logo
Tursib vă informează

SC Tursib SA asigură servicii de transport public în comun zilnic între orele 5 şi 24, cu 72 de autobuze şi 118 conducători auto.
Populaţie deservită: 200.000 locuitori
Suprafaţa deservită: 121 kmp
Număr de trasee 22:
Trasee principale: 1, 2, 5, pe care se circulă cu o frecvenţă de 10 minute la orele de vârf
Trasee secundare: 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, pe care se circulă cu o frecvenţă de 20 minute la orele vârf.
Trasee profesionale: 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, care deservesc în principal agenţii economici din zonele industriale
Trasee turistice: Sibiu – Păltiniş
                               Sibiu – Răşinari.
Creşterea calităţii serviciilor oferite de SC Tursib SA a dus la creşterea numărului de călătorii efectuate cu mijloacele de transport public. În luna martie 2011 s-au înregistrat 97.500 de călătorii faţă de 83.914 de călătorii înregistrate în aceeaşi lună a anului 2010.

loading...
comentarii
18 comentarii

daca ar pune de exemplu si un : Strand - Vasile Aaron ar fi super pt mine :P
....
09.06.2011 00:09
188.24.196.92
a si sa puna autobuze mai mari ca sunt foarte pline autobuzele :)

VA INFORMEZ !
...
09.06.2011 00:10
188.24.196.92
IMPORTANT ESTE DACA ESTE EFICIENTA SI DACA ARE PROFIT,DACA INCASARILE ACOPERA CHELTUIELILE.ESTE FIRMA PRIMARIEI CARE I-A ACORDAT EXCLUSIVITATE PENTRU TRANSPORTUL IN COMUN DIN ORAS.DACA ESTE PE PIERDERI INSEAMNA CA SE FURA LA GREU SI NU INTELEG DE CE PRIMARIA TINE MORTIS SA AIBA O FIRMA DE TRANSPORT CARE NU-I RENTABILAORASE MULT MAI MARI AU SCOS LA LICITATIE TRASEELE SI NU AU PIERDERI IAR RETEAUA DE TRANSPORT ESTE MULT MAI DEZVOLTATA IAR PRETURILE SUNT MAI MICI. ASA CA ASTEPTAM O PUBLICARE A BILANTULUI PE 2010 SI PE PRIMELE 6 LUNI LA 2011.CUM INFLUIENTEAZA MOTORINA VANDUTA DE SOFERII DE LA TURSIB LA CAPETELE DE LINIE PRETUL BILETULUI DE CALATORIE?
BEN
09.06.2011 03:11
188.24.242.22
Si eu care credeam ca iasa POPA la pensie , sau Johanis a fost depasit de un autobus cand circula cu bicicleta si il demite pe Popa cu intentia de al clona , de ce ? sa-l mai poata tine director si urmatorii 20 de ani .
Guvernatorul Transilvaniei
09.06.2011 06:45
188.24.216.142
Ar trebui sa le ia pensionarilor o suma modica lunar , toata ziua se plimba si la orele de varf e plin autobuzu cu ei.
sibianca
09.06.2011 06:46
188.24.227.193
are dreptate sibianca noi facem bilet si cind venim de la servici nu avem unde pune piciorul in autobuze, daca putem urca bineinteles........apoi de scaun liber nici nu poate fi vorba...
dede
09.06.2011 07:34
188.24.217.72
ptr dede si sibianca

va urez ca la pensie sa se gaseasca cineva si sa va dea un picior in dos si sa va coboare din autobuze, ptr ca nu-i asa e plin de pensionari. magarilor nu va este rusine?
xx
09.06.2011 08:32
82.208.156.235
ARE DREPTATE SIBIANCA SA LI SE FACA UN PROGRAM PENSIONARILOR SA NU MAI CIRCULE LA ORELE DE VARF CAND VIN OAMENII DE LA SERVICI NOI PLATIM ABONAMENTELE SI BILETELE SI NU AVEM LOC DE PENSIONARI CARE CIRCULA TOATA ZIUA
CETATEAN
09.06.2011 08:34
93.113.106.68
azi dimineata nu am putut urca in autobuz din cauza pensionarilor. un program ar trebui facut pentru pensionari, adica pana la ora 10 dimineata nu au ce cauta in autobuze si intre 15-18 la fel. care vor sa mearga intre orele mentionate pot sa isi cumpere bilet. nu se mai poate asa.
@sibianca
09.06.2011 10:20
188.24.212.217
au dreptate "sibianca" si "dede",in ceea ce priveste pensionarii,sunt oameni care merg si vin de la serviciu si atata timp cat ne facem bilete sau abonamente vrem sa circulam civilizat,nu sa ni se faca rau in autobuz!
mimi
09.06.2011 11:17
88.158.154.78
Este intradevar o crestere a calitatii serviciilor,dar mai lasa un pic de dorit unele aspecte:pe traseul 14 este un cond auto care merge ca"dupa mort"(probabil ajunge prea repede la cap de linie)dar noi ne grabim la servici sau spre casa cei de la Compa(ex.azidim.de la statia Compa 1 -ora 7,21,a ajuns in Valea Aurie la ora 7,53-este posibil?????da,da.)
Alt aspect este vorbitul la telefon,sint unii cond.auto care vorbesc de la cap-la cap de linie-groaznic,va dati seama ce atenti sint la condus!!!
In rest totul e ok,felicitari conducerii.
sibianca
09.06.2011 12:31
82.77.219.132
Prea multi parveniti cu pretentii de sibieni, iar comportamentul lor lasa foarte mult de dorit ! Trebuie sa se faca o triere a celor care solicita sa fie ``sibieni`` !Poate asa mai scapam de unii cu asemenea pretentii !
ION I -ul de SIBIU
09.06.2011 13:12
188.24.196.192
Hallo,
iar ne laudam pacat
idiot
09.06.2011 21:03
188.24.243.119
pe cand iesiti voi la pensie sa nu se mai circule gratuit
x
09.06.2011 22:28
188.24.200.249
XX si X, nu este chiar asa. problema este ca mor in autobuz si in statie pt ca vor ei sa se duca la piata de 5 ori pe zi, am vazut cand a facut infarct o persoana (pensionar) care astepta in statie pe caldura sa mearga la piata pentru 1 kg de cartofi si era in statie langa piata rahovei dar se ducea la cibin pentru ca mergea gratis, daca ar plati si pensionarii un anume abonament si sa nu fie gratis nu o sa mai umble toata ziua in caldura.
Claudiu Sibiu
15.09.2011 14:01
86.34.241.164
ar trebui sa treaca autobuzul 10 mai des in cartierul resita ca nu mai este alt autobuz
rusu irina
23.09.2011 18:07
188.24.237.177
PUNE-TI UN AUTOBUZ MAI MARE LA ORELE DE VARF PE TRASEUL 10 CA NU AI LOC SA TE URCI.Atentiona-ti putin soferii sa aiba grija la orele de plecare de la capat de linie ,,cema'' ca pierdem celelalte legaturi din cauza lor, pleaca ori mai repede ori prea tarziu mai ales atobuzul de 6.24
PILICA ELENA
30.11.2011 12:03
82.77.221.20
Nu as putea spune ca din cauza cresterii confortului, ci mai degraba ca din cauza numarului mare de amenzi date celor fara bilete de calatorie, a crescut numarul de calatori. Sunt mai multi acum cei care i-si fac abonament.
1 calator
29.03.2012 17:05