Tribuna
"Tarzan" de la volan e sibian – VEZI VIDEO
10957 vizualizari
Iulian Breazu
Filmuleţul în care apare dansând la volanul unui TIR a făcut înconjurul televiziunilor de la noi şi a bătut recordurile la accesări online. Protagonistul lui, un tânăr de 23 de ani, este din Tălmaciu şi a povestit pentru ziarul Libertatea că filmuleţul a fost făcut în urmă cu doi ani, într–un moment de maximă bucurie.
Tânărul este şofer de TIR din anul 2005. Spune că filmuleţul a fost făcut în urmă cu doi ani şi că acum nu ar mai repeta gestul. "Nu aş repeta gestul. A fost o manifestare de bucurie şi de descărcare. Ştiu că nu am scuze şi că a fost o nebunie, însă nu pot da timpul înapoi", a declarat tânărul pentru ziarul Libertatea. 

Filmul, făcut într-un moment de bucurie 

Tânărul a mai declarat, pentru acelaşi cotidian, că filmuleţul a fost făcut într-un moment de maximă bucurie. "Înregistrarea s-a făcut în urmă cu doi ani. Eram extrem de fericit. Mă întorceam spre ţară, după o perioadă de mari supărări, în care fusesem numai pe drumuri. Tatăl meu fusese grav bolnav. I se depistase o afecţiune la plămâni şi doctorii erau destul de sceptici. Ei bine, cu câteva minute înaintea filmuleţului, tocmai primisem un telefon de acasă. Părintele meu fusese operat şi medicii ne anunţaseră, pe mine şi pe fratele meu, că se va face bine şi că e în afara oricărui pericol. Simţeam că explodez de fericire şi nu-mi doream decât să ajung mai repede acasă, să-l pot strânge în braţe”, a declarat cel supranumit în ultimele zile Tarzan pentru ziarul Libertatea




comentarii
34 comentarii

iresponsabil,labil psihic,incult,lipsit de responsabilitate,pericol pe drumurile publice.ce au de spus patronii individului,ce are de spus politia care doarme-n cizme.bun,nu a fost pe teritoriul national,dar o reexaminare psihiatrica si practica nu i-ar strica retardatului.au si motivul la indemana.asta-i bun la pazit oile nu sa conduca mastodonti pe sosele.mor oameni nevinovati din cauza acestui inconstient si a altora ca el,pentru ca,din pacate, nu ducem lipsa de astfel de specimene.
d-usa-atlanta
09.03.2009 19:43
UN CAZ PTR: NR 3!POLITIA A VAZUT FILMUL?MAI ARE CARNET DE CONDUCERE? PUNETI-LLA ROABA!CIT MAI URGENT!
lae
09.03.2009 20:19
bv copile tine-o tot asa..ma bucur pt.k sty ce inseaman viatza si distractia,,,multa sanatate
Soferul
09.03.2009 20:35
cu omul ce sa zic tineretea are multe pagini.pagina asta e de la inceputul cartii.In schimb titlul articolui este inexat. in film era si o maimuta , deci Maimuta la volan
alex
09.03.2009 21:12
De ce mi-ati sters comentariul, nu va e rusine? Mai bine ati rezolva problema cu cretinismul ala de cod de verificare, ca il verific de doua ori sa fie tastat corect si tot gresit imi apare. Credeti ca am vreme sa stau sa scriu un comentariu de 12 ori ca sa poata aparea? Nesimtitilor ce sunteti.
bai ziaristilor
09.03.2009 21:13
E plina tara de retardati, politia de ce nu se sesizeaza? Handicapatul ala oligofren putea sa ucida zeci de oameni, si daca este lasat sa conduca in continuare o va face sigur.
Iar voi astia de la Tribuna, v-ati gasit sa scrieti acest articol tampit de parca ati incuraja gestul psihopatului. Parca v-ati lauda ca imberbul este din judetul Sibiu. N-aveti creier nici cat o nuca stearpa.
nume autor
09.03.2009 21:36
..."bătut recordurile la accesări online". 43,000 de vizulizari nu a batut nici record...la peste 1 million de vizulizari se poate discuta ca ar fi avut un impact. Stire de senzatie..pe zi ce trece Tribuna devine tot mai slaba.
Mdrei
09.03.2009 21:59
imi place de tine fra , ne-am saturat sa vedem la tv si presa tot comunisti ruginiti ..mai vedem si oameni veseli .
ardeiiiiiiii Tarzane.... BRAVO
10.03.2009 05:57
inconstientul asta omoara pe careva intr-o zi...sa-l vedeti ce tarzan e si cu masina mica. Eu zic sa facem o cheta sa-i platim cateva ore de lb romana la analfabetu` asta.
x
10.03.2009 08:11
Inca un idiot facut "vedeta".
no mercy
10.03.2009 08:28
bravo tarzane...esti un sofer adevarat, pe langa papagalii astia care nu au nici carnet pt cat. B...fac pariu ca astia care sunt impotriva ta sunt pietoni, si le e frica sa nu te urci cu tirul pe trotuar peste ei...
tarzan2
10.03.2009 09:04
invata sa minti "tarzan" de la volan.si daca te plictisesti la volanul unui camion dute la pazit de oi acolo poti sa dansezi toata ziua
johann ast
10.03.2009 09:15
Motiv de concediere, si dupa 4 ani de zile!

Tarzan? Taran!
Mara
10.03.2009 10:14
Am vazut panourile de circulatie din acel film; s-a intimplat in Belgia.

Saracii belgieni...!
Petre Tutu
10.03.2009 10:17
Cum poti incuraja un cretin de talia lui si sa-l faci "sofer adevarat", pai asta ar mai lipsi cretinule, sa urce prostul pe trotuar...oare nu si-a luat si asta ,ca multi altii, permisul in jud.Arges? ne mai miram ce soferi circula pe drumurile publice....doamne pazeste-ne.
PT TARZAN2
10.03.2009 12:09
Podoaba asta nu este din Talmaciu ci este venit in localitate. In general talmacenii sunt oameni normali.
Talmaceanu
10.03.2009 12:13
Iar ne am facut de ras in Europa cu asemenea fenomene!la spital cu toti tarzani!
roman
10.03.2009 12:13
te iubesc tarzane tineo tot asa
danuta
10.03.2009 13:07
Unde te crezi fata in film?Tarzan end Jane!INCULTILOR
abc
10.03.2009 13:40
chiar mi s-o parut mie ca esti tu mai Breazule. Am vazut filmuletul inainte sa citesc articolul. Auzi ca "Tarzan" :)) Cam periculos ce-ai facut tu acolo!!!
Lu
10.03.2009 14:07
cu aceasta ocazie au vazut si romanii, ce inseamna o autostrada. ;)
pierre
10.03.2009 14:19
Un imbecil ca si cei care ii iau apararea aici. Le doresc tuturor celor care ii pin parte sa se intilneasca cu el frontal pe sosea si dupa aceea mai vorbim. Daca mai avem cu cine.
coco
10.03.2009 14:22
tin parte, scuze
coco
10.03.2009 14:22
nu sapa groapa altuia ca poate pici tu in ea...si te trezesti cu tarzan direct in figura...sa vezi ce moale si pufos te face, cocolino..
pt coco
10.03.2009 14:34
nu spun ca nu a gresit baiatul , dar nici ce scrieti voi aici nu este ok ......... cati din voi ati condus un camion pe autostrada ?
daca ati fi condus va spun sigur ca nu ati mai face atatea comentari de cacat.......ca sa stati linistiti ca nu va calca pe trotuar cand trece va spun ca un camion este mult mai sigur cand il conduci decat o masina mica ,si nu cred ca voi la 22 de ani nu ati facut ceva traznit la volan ,dar na asa suntem noi romani ne place sa dam cu bicul in cel care a gresti si dorim raul la cel de langa noi rusine
de de
10.03.2009 19:19
pe voi de ce nu va faceti idioti si imbecili cand treceti strada pe unde va trece prin cap si poate in momentul acele vine o masina si nu poate frana si urca pe trotuar si calca alti oameni nevinovati ,repet sa nu credeti ca ii tin partea dar sa grseti este omenesc
de de
10.03.2009 19:32
la accidentul cu baiatul din medias care a condus fara carnet de ce nu ati scris nimic retardatilor, sau vi se pare ca a facut ceva ok .......deci inainte sa dati cu noroi in cineva ganditi sau nu aveti creierul mai mare decat o nuca:))))))))
de de
10.03.2009 19:52
colegu, traieste-ti viata. Daca te iei dupa muste ajunci la hazna, nu vad ceva iesit din comun, a fost un moment de exhuberanta total nepericuloasa
sofer tir
16.03.2009 14:20
bine tarzan dar nu ee prea bine ce faci dar stiu ca esti sofer bun asa ca.... dai bataie
ee
20.03.2009 22:10
degeaba tot comenteaza presa trebuie sa recunoastem ca noi romani santem distrctivi si ne place muzica buna indiferent de imprejurarile in care o ascultam ... sau o dansam!
petrica
04.04.2009 12:46
Pretenare baga mare..nu de alta da esti un sofer adevarat.Nu baga in seama pe handicapatii astia pt ca nu stie nici unul din ei ce inseamna sa mergi cu un tir pe autostrada...si nu uita''baga mare''
Croitoru Ioan Stefan
05.04.2009 15:37
Cand mai dai prin sadu pe la bar sa ne mai faci un dans????asa ca in videoclip????????
Croy Vanatoru
05.04.2009 15:39
lasa-i sa zica ce vreau ei nu stiu ce inseamna soferia . hai pa .drumuri bune tati
radu