Două medalii de bronz pentru sibienii de la Miado's la Campionatul Naţional de Ne-WazaDouă medalii de bronz pentru sibienii de la Miado's la Campionatul Naţional de Ne-Waza
1345 vizualizari

Tinerii judoka ai clubului sibian Miado's au urcat de două ori pe podium la Campionatele Naţionale de Ne-Waza rezervate juniorilor cu vârsta cuprinsă între 11 şi 15 ani, care au avut loc la Ploieşti. Medaliaţii sunt Tudor Frăţilă şi Marcus Mihai, ambii la Under 11, categoria 27 kg, respectiv 42 kg.

Tot la Unde 11, Sebastian Petrescu s-a clasat pe locul 5 la categ. 34 kg, iar la Under 13, Ştefania Opriş a încheiat concursul tot pe locul 5 la categ. 44 kg. Paula Mărunţelu, la Under 15, a ocupat locul 7 la 52 kg.

"Având în vedere că suntem unul dintre cele mai tinere cluburi de judo din ţară, considerăm că rezultatele sunt bune. Am luptat cu sportivi care provin de la cluburi puternice, cu renume, care au în spate foarte multă experiență acumulată și sponsori generoşi. Mulțumim Assault Security, Primăriei Municipiului Sibiu, copiilor și părinților", a declarat, la finalul competiţiei de la Ploieşti, cea care se ocupă de pregătirea sportivilor de la Miado's, prof. Andreea Ionaş.