logo
Tursib avertizează
Tursib avertizează

În ultima perioadă inspectorii de trafic ai societăţii Tursib au depistat un  număr considerabil de abonamente falsificate. Acest aspect s-a accentuat în rândul salariaţilor, dar şi al elevilor de liceu.
Reamintim calatorilor ca falsificarea biletelor şi abonamentelor, precum şi utlizarea biletelor şi abonamentelor false constituie infracţiunile de fals şi uz de fals; în consecinţă, pentru astfel de fapte, se procedează la întocmirea unui dosar penal. În perioada 16 – 31 mai 2011 s-au întocmit pentru astfel de fapte 8 dosare penale.
În luna iunie Tursib va intensifica, împreună cu agenţi ai Poliţiei Locale, acţiunile concertate care au ca scop principal descurajarea comiterii acestor infracţiuni  precum şi sancţionarea celor care le savârşesc.


loading...
comentarii
23 comentarii

Bine ,sa fit rai sa nu scape nimeni , pe amarasteni ca boierii nu circula cu autobuzul.
Telu
02.06.2011 06:54
188.24.216.161
In cartierul Gusterita de ce nu vin controlorii? pana la Podu Garii? Acolo sa vezi calatorii fara bilete
sibianca
02.06.2011 07:17
188.24.227.172
dar pensionarii care se plimba la orele la care merg oamenii la serviciu,pentru ca au gratuitate,n-ar trebui si ei disciplinati cumva?Atata timp cat ne facem abonamente sau ne luam bilete dorim conditii civilizate de transport.N-ar putea sa li se impuna niste ore intre care sa circule gratis?
maria
02.06.2011 10:27
88.158.154.78
N-ai vrea cumva sa circule doar pe traseele spre cimitir? Si numai dus?Poate ca printre pensionarii urati de tine vor circula si parintii tai.Ti-ar placea sa fie tratati asa cum ii tratezi tu pe altii?Mariuco,iti doresc sanatate,viata lunga si ganduri mai bune!
Pt. maria
02.06.2011 11:19
89.121.212.242
mariuco sa dea domnul sa nu mai mergi la serviciu sa nu te mai intilnesti cu bunica ta,cu bunicul tau si de ce nu cu parintii tai,bafta si noroc dupa gindul tau ferumos,
bunica ta
02.06.2011 13:15
188.24.209.71
no si ei
tr
02.06.2011 14:11
109.166.132.138
Bine ar fi sa li se impuna totusi o ora...!datorita ziarelor gratuite care sunt distribuite la ora 4..sunt pline de autobuzele de pensionari " cu ziare" !tocmai la ora 4, cand iesim majoritatea de la serviciu!!!
XX
02.06.2011 14:22
188.27.157.152
dar TURSIB CAND SCHIMBA AUTOBUZELE IAR SOFERII CAND RESPECTA PROGRAMUL ........????
UN calator
02.06.2011 15:26
188.24.211.63
in intervalul orelor 11.30-14.30 este plin de batrani care se plimba pana la cibin si retur.rusine lor
calator cu autobuzul 1
02.06.2011 16:41
82.77.42.207
Dar conducatorii auto cind se lasa de vorbit la telefon in timpul condusului?ca sint citre unii care vorbesc de la un capat la altul de traseu si va dati seama ce atenti sint la condus.....
sibianca
02.06.2011 17:20
82.77.219.132
Reamintesc lichelelor de controlori ca in Romania doar un politist are voie sa imi ceara buletinul de identitate iar actiunea de sechestrare a calatorilor prinsi fara bilet este o infractiune care se pedepseste cu inchisoarea daca vre-o victima este dispusa sa depuna vreodata plangere. Dar unii nu isi cunosc drepturile ..........
dan
02.06.2011 20:30
188.24.209.86
Hallo Klausi,

Gratiuitate pentru pensionar la anu vin alegerile pentru KLAUSI LASATI PENSIONARI SA SE PLIMBE GATUIT PE AUTOBUZE SAL ALEAGA DIN NOU:
BRAVO PROSTIE SASEASCA
HANNE
02.06.2011 21:28
188.24.242.212
aveti dreptate si cu pensionarii si cu soferii care vorbesc la telefon. noi nu mai incapem in autobuse de pensionari (ca sa nu mai spun ca nu ne lasa sa deschidem geamurile, ca cica e curent, dar nu se tem ca fac un infarct pe caldurile astea?). si soferii merg cu viteza redusa ca sa poata vorbi la telefon, iar noi intarziem la serviciu sau la legaturile cu alte autobuse, din cauza lor. oare stie conducerea despre asta?
;lkj
29.08.2011 15:49
188.26.122.41
dar faptul ca uni dintre noi sparg seminte si le arunca pe jos fara ca nici unul dintre noi sa ia atitudine. se vandalizeaza autobuzele si tot nu luam atitudine. criticam soferi si societatea de transport si vrem masini noi,care vor veni cand onorabili pensionari vor plati macar o parte din bilet. probabil dupa alegeri altfer domnul primar nu mai este ales de pensionari.
dodo
06.09.2011 20:15
188.24.194.102
poate vedeti soferi care vorbesc la telefon in timp ce conduc punindu-ne viata in pericol, sunt lipsiti de bum=n simt, poate ar trebui amendati
dana
25.09.2011 12:47
188.24.247.205
poate vedeti soferi care vorbesc la telefon in timp ce conduc punindu-ne viata in pericol, sunt lipsiti de bum=n simt, poate ar trebui amendati
dana
25.09.2011 12:47
188.24.247.205
avem abonamennte toata luna si vin contrrolori odata sau de doua ori si noi dam banii de pomana frumos din partea voastra si daca intro zi ne prinde fara bilet ne amendiaza dar ganditiva ca un abonament face 50 ron nu e gratis sper sa se faca odata cu asa ceva dreptate si sa mai lase amarati de copii care ii prinde sa le dea amenda sa deea amenzi la huliganii care fac scandal la revedere si cu pensionarii mai rariti din ei ca sunt pre multi gratis multumesc
gaby
25.09.2011 21:26
188.24.216.223
pe toti batranii ii lasa sa circule gratuit dar pe levi de ce nu ii lasa?sa le faca la pensionari la jumate de pret si sa lase elevii gratis pt ca sunt multi care poate nu pot sa isi faca abonament sau daca ii prinde pe elevi intro zii`inspectorii de trafic``fara bilet si se dau in spectacol ca ei se cred `ciumegi`,si cand le ceri o informatie niki nu se uita la tine ca zc ca nu ai bilet sau nuj ce...iti faci abonament si mergi unu peste altu` in autobuz!!! sa creeze conditii!!
nu conteaza
11.11.2011 23:55
188.24.246.96
Cat de multe controale sa faceti ca aveti ce pri
Dodo
22.12.2011 15:20
188.24.212.189
intr-o dupamasa mergeam la serviciu cu autobuzu 15, la mijlocu autobuzului erau doua femei cu copii mici in carucior, la statia rahova se suie un pensionar si face scandal ca acolo e loc pentru persoane nu pentru persoane aflate incarucior , asa ca nu ii mai pupati in cur pe , pensionari ca is niste nesimtiti fara scrupule .M-am saturat de pensionarii din autobuze, ei cred ca li se cuvine totul, ce au facut ei pentru oras de merita gratuitate la transport? era mai bine cu ani in urma cand le dadea 20 30 bilete ca nu era plin de ei in autobuze, conditii nu sunt, iarna caldura lipseste din majoritatea aurobuzelor, vara e prea cald si sufocant, aglomerat, nu mai vorbesc despre cum miroase in autobuz.
ddd
02.01.2012 14:28
188.24.249.98
nu mai dati importanta controlorilor .... nu le aratati actul de identitate nu au dreptul de a va verifica! unul din controlori cel batran .... sper ca daca sunteti clienti fideli ai tursibului il cunoasteti pe tipul in varsta .... locuieste in turnisor aviz amatoarilor care vor sa i ureze un an nou fericit!
calatorul fara nume
08.01.2012 13:58
94.52.186.21
Ati facut abonamentele astea noi...Dar ati rezolvat doar problemele voastrea a calatorilor nu> sunt pe baza electronica...Cu toatea astea daca uiti abonamentu acasa iei amenda ca nu are cum sa te verifice....Si daca un calator isi face abonamentul din data de 5 a luni la sfarsitu luni expira abonamentul de ce nu expira tot in data de 5? Sunt de ex. oameni care nu isi poat face abonament doar in data de 5 de exemplu si ptr asta la 1 luna viitoare ei nu mai au abonament. Daca toti ati facut cardurile astea puteau fi facute cum trebuie nu asa de mantuiala
Marius
07.03.2012 08:12
109.101.248.175
Dar ce spuneti de programul de eliberare a abonamentului cu factura? Programul la sediu tursib este de la 9 la 17 de luni pana vineri. Programul de serviciu al meu si al sotiei este de la 8 la 17:30. Deci, noi nu ne putem lua abonament decat daca lipsim de la serviciu. Am facut reclamatie, mi s-a promis ca se gaseste o solutie si acum dupa o luna de zile, situatie este exact la fel. De ce??? Pentru ca una din angajate e in concediu...(la fel mi s-a spus si acum o luna de zile)
adi
27.07.2012 20:38
109.100.46.107
Din aceeasi categorie


SBZ

Filarmonica Sibiu

Eurotrip
Biteco