Măgura a pierdut la o diferenţă de 10 goluri pe terenul campioanei en-titre, SCM Rm. Vîlcea
771 vizualizari

Echipa din Cisnădie a cedat, în această seară, la Rm. Vîlcea, cu scorul de 27-17 meciul disputat în faţa campioanei în exerciţiu, SCM din localitate, în etapa a III-a din Liga Florilor. Prima repriză a fost echilibrată. Măgura a condus în mai multe rânduri la un gol diferenţă, dar la pauză avantajul era de partea gazdelor (11-10).
Vâlcencele s-au desprins în repriza secundă, una în care jucătoarele lui Alex Weber şi Bogdan Niţu au marcat doar de 7 ori.
De la Măgura au lipsit Roxana Gatzel, Cynthia Tomescu şi Jaqueline Anastacio.
Acesta este primul eşec pentru Măgura în actualul sezon.
În urma acestui rezultat, formaţia din Cisnădie ocupă locul 7 în clasamentul Ligii Florilor.
Pentru Măgura au înscris Tamara Smbatian (5 goluri), Mădălina Predoi, Ada Moldovan, Maria Panici (câte 3), Adriana Crăciun (două) şi Dijana Ujkic (unul).