logo
FITS
ULTIMA ORĂ – Accident feroviar: Microbuz lovit de un tren între Ocna Sibiului şi Loamneş
Vasile ANTIPA
5341 vizualizari
ULTIMA ORĂ  – Accident feroviar: Microbuz lovit de un tren între Ocna Sibiului şi Loamneş

Accident feroviar grav produs vineri în jurul amiezii la o trecere de cale ferată între Ocna Sibiului şi Mândra. Şoferul unui microbuz de marfă nu a respectat semnalele luminoase şi acustice ale barierei şi a fost lovit în plin de un tren. Impactul a fost violent, microbuzul fiind târât mai bine de 300 de metri. Un călător din trenul de persoane care a lovit microbuzul a sunat la 112. Dacă şoferul microbuzului a scăpat doar cu câteva răni uşoare, pasagerul din drepta sa, în vârstă de 35 de ani, s-a ales cu răni grave. El a rămas blocat în microbuz, un echipaj de la Descarcerare intervenind pentru scoaterea lui din autovehicul. A fost transportat la Spitalul Clinic Judeţean Sibiu în stare foarte gravă, intrând direct în sala de operaţie. Medicii au stabilit că a suferit o hemoragie internă şi are organele interne afectate. Poliţiştii au început cercetările în acest caz.




comentarii
15 comentarii

Tot acolo, la locul blestemat, unde drumul la intrarea in M
Georg
01.11.2013 13:36
Desi s-au intamplat accidente foarte grave la bariera aceea nimeni nu are initiativa sa monteze bariere.
Denis
01.11.2013 13:48
Sofer incostient , de ce nu se respecta semnale luminoase de avertizare a apropierii trenului? Sunt puse si ele cu un scop , dar uni soferi se grabesc ! Ne miram ca se intampla atatea accidente in tara!
Ele
01.11.2013 15:09
Romanul nu este in stare , psihica, sa conduca un autovehicol. Transportul de persoane cu Taxiul , Autobuzul, ii trebuie definitiv interzis in urmatorii 50 de ani.
goguta
01.11.2013 15:57
soferul microbuzului nu microbuyului!B.microbuyul nu este autoturism din cite stiu!

semnale luminoase sint,regulile de circulatie trebuie respectate,asa ca vinovat e .....
daria
01.11.2013 16:56
Locul este blestemat, clipa este fatidica, soarta este crunta, vremea este nefavorabila, autoritatile nu sunt in stare, numai oamenii nu au nici o vina. Asa-i, analfabetilor?!
Scuipatul lui Procust
01.11.2013 18:03
nu acolo o fost accidentul cu autobuzu ci in anul 79 nu 80 la mandra halta nu era decat crucea lu andrei atunci acuma sunt semnale luminoase si acutice ca si acolo intre ocna sibiului care daca nu le respeti le faci blestemate ce vreti sa la rupa toti daca au bariere trec pe sens invers daca nu au rabdare se intalnesc uni si cu trenu din pacate ala cu autobuzu era parca si beat
nelu
01.11.2013 19:03
Procust, nici nu stii cată dreptate ai!!!
arin
01.11.2013 19:13
Inca un smecher care se ia la tranta cu trenul.
Bula
01.11.2013 19:15
toate ca toate dar au ramas 3 copii fara tata..:((
alex.
01.11.2013 23:30
Sofer inconstient,ai curmat viata unui tanar la 35 ani, ai lasat 3 copii fara tata,parinti nemangaiati :((
Cristina
02.11.2013 10:09
Defapt nu este accident feroviar ca nu so accidentat 2 trenuri:))))
Udyu
02.11.2013 19:00
ioane fii tare se poate intampla orcui circula pe drumurile noastre cu treceri la nivel nesemnalizate.cu indicatoare ascunse in tufisuri.etc
Petrica