ACS Poli Timişoara - Gaz Metan 1-0: Lovitură încasată în final
269 vizualizari
Echipa din Mediaş a primit golul înfrângerii cu două minute înainte de final, la Timişoara, de la Bogdan Străuţ.
Gaz metan a pierdut, aseară, la Timişoara, în faţa localnicilor de la ACS Poli, scor 1-0. Unicul gol a fost reuşit de Bogdan Străuţ, în urma unei lovituri de la colţul terenului, fundaşul bănăţean reluând în plasă, cu capul, din careul mic, când mai erau două minute din meci.
În urma acestui rezultat, ACS Poli a părăsit poziţia de baraj şi se află pe locul al patrulea în play-our, în vreme ce medieşenii continuă să se afle pe locul secund, cu 29 de puncte, la egalitate cu Poli Iaşi, care are însă un meci mai puţin disputat.
Medieşenii au încheiat jocul în inferioritate, Radu Zaharia fiind eliminat după ce a primit două cartonaşe galbene în doar 3 minute, în prelungiri.

ACS Poli Timişoara: Straton - B. Străuţ, Bocşan, Cânu, Neagu - Artean, Soljic - Mailat (Henrique '53), M. Croitoru (Drăghici '85), Novak (Ignea '80) - Popovici. Antrenor: Ionuţ Popa.
Gaz Metan: Greab - V. Creţu, Trtovac, R. Zaharia, Rugasevic - Danci (Tahar '82), Bic - Curtean (S. Lupu '63), Eric, Al. Munteanu (Buziuc '72) - Sikorski. Antrenor: Cristi Pustai.
Cartonaşe galbene: Bocşan '14, Artean '66, Popovici '83, Henrique '90+2 / V. Creţu '32, Curtean '38, Danci '65, Eric '70, R. Zaharia '89, '90+1.
Cartonaşe roşii: - / R. Zaharia '90+1.
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti).
Asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca).
Rezervă: Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca).
Observatori: Corneliu Fecioru (CCA/Bucureşti), Ioan Bogdan (LPF/Arad).