Tribuna
brukenthal museum
CSM Sibiu îşi premiază cei mai buni sportivi din 2014
Ovidiu BOICA
1407 vizualizari
CSM Sibiu îşi premiază cei mai buni sportivi din 2014
Podiumul este acaparat în întregime de sportivii de la sărituri în apă. Festivitatea de premiere va avea loc astăzi, de la ora 12:00, la Biblioteca Astra din Sibiu.
Andrei Damian este cel mai bun sportiv al Clubului Sportiv Municipal Sibiu în 2014. Legitimat la secţia de sărituri în apă, Damian este urmat, în această ierarhie, de doi colegi, Ioana Paştiu şi Dragoş Lupşa. În Top 10 au mai fost incluşi sportivi de la călărie, box, precum şi patinatorul Vlad Tamaşiu.
"În ciuda unei reclame negative şi a condiţiilor modeste de la Bazinul Olimpia, săriturile în apă au reușit, și în acest an, să fie la înălțime.Evenimentul din luna iulie nu a putut umbri performanțele săritorilor în apă. Totodată, prin organizarea, tot la Bazinul Olimpia, a ediției a V-a a concursului internațional de sărituri în apă, am demonstrat că putem, cu mijloace financiare modeste, să fim competitiv", a declarat Dan Magoş, unul dintre oficialii clubului sibian.
Festivitatea de premiere a celor mai buni sportivi ai CSM-ului va avea loc astăzi, de la ora 12:00, în sala de festivităţi din cadrul Corpului A al Bibliotecii Astra.

Top 10 CSM Sibiu
1. Andrei Damian (sărituri în apă) - 116 puncte
- 4 medalii de aur, una de argint şi 4 de bronz la  Campionatul Naţional de seniori;
- două medalii de aur şi una de argint la CN de juniori;
2. Ioana Paştiu (sărituri în apă) - 60  puncte
- două medalii de argint şi una de bronz la CN de seniori;
- 3 medalii de aur şi una de bronz la CN de juniori;
3. Dragoş Lupşa (sărituri în apă ) - 52 puncte
- o medalie de aur şi una de argint la CN seniori;
- o medalie de aur, două de argint şi două de bronz la CN juniori;
4. Vlad Tamaşiu (patinaj viteză) - 44 puncte
- 5 medalii de aur la Campionatul Naţional de patinaj viteză pe role;
- o medalie de bronz la CN de juniori;
5. Vasile Suciu (box) - 20 puncte
- medalie de aur la Campionatul Naţional de tineret;
- medalie de aur la CN speranţe olimpice;
6. Ionuţ Bucur (călărie) - 15 puncte
- medalie de aur la Campionatul Naţional;
Radu Ilioi (călărie) - 15 puncte
- medalie de aur la Campionatul Naţional;
   Ferencs Katalin (călărie) - 15 puncte
 - medalie de aur la Campionatul Naţional;
7. Paula Vesa (box) - 10 puncte
- medalie de bronz la Campionatul Naţional de seniori;
Irina Stoica (box) - 10 puncte
- medalie de bronz la Campionatul Naţional de seniori;
Mădălina Comşa (călărie) - 10 puncte
- medalie de bronz la CN rezervat cailor tineri;
Adelina Bucur (călărie) - 10 puncte
- medalie de bronz la CN rezervat cailor tineri;
8. Lilian Covaciu (box) - 5 puncte
- medalie de bronz la CN de tineret;
Alex Ciociu (boc) - 5 puncte
- medalie de argint la CN de tineret ;
9. Sergiu Marin (box) - 4 puncte
- medalie de bronz la CN de juniori;
Claudiu Covaciu (box) - 4 puncte
- medalie de bronz la CN de juniori;
10. Florin Şandor (box) - 3 puncte
- medalie de bronz la CN de cadeţi.



comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
sevis



classic junior

targul de craciun

Vacanta Eurotrip
espressor
paltinul
info
turboclima
Licitatie publica

accentmedia