brukenthal museum
Gaz Metan - FC Hermannstadt 1-1 / Egal echitabil în derbiul județului
3424 vizualizari

După 90 de minute cele două echipe din județ își împart punctele. Hermannstadt scoate un punct mare la Mediaș.

(LIVETEXT)

* asediu în prelungiri la poarta lui Novo; portughezul și-a salvat echipa în ultimele secunde la șutul lui Olaru;

min. 88 - Răzvan Popa reia alături, din apropiere;

min. 87 - BARĂ Gaz Meta, Drăghici trimite în transversală;

min. 83 - Yazalde intră în locul lui Offenbacher la FCH;

min. 79 - Ionuț Stoica trimite alături, cu capul, din apropiere, în urma unei lovituri libere;

min. 78 - ”galben” Larie, pentru o intrare la Debeljuh;

min. 69 - Ionuț Stoica intră în locul lui Bușu;

min. 68, 1-1 - Ely Fernandes egalează cu o lovitură de cap în vinclu, la colțul lung;

min. 63 - două schimbări la Mediaș, N. Roșu și Drăghici intră în locurile lui Droppa, respectiv Pleașcă;

min. 63 - Ely Fernandes trimite în plasa laterală dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri lateral stânga;

min. 61 - Dumitriu deschide scorul cu un șut sec din interiorul careului;

min. 60 - ”galben” Viera, pentru o intrare asupra lui Buș;

min. 56 - este avertizat și Velisar (Gaz Metan), pentru un fault la Tătar;

min. 56 - mută și Edy Iordănescu, Ely Fernandes în locul lui Chamed;

min. 54 - prima schimbare la FCH, Dumitriu intră în locul lui Vodă;

min. 48 - Tătar (Hermannstadt), este avertizat pentru un faut asupra lui Chamed;

* medieșenii au început mai bine repriza secundă și au început să apară ocaziile la poarta apărată de Novo;

min. 45+1 - prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-0; cele două echipe nu și-au creat ocazii mari de gol;

min. 17 - Pleșca iese în marginea careului mare și respinge cu capul din fața lui Vodă;

min. 6 - Petrescu șutează din marginea careului mare, pe direcția lui Pleșca; portarul Mediașului reține fără probleme;

Bună seara,
La Mediaș, în această seară, în a doua etapă a returului sezonului regulat, Gaz Metan și FC Hermannstadt vor oferi un nou episod din derbiul județean. Înaintea acestui meci, medieșenii sunt pe locul 4, cu 22 de puncte, în vreme ce ”alb-roșii” sunt pe 12, cu 12 puncte.
Edy Iordănescu, tehnicianul Gazului Metan, începe partida cu ”unsprezecele” 12. Răzvan Pleșca - 13. Marian Pleașcă, 25. Ionuț Larie (cpt.), 98. Mihai Velisar - 6. Lukas Droppa, 17. Boubacar Fofana, 7. Nasser Chamed - 10. Darius Olaru, 9. Sergiu Buș, 27. Dumitru Cardoso. Rezerve sunt 33. Ricardo Batista, 19. Răzvan Trif, 5. Thomas Nielsen, 67. Neluț Roșu, 80. Stephan Drăghici, 77. Moussa Sanoh, 11. Ely Fernandes.
De cealaltă parte, Eugen Neagoe începe meciul în formula 22. Emanuel Novo - 17. Daniel Tătar, 12. Ousmane Viera (cpt.), 3. Stdjan Luchin, 25. Raul Opruț - 7. Petrișor Petrescu, 5. Răzvan Dâlbea, 11. Daniel Offenbacher - 15. Alexandru Vodă, 27. GabrielDebeljuh, 24. Sorin Bușu. Pe bancă: 13. Cristiano, 4. Ionuț Stoica, 19. Lucian Buzan, 44. Lucian Dumitriu, 14. Afonso Taira, 10. David Caiado, 28. Yazalde Gomes.
Meciul va fi arbitrat de George Găma, o cunoștință mai veche a sibienilor, de care aceștia nu-ș aduc aminte cu plăcere. La cele două linii au fost delegați Daniel Mitruți și Mihai Marica.
Partida va începe la ora 18:00, iar aici veți putea găsi amănunte în timp real.