Gaz Metan, egal pe terenul "lanternei"
799 vizualizari
Gaz Metan, egal pe terenul
Echipa din Mediaş şi Oţelul au remizat, în această seară, la Galaţi, scor 1-1.
Fotbaliştii medieşeni au obţinut un punct din deplasarea de la Galaţi. În această seară, în primul meci al etapei a XII-a, Gaz Metan şi Oţelul au terminat la egalitate, scor 1-1. Medieşenii au deschis scorul în prima repriză prin Dan Roman, care l-a executat cu un şut cu boltă, din marginea careului mare, pe Hotoboc ('29). Cristi Cristea a egalat, cu 20 de minute înainte de finalul întâlnirii, profitând de greşeala fundașilor medieşeni Mujdragic şi Buzean. Cristi Dulca a folosit următoarea formulă de echipă: Buchta - Val. Creţu, Muth, Mujdragii, Buzean - Aymen Tahar, I. Cristea - Figliomeni (Llullaku '46), C. Petre, Al. Curtean (Fl. Dan '78)- D. Roman. Amănunte în Tribuna Sporturilor de luni.