Două medalii de bronz pentru sibianca Tabita Teuşan la Naţionalele de sală
b.o.n.
831 vizualizari
Sportiva pregătită de prof. Ligia Cuciorovschi s-a clasat pe locul al treilea la 800 şi 1500 metri.

Sibianca Tabita Teuşan a cucerit două medalii de bronz la Campionatul Naţional de sală rezervat tineretului şi seniorilor, desfăşurat în zilele de 6 şi 7 februarie, în Sala "Lia Manoliu" din Capitală. Sportiva pregătită de prof. Ligia Cuciorovschi şi cu dublă legitimare, CSM Sibiu - CSŞ Şoimii, a urcat pe podium în probele de 800 metri şi 1500 metri, la tineret.
În proba de 1500 metri, în prima zi a Naţionalelor, Teuşan a avut rezultatul de 4:50,47, iar la 800 de metri a cucerit "bronzul" cu 2:16,71.
Următoarele competiţii la care va fi prezentă Tabita Teuşan sunt Campionatul Naţional de sală rezervat juniorilor 1, în 22 şi 23 februarie, şi Naţionalele de juniori 2 (16-17 ani), pe 8-9 martie.