Gaz Metan întoarce scorul în repriza secundă: 3-1 cu Pandurii, după 0-1 la pauză!
999 vizualizari

Echipa din Mediaș a câștigat, astăzi, cu scorul de 3-1 meciul disputat pe teren propriu în compania gorjenilor de la Pandurii. Gaz Metan a fost condusă la pauză, oaspeții înscriind în minutul 43 prin Negruț, din penalti. În repriza secundă, medieșenii au înscris de 3 ori în mai puțin de 20 de minute. Alex Munteanu a egalat din pasa lui Eric (78), brazilianul intrat la pauză. Fotbalistul ”cariocas” și-a adus echipa în avantaj, cinci minute mai târziu, iar Sikorski a ”închis” tabela, în prelungiri.

Cristi Pustai a folosit următoarea formulă de echipă: Greab - Val. Crețu, Trtovac, Itoua, Buzean - Al. Munteanu, Bic, Aymen Tahar (I. Cristea 46; S. Lupu 66), Al. Curtean - Buziuc (Eric 46), Sikorski.
În urma acestui rezultat, Gaz Metan revine pe primul loc în clasamentul play-out-ului, cu 29 de puncte, unul mai mult decât CSM Poli Iași, care va juca luni, 17 aprilie, de la ora 17:30, la Voluntari.
Amănunte în Tribuna Sporturilor de marți, 18 aprilie.