FC Hermannstadt, remiză în ultimul amical al iernii
3404 vizualizari
Echipa sibiană a terminat la egalitate ultimul meci de verificare susținut înaintea reluării campionatului Ligii 2. Astăzi, la Cluj-Napoca, partida dintre CFR II și FC Hermannstadt s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Sibienii au deschis scorul cu două minute înainte de pauză, când Radu Crișan a reluat în plasă mingea ricoșată din bară în urma unei lovituri libere executate de Daniel Tătar. Clujenii au egalat imediat, din penalti, astfel că prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1, rezultat care s-a menținut până la final.
Antrenorii Alexandru Pelici, Eugen Beza și Florin Berța au folosit următoarea formulă de echipă: Cătălin Căbuz - Alexandru Coman (Lucian Dumitriu), Cătălin Pîrvulescu (Ionuț Stoica), Radu Crișan, Mihai Stancu (Claudiu Pamfile) - Robert Boboc (Cristian Danci), Alexandru Curtean - Daniel Tătar, Cosmin Neagu (Olivian Surugiu; Alexandru Târnovan), Andrei Hergheligiu - Bogdan Rusu.
Duminică, 25 februarie, de la ora 15:00, FC Hermannstadt joacă primul meci oficial din noul an. Sibienii se deplasează la Călărași, pentru duelul cu prima clasată după 21 de etape, Dunărea din localitate. FC Hermannstadt ocupă, în momentul de față, locul 2 în clasamentul Ligii 2.