Dandea, Pedro Moreira, Petrișor Petrescu, Filip Jazvic - Daniel Offenbacher, Juvhel Tsoumou (Ivan Lendric).