logo
Ioana are nevoie de ajutor. E ultima ei şansă
Ioana are nevoie de ajutor. E ultima ei şansă
Dintr–o poză de album de sfârşit de liceu, o tânără extrem de frumoasă de zâmbeşte senină tuturor, încremenită într–o fericire simplă, plină de vise, de zâmbete. Colega ei de bancă mângâie fotografia uşor, şi în ochi îşi fac loc, stinghere, câteva lacrimi. Lili este cea mai bună prietenă a Ioanei, şi a fost lângă ea când, la banchetul de sfârşit de a XII–a, i s–a făcut rău. Ceea ce părea o banală toxiinfecţie s–a dovedit a fi, la analize, un diagnostic crunt. La 18 ani, copilul crescut de doi bunici de la ţară şi plecat de acasă devreme pentru a–şi clădi un viitor a aflat că are leucemie. Acum, colegii, profesorii, diriginta, unchiul, bunicii şi prietenii fac tot ce le stă în putinţă pentru ca Ioana, cea care "ar fi în stare să–şi dea sufletul pentru oricine", să rămână printre ei. UPDATE: Oameni apropiaţi Ioanei au reuşit să deschidă pe numele ei două conturi, la BCR Sibiu, unde puteţi face donaţii: În RON: RO52RNCB0227110569950001 În EURO: RO25RNCB0227110569950002
Ioana are 18 ani, iar chipul care ar trebui să fie acum numai un zâmbet se ascunde în spatele măştii pe care a primit-o de la spital. Are doi părinţi care au uitat că dragostea lor a adus-o pe lume, şi doi bunici excepţionali, al căror unic vis a fost să o vadă pe Ioana fericită. De fapt, pentru Ioana, bunicii de la Grebleşti sunt mama şi tata, singurii părinţi de suflet pe care i-a avut vreodată. "Sunt nişte oameni care m-au ajutat foarte mult, practic m-au crescut. Niciodată nu i-am considerat bunici, practic sunt părinţii mei", povesteşte Ioana.

Crescută de bunici

Bunicul are 62 de ani iar bunica, 57. Pensiile lor, cumulate, nu depăşesc 6 milioane de lei vechi, dar nu s-au plâns niciodată şi au făcut tot posibilul s-o ajute pe Ioana să înveţe la Colegiul Agricol din Sibiu. A stat în internatul de la Liceul Sanitar, a învăţat pe brânci şi şi-a uimit colegii prin dăruirea necondiţionată, ori de câte ori a fost nevoie. Diriginta Ioanei, Viorica Ignat, şi-l aminteşte pe bunic venind la şcoală ori de câte ori a fost nevoie, chiar dacă acasă avea treburi multe şi o soţie bolnavă de diabet. "Venea să se intereseze bunicul, tată îi spune, nu-i spune bunic, tată şi mamă", povesteşte diriginta fetei.

Iubită de colegi

Ioana mai are în Sibiu un unchi şi o mătuşă, care o sprijină atât cât pot, şi nişte colegi absolut excepţionali, pentru care lupta ei a fost întotdeauna un model. Vestea despre boala ei a căzut ca un trăznet. Colegii se pregăteau să susţină atestatul când au aflat că a fost internată de urgenţă, şi că are nevoie de sânge. Toată clasa a părăsit atunci liceul şi s-a prezentat la Centrul de Transfuzii Sanguine, pentru a o ajuta pe Ioana. "Ea ar fi în stare să-şi dea sufletul pentru oricine" rezumă Lili scurt motivul zbaterilor lor.

Cât costă o viaţă

Ioana n-a mai apucat să-şi dea Bacalaureatul. De când i-a fost descoperită boala, nu a mai părăsit spitalul. E hotărâtă să şi-l dea la anul, şi se visează studentă în băncile unei facultăţi cu profil economic. Şi, de când s-a internat, mai are un vis. Vrea să facă şi o şcoală postliceală sanitară, să se facă asistentă medicală şi să le poată alina durerea celor aflaţi în suferinţă. Toate visele ei se pot frânge însă dacă oameni cu suflet nu-i întind o mână. Niciunul din cei 4 fraţi ai Ioanei nu este compatibil cu ea, şi singura ei şansă este un transplant în străinătate. Toată dragostea bunicilor, a profesorilor şi a colegilor, toată zbaterea lor, se lovesc ca de un zid de suma uriaşă:100.000 de euro. Doar cu ajutorul unor oameni de bine Ioana poate avea o şansă. "Îi rog pe toţi cei care pot să o ajute, cu oricât de puţin, pentru că picătură cu picătură se face lacul", spune, cu lacrimi în ochi, diriginta fetei.

CASETĂ

Ioana are un cont de card la Banca Transilvania, unde cei care vor să o ajute pot face donaţii. Cardul este pe numele Ioana Costea, are numărul 4025 8675 0163 2777 şi expiră în aprilie 2010.


comentarii
216 comentarii

Cum asi putea sa i-au legatura cu ea??? Daca se poate un numar de telefon pe adresa mea de e-mail cavaleriicetatiirosiisibiu@yahoo.com.
Va multumesc anticipat si astept un raspuns cat mai repede!!!
Coman Radu
16.07.2009 01:02
188.24.243.101
eu voi depune o suma in contul ioanei. sper ca acest articol sa fie citit de cat mai multi oameni, sa mearga sa doneze si sa reusim sa o salvam.

cred ca este nevoie de mai multa publicitate facuta acestui caz.
dan
16.07.2009 06:27
188.24.247.180
Ne trebuie contul bancar.
16.07.2009 10:57
89.121.212.219
haideti sa realizam o pagina web astfel o sa afle mai multa lume
este nevoie de cat mai multa reclama
16.07.2009 13:06
194.169.191.113
ioana draga fii tare si o sa vezi ca Dumnezeu are grija de toata lumea te inteleg si noi suntem in aceasi situatie si birocratia din romania ne doboara asta este pentru vip-uri sunt bani
sorin motruna
16.07.2009 13:59
93.112.71.88
Cred ca este mai intii nevoie de credinta si de rugaciune.Dumnezeu sa o vindece
Aron W.
16.07.2009 17:31
195.101.63.39
ioana vrea sa va multumeasca din tot sufletul pentru comentariile lasate si pentru incurajari, deja ati ajutat-o mult prin acest simplu gest, credeti-ma ca ioana merita toata atentia noastra si tot sprijinul nostru, este o persoana minunata, sensibila, sincera, intelegatoare, mereu sa ajute pe cel de langa niciodata nu sa gandit mai intai la ea mereu a vrut sa fie bn pt toti indiferent daca ea suferea,va rog din toata inima hadeti sa o ajutam!!!
lili ( din partea ioanei)
16.07.2009 22:58
92.84.11.194
contul ioanei este:4025 8675 0163 2777 dar numele complet al ei este : COSTEA IOANA MARIA( conteaza asta pt cei care vor sa doneze) are 19 ani.
lili
16.07.2009 23:13
92.84.11.194
FATA DRAG , AM GRUPA DE SANGE "A - CU RH NEGATIV " SUNT DIN GREBLESTI , SI DACA SUNTEM COMPATIBILE SUNT DE ACORD SA FAC TESTELE SI SA-TI DONEZ CELULE.
NORICA
16.07.2009 23:37
92.82.68.24
LILI , DA-MI UN ID SI VB CU TINE
NORICA
16.07.2009 23:38
92.82.68.24
Ioana este o fata minunata, merita sa o ajutam
roxy
16.07.2009 23:45
188.24.202.254
poti sa imi dai mai multe detalii ca sa realizam o pagina web?
ptr lili
17.07.2009 02:14
188.24.209.243
va rog sa o ajutati pe ioana,eu o sa incerc sa o ajut cu tot ce pot chiar daca nu voi putea fi in sibiu
alin
17.07.2009 02:30
84.222.221.251
Atentie! Se face o confuzie intre nr cardului si contul in care se pot face donatii. Ptr donatii e nevoie de nr contului, care, daca e la Banca Transilvania, este in formatul RO??BTRL??????????.
17.07.2009 09:30
89.121.212.219
aM FOST LA BANCA TRANSILVANIA SA DEPUN IN CONT DAR MI-A CERUT CNP-UL.
LILIANA
17.07.2009 11:23
89.122.151.52
Eu inca nu inteleg de ce de doua zile se tot discuta pe tema contului bancar! da-ti naibii o data contul ala nenorocit ca fata asta nu are timp de discutii inutile. Cineva care se ocupa direct de acest caz (poate prietena ei Lili) sa isi lase datele de contact pentru ca sigur se vor gasi oameni care vor vrea sa se implice in acest caz! Altadata, cand mai sunt sitiatii de acest gen, scrieti un articol complet, cu toate detaliile. Ati dat numarul de card, dar asta inseamna ca se pot face numai depuneri la ghiseul Bancii Transilvania. Dati IBAN-ul ca sa se poate face si transfer bancar (ordin de plata).
???
17.07.2009 11:24
80.97.45.84
Va rog treceti toate datele necesare pentru a putea sa o ajutam pe Ioana!
Nume, prenume, localitate, cont bancar cu toate datele!
Ioan F.
17.07.2009 14:32
213.185.171.84
numele ei complet este: COSTEA IOANA MARIA
locuieste cu bunicii ei in : GREBLESTI,comuna CAINENI,judetul: VALCEA
contul care apare in acest articol este nr de card al ei pe care primea alocatia de la scoala si avand in vedere k este in spital nu are iban-ul, dar cum v-am zis are un alt cont deschis si incerc s-al aflu cat de repede pot
lili
17.07.2009 14:38
92.84.2.64
astept sami dai add pe mess sau un apel pe telefon si vb( sper sa intelegi k nu pot lasa aici orice informatie) ioana e foarte afectata de acest lucru)
pt cine mi-a cerut mai multe detalii !!!!
17.07.2009 14:42
92.84.2.64
COD IBAN:RO 52 RNCB 0227110569950001 este un cont in lei doar! sper sa va fie de folos cod-ul acesta! va multumeste ioana mult pt tot!
lili
17.07.2009 15:09
92.84.2.64
am o propunere pentru toti cei din Sibiu care sunt gata sa se implice poate un pic mai mult pentru ajutorarea Ioanei, decat doar la a dona o suma de bani, de a ne intalni intr-o zi si sa ne facem un plan . cred sincer ca formand o echipa vom avea cu siguranta mai multe rezulate intr-un timp mai scurt, decat actionand haotic si nesustinut fiecare individualist. M-as bucura sa ma pot implica alaturi de voi ca sa putem gasi impreuna solutia cea mai buna pentru a strange cat mai repede acea suma de bani !

Ideea cu pagina web mi se pare foarte buna
De asemena as avea rugamintea catre redactia ziarului tribuna sa nu scoata acest articol de pe net, ci sa il lase pana la strangerea sumei de bani.

Va multumesc si astept raspuns de la voi
dan
17.07.2009 17:32
188.24.247.180
ideea ta este foarte buna - am putea crea un grup sau o alta forma de contact in acest sens
ptr dan
17.07.2009 19:30
188.24.213.25
deja se ocupa cineva de pagina web pt ioana, ar fi foarte bn sa formam o echipa si sa ne intelegem sa incercam sa o ajutam.. daca aveti nevoie de mine eu sunt aici sa o ajut pe prietena mea cea mai buna ioana!
lili
17.07.2009 20:54
92.85.212.29
in urmatoarele zile se va deschide un nou cont pt ioana de aceasta data este posibil sa depui in el atat euro cat si lei
loly
17.07.2009 22:24
89.46.108.246
va rugam sa nu ramaneti indiferenti si sa-i antrenati in acesta actiune si pe prietenii vostrii... sume aparent infime pot face minuni...contul ce se va deschide pt euro si lei va fi anuntat de lili sau de apropiatii ioanei
loly ( colega a ioanei)
17.07.2009 22:39
89.46.108.246
In decursul zilei de maine vom anunta conturile valabile pentru cei care doresc sa faca donatii, adresa mea de email este adriandugulan81@yahoo.com sau adriandugulan81@gmail.com. Va multumesc tuturor pentru tot ceea ce faceti pentru Ioana. Lasati-mi numar de telefon sau adresa de email si va voi contacta in cel mai scrurt timp. Va doresc o zi buna in continuare si nu uitati ca un suflet are nevoie de noi.
Dugulan Adrian - verisorul Ioanei
19.07.2009 22:07
86.123.193.65
PENTRU DOAMNA NORICA
Stimata doamna astept un email de la dumneavoastra, eventual va rog lasati-mi acolo un numar de telefon si va voi contacta pentru a va spune ce putem face in legatura cu testul celulelor stem. Va doresc o seara placuta. adriandugulan81@yahoo.com, adriandugulan81@gmail.com
Dugulan Adrian - verisorul Ioanei
19.07.2009 22:17
86.123.193.65
am 26 de ani , si acum 3 ani de zile, am trecut si eu, printr-o plb grava de sanatate.
Trebuie sa fii puternica si ai mare incredere in Dumnezeu,Maica Domnului si toti din cer.
Sa nu ai frica de nimic, Dumnezeu e minunat si te va proteja mereu!!!
Florina
20.07.2009 00:03
86.123.150.140
Nu uita sa zambesti( stiu ca e foarte greu,in momentele aste...), caci Dumnezeu te iubeste!!!
Florina
20.07.2009 00:05
86.123.150.140
Domnul este mereu cu tine, ti-a trimis cetele ingeresti sa te pazeasca si, Maica Domnului te-a luat sub acoperamantul ei.
Florina
20.07.2009 00:11
86.123.150.140
ma
eu
20.07.2009 03:09
95.222.202.56
Pentru cei care doresc sa faca donatii pentru Costea Ioana.

Cont Lei: RO52RNCB0227110569950001
Cont Euro: RO25RNCB0227110569950002

Va rog sa transmiteti aceste conturi mai departe prietenilor dumneavoastra si haideti sa salvam un suflet care are nevoie de noi....va doresc o zi buna tuturor
Dugulan Adrian- verisorul Ioanei
20.07.2009 15:04
86.123.193.58
sper din tot sufletul ca aceasta fata sa se vindece.ar fii pacat, ca asa o fata tanara si foarte frumoasa sa moara.chiar daca n-am puterea financiara sa o ajut eu sper sa se faca bine si sa se bucure de viata in continuare.ioana stiu ca poate nu ne auzi sau nu ne vezi dar eu iti doresc multa,multa sanatate si multa putere sa treci peste acest necaz.
radonne
21.07.2009 18:32
88.158.217.166
ioana este o fata cu un suflet mare...merita sa o ajutam
claudia
21.07.2009 21:23
89.41.15.189
Cunosc o gramada de astfel de cazuri ireale.
Am avut si eu o problema asemanatoare si nu m-a ajutat nimeni. Am trecut peste tot prin propriile forte, si nu cu ajutorul unui dumnezeu care nu exista.
Intr-adevar merita sa incercati, daca eu va zic din propria experienta banii nu ii veti strange!(si acum cu creza economic nici atat! sangele da.
mult succes in continuare
Larisa Moisin
22.07.2009 14:49
188.24.244.202
cand o sa iau salariul cateva zeci de lei o sa i le donez chiar daca am un salar mic...dar nu asta e.....trebuie ca toti sa facem gestul acesta.pentru ca daca toti donam o sa se stranga incetul cu incetul. OAMENI BUNI VA RUGAM DIN TOT SUFLETUL SA O AJUTATI.nici eu nu o cunosc personal dar eu zic ca merita.
22.07.2009 19:34
92.84.20.117
sper sa se adune suma de care ai nevoie si sa te faci bine.
maria
23.07.2009 12:00
93.114.240.13
Mai repede cu site-ul... articolul din Tribuna nu e suficient. Site cu documente si detalii e absolut necesar. Multa sanatate!
R
23.07.2009 14:47
77.177.13.17
pt larisa moisin...daca pe tine nu tea ajutat nimeni asta nu inseamna k nici pe fata asta nu o sa o ajute..si daca tu nu ai incredere in Dumnezeu e pbl ta, asta peste ceva timp ai sati dai singura seama ca EXISTA SI FARA AJUTORUL LUI NU AI FI REUSIT!!!!! si decat sa mai faci asemenea comentarii mai bn abtinete ca nu esti de nici un ajutor si daca vrei sa faci rau doar pt k nu ai fost ajutata...imi pare rau sati zic dar probabil persoanele care nu teau ajutat au stiut de ce..
??????( PT LARISA MOISIN)
23.07.2009 22:40
92.85.211.180
pentru alcolistu ala de la iris imediat sau gasit bani o tara de prosti ar trebui sa iesim iara in strada
ioan farcas
24.07.2009 10:58
213.233.90.164
E greu sa crezi ca uneori viata poate depinde de o suma de bani si totusi se intampla... Cate umpic din putinul fiecaruia si poate deveni un intreg.
Fi optimista si puternica Ioana si iti doresc tot norocul pe care l-am avut eu atunci cand credeam ca totul e degeaba.
Colegi si prieteni ai Ioanei incercati sa mediatizati cat mai mult acest lucru.(Radio,Tv,Presa scrisa,organizatii) si orice mijloc de afirmare.
Ovi
24.07.2009 14:46
94.52.184.191
Astazi am depus si eu 50 de lei. ....dupa posibilitati. Am fost insa dezgustat de faptul ca banca mi-a cerut un comision de 4 lei. problema nu sunt dei 4 lei comisionul ci faptul ca, fiind un caz deosebit, BCR nu a putut sa aiba macar bunul simt sa scutesca de comisioane contul! ce sa mai vorbesc sa contribuie si ei cu ceva!!!!!!
Stefan
24.07.2009 22:37
86.123.152.38
va multumesc mult pt tot! si im mod special lui Stefan care a facut efortul financiar din putinul care il are, sper ca ceilalti sa-i urmati exemplu pentru a salva o viata! va multumesc din toata inima! ( IOANA)
lili ( din partea ioanei)
24.07.2009 23:09
92.84.15.172
Imi cer scuze domnului Stefan pentru problema "comisionului". Aceasta este o politica a celor de la BCR de a percepe comisioane. Pentru cei care mai doresc sa depuna sume in conturile Ioanei, va rog sa specificati personalului din banca ca aceste sume sunt destinate pentru un ajutor umanitar, astfel banca nu va mai percepe comision.
Dugulan Adrian
25.07.2009 11:30
86.123.196.47
ioana fi puternica ca intotdeauna este acolo sus cineva si are grija de tine....si o sa vezi k va exista o cale sa te vindeci
cristina
27.07.2009 01:20
89.46.105.60
De ce nu incercati sa primiti acesti bani prin telefonul mobil prin serviciul mesaje ,imi este cu mult mai usor si oricum evitam bancile care percep comisioane care ajung in MAHALUA Bucuresti.
Un sibian
27.07.2009 11:59
84.232.148.141
am inteles ca pe viitor asta se vrea... un numar de telefon pe care sa il apelezi si banii sa vina in contul ioanei ..
coleg ioana
28.07.2009 13:49
188.24.212.211
Trebuie evitat tot ce trece prin MAHALUA bucuresti
tot un sibian
29.07.2009 09:31
84.232.148.141
nu te lasa descurajata.trebuie sa ai putere si sa mergi inaite.dumnezeu a lasat pe pamant doar oameni buni, iar tu faci parte din ei.sunt sigura ca ai sa treci peste toate aceste lucruri.noi o sa te ajutam cu tot ce putem. tu doar trebuie sa nu te descurajezi.
geny
30.07.2009 21:01
94.52.187.154
ioana fi puternica Dumnezeu este alaturi de tine...trebuie doar s speri si o sa vezi ca o sa fie bn...deci haideti s facem ceva ptr ca ioana s se faca bine si sa isi poata implini si ea visurile la fel ca si noi toti ceilalti...
corina
30.07.2009 21:02
92.82.64.49
Revin cu mentiunea din 27.07.2009 11:5 ,,De ce nu incercati sa primiti acesti bani prin telefonul mobil prin serviciul mesaje ,imi este cu mult mai usor si oricum evitam bancile care percep comisioane care ajung in MAHALUA Bucuresti" Deci publicati un Nr. de mesaj pe telefonul mobil (ex.1402 1.euro, 1403 5 euro s.a.m.d)acesti bani cu siguranta ajung direct la Ioana.
Fii sigura ca sunt multi oameni de buna credinta, dar se feresc ca dracul de tamaie de institutiile statului .
Eugen
31.07.2009 11:17
84.232.148.141
acum se incearca obtinerea unui numar de telefon pentru sms-uri valorice, problema e ca procedura de obtinere a acelui numer este foarte dificila.
o colega a ioanei
31.07.2009 13:12
188.24.219.201
ioanacostea. com
zzzzz
31.07.2009 15:56
188.24.213.106
Transplantul poate sa-l faca gratuit in Franta!Contacta-ti Spitalul "Hotel-Dieu".Dumnezeu sa te vindece.
Danciu P.
01.08.2009 16:37
195.101.63.39
Pentru o colega a ioanei: ,,problema e ca procedura de obtinere a acelui numar este foarte dificila".Ia sa fi fost vorba de de un individ ca cel de la Iris sau fiul lui Hrebenciuc sau alt mare ,,FANTE" imediat sa-r fi gasit bani.
Eugen in 31.07.2009 11:17
02.08.2009 00:26
79.118.131.57
dac vrei lili lasa-mi o adresa de mail pe care sa pot sa iti scriu mai multe sunt o persoana in aceasi situatie ca si ioana si o cunosc din vedere de la spital
ram
03.08.2009 16:48
213.37.78.132
adresa mea de mail: lili_micutza90@yahoo.com, ajutane cu tot ce poti, multumesc
pentru ram
04.08.2009 01:22
92.84.3.137
sa dea dumnezeu sa se faca bine si sa-si poata realiza visul multa multa sanatate si credinta in dumnezeu o va ajuta sa se faca bine
elena
07.08.2009 21:11
92.84.30.195
Trebuie update cu site-ul in corpul articolului...
x
09.08.2009 23:13
77.177.7.131
Ce mai face, cum se simte?
Doamne ajuta sa fie bine!
Iulia
10.08.2009 10:57
62.225.160.46
buna sunt mihaela din rm valcea si am citit povestea ioanei si ma impresionat tatal meu este din caineni mari as vrea sa ajut si eu cum pot sa ajut la strangerea de bani pt ioana cum sa incep la prieteni la cunostinte rue sa apelez o poza de ai ei sa imi trimiteti sau de ce am nevoie sa le spun oamenilor vreau sa ajut la strangere incerc sa iau legatura cu prieteni din strainatate sa contribuie si ei cu ceva te rog astept raspuns pe mail miky_am77@yahoo.com dumnezeu sa o ajute
miha
28.09.2009 15:31
86.123.197.118
Oferim Credite pentru persoane fizice, firme si de a coopera
organismele de la rata dob
Mr kevin
05.02.2011 00:01
41.138.161.17
A lua legatura cu larrywingtonloanfinance@gmail pentru tine azi
Larry Wington
09.03.2011 19:22
217.175.73.242
sunt donator de sange grupa A+ locuiesc in constanta 0725/450192 daca aflati caci va pot fi de folos sunati-ma.
rada bogdan
12.05.2012 16:43
79.117.13.132
MR IGNACIO antonio
13.03.2014 01:17
41.203.67.132
Care au nevoie de asistență financiară pentru nevoi personale, de afaceri de capital și de refinanțare ați topi compania potrivita oferim
Jane Ahabah
04.04.2014 08:52
178.17.166.53
Bună ziua,

Ești
harry
15.05.2014 03:39
5.254.104.51
dacă aveți probleme financiare, nu vă faceți griji nici mai veni
mr luther
15.05.2014 06:51
41.203.69.2
salut,

Sunteți
mark
17.06.2014 00:20
41.220.69.106
Bună ziua,
Sunt domnul Maurice o, reputație, legitimă și un creditor certificate bani acreditat. Am
Maurice finance
26.07.2014 07:20
41.220.69.103
Buna ziua,

Dificultățile financiare este ceea ce suntem aici pentru a elimina. Ne sunt garantate
Sir. Yokoo SPARO
16.08.2014 07:19
216.172.138.159
Bună ziua, Sunteți
Mr Peterson
30.08.2014 10:20
116.202.144.12
Bună ziua,
Sunt domnul Maurice un certificat, reputație, legitimă și un creditor bani acreditat. Am
Maurice finance
10.09.2014 11:39
41.206.11.44
ATENȚIE:

EȘTI
Dl Mark Edwin
23.09.2014 21:43
41.220.69.151
Buna ziua tuturor celor

Sunt Mrs.Rosita Dawson, o reputație, legitimă și un creditor bani acreditat companie. ne
D-na Rosita
11.10.2014 13:07
184.107.21.131
financios
20.01.2015 15:20
41.86.234.140
Buna ziua Dl / Dna
Email : finance.europa12@gmail.com
Sunt un asociat
vikyos
27.01.2015 16:06
41.86.234.140
E?ti
Maurice finance
02.03.2015 00:21
5.254.97.108
bun venit
Sunte?i
Elliza Powell
23.03.2015 10:57
41.220.68.46
PLANUL MICHAEL de servicii financiare
EMAIL ADRESA - [Michaelfinancialserviceplan@gmail.com]
Oficiul central - 742 Harrow Road London REGATUL UNIT
-------------------------------------------------- -
Sunt Dl Michael Fereira, director ?i CEO al PLAN MICHAEL de servicii financiare.
PLANUL MICHAEL de servicii financiare este un britanic legitim ?i bine cunoscute
companie aprobat de creditare de
sir michael
19.04.2015 08:07
41.206.11.28
Credit de nevoi personale este parte a creditelor de consum. Caracteristica de credit de nevoi personale nu este alocat un anumit proiect ?i, prin urmare, utilizarea sa este gratuit. Cu toate acestea, principiul este la fel ca alte crean?e, o organiza?ie pl?te?te o anumit? sum? trebuie s? pl?teasc?
michele
23.04.2015 22:55
196.46.245.152
Candida?i
doamna Elena
03.07.2015 23:57
41.206.11.102
Împrumut OFERTA APLICA ACUM
10.07.2015 09:43
5.254.97.109
Împrumut OFERTA APLICA ACUM
10.07.2015 09:44
5.254.97.109
Sunt Loredana Beretta un creditor
Loredana Beretta
11.07.2015 03:50
192.169.217.241
Sunte?i
Micro Finance Service
28.07.2015 03:00
141.0.13.99
Candida?i
Elena
21.08.2015 01:07
41.206.11.192
E?ti
Jonna
26.08.2015 05:44
41.206.11.192
Alo,
Acest lucru este de a informa publicul larg c? doamna Grace Okowa, un creditor
okowa
09.09.2015 08:17
193.169.144.137
buna seara
IA TIMP PENTRU A CITI.
OB?INE CREDITELE TALE
20.09.2015 00:41
41.85.174.20
Ai nevoie de urgent un
Henrietta Fernando
16.10.2015 23:49
41.220.68.231
Buna ziua, eu sunt un creditor
Karim Sonogo
26.10.2015 10:03
41.206.11.197
Stima?i clien?i valoroase,

Dl Diego Carlos
10.11.2015 01:41
89.46.66.42
Dac? ave?i nevoie de un
ADAM FRED LOAN FIRM
15.11.2015 04:43
95.211.211.182
Alo,
Cautati un
ADAM FRED LOAN FIRM
15.11.2015 04:45
95.211.211.182
Alo,
Acest lucru este de a informa publicul larg c? doamna Grace Okowa, un creditor
okowa
05.12.2015 08:02
193.169.144.173
E?ti
Maurice
14.12.2015 20:19
197.210.173.26
Cum am ajuns
Anita Frank
16.12.2015 16:42
41.210.18.192
Salut,
Acest lucru este de a informa publicul larg c? doamna Jane Alison, un creditor
mabel
20.01.2016 16:30
193.169.144.184
Buna ziua Sunt dl Ferdinand Edward, Am legitime ?i de
Fedinard Edward
22.01.2016 08:25
116.202.90.89
Buna ziua solicitantului

Cautati un
Eco Teck
29.01.2016 02:35
197.211.52.38
Salut.
Aceasta este Kendrick Finance. Suntem aici pentru a crea o con?tientizare a
Kendrick Finance
02.02.2016 01:49
197.210.172.56
Bun?, e?ti Handicap punct de vedere financiar? Ai un scor redus de credit ?i ave?i dificult??i
carlos juan
10.02.2016 09:02
41.220.68.230
Vreau ca toat? lumea s? citi?i acest mesaj cu atentie. Sunt foarte fericit pentru a face m?rturia cu privire la modul i-am
Siti
19.02.2016 01:45
197.210.224.70
Bun? ziua,

E?ti un om de afaceri sau o femeie? E?ti
MR LAWSON SMITH
10.04.2016 20:25
197.210.227.25
E?ti
Maurice
09.05.2016 09:21
197.210.226.68
E?ti
D-na Elena
20.05.2016 10:56
197.210.226.13
Aplica pentru un
elijah roland
14.06.2016 11:03
197.210.227.62
Aplica pentru un
elijah roland
14.06.2016 11:04
197.210.227.67
Aplica pentru un
elijah roland
14.06.2016 11:07
197.210.227.59
Ai nevoie de
Henry Clark
02.07.2016 17:56
192.77.248.10
Buna,

Aici vine un
D-na Patricia Kingsman
10.07.2016 10:24
5.254.65.141
Numele meu este doamna Patricia Kingsman suntem un nou creditori
D-na Patricia Kingsman
10.07.2016 10:24
5.254.65.141
Salutare tuturor

Booher Janet
10.07.2016 10:26
5.254.65.141
Buna ziua tuturor numele meu este Maria ines Saez painevil sunt din Rom
Maria ines Saez painevil
10.07.2016 10:30
5.254.65.121
Ne da
Kate Lisa Credit
15.07.2016 13:51
46.23.66.110
Buna,
Sunt Episcopul T.D Jakes, un creditor
Bishop
22.08.2016 00:42
193.169.144.250
Buna,

Aici vine un
D-na Patricia Kingsman
10.09.2016 07:02
91.109.30.77
C?uta?i un
CAMILA PEDRO
20.09.2016 07:30
197.210.225.63
Hallo, Herr / Frau
Erhalten Sie Zugang einfach zu einem echten Online-Fonds-Services gesichert
eine Lohe
Zinssatz nur von 3%. Bewerben Sie sich f
mr ben
24.09.2016 12:47
46.23.66.110
Buna ziua, numele meu este Angela Wilson, eu sunt o victima a fraudei
ANGELA WILSON
28.09.2016 00:37
105.112.33.7
Bun? ziua de
Mr Saint Toni
04.10.2016 03:34
197.211.58.65
Bun? ziua de
Mr Saint Toni
04.10.2016 03:43
197.211.58.65
Aten?ie.

Ai nevoie de
Harley Davidson
16.10.2016 01:51
5.254.65.95
BUNA

Noi oferim
Mrs Maris moon
17.10.2016 06:20
197.211.57.107
Aten?ie!!!
Ai nevoie de
Henry Clark
24.10.2016 11:44
138.68.150.49
O zi buna

X-mas
Jeff Michael
28.10.2016 23:54
172.252.126.90
Buna,

Aici vine un
D-na Patricia Kingsman
29.10.2016 02:29
5.254.65.246
Numele meu este doamna Patricia Kingsman suntem un nou creditori
D-na Patricia Kingsman
29.10.2016 02:30
5.254.65.245
Salutare tuturor

melvincito rivero mitushio
29.10.2016 02:30
5.254.65.245
Buna ziua tuturor numele meu este Maria ines Saez painevil sunt din Rom
Maria ines Saez painevil
29.10.2016 02:31
5.254.65.33
Buna ziua tuturor numele meu este Maria ines Saez painevil sunt din Rom
Maria ines Saez painevil
29.10.2016 02:32
5.254.65.245
Numele meu este CINTIA CRISTINA PINHEIRO Sunt din Rom
CINTIA CRISTINA PINHEIRO
29.10.2016 02:33
5.254.65.33
Buna ziua tuturor numele meu este Rodrigue Damaso Rosa si sunt din Rom
Rodrigue Damaso Rosa
29.10.2016 02:33
5.254.65.33
Numele meu este tvitoria vitoria si am primit doar
tvitoria vitoria
29.10.2016 02:35
5.254.65.245
Salutare tuturor

Numele meu este Gabriela Yunes Sunt din Rom
Gabriela Yunes
29.10.2016 02:36
5.254.65.246
Ob?inerea unui
Kumah James
10.11.2016 19:19
193.169.144.199
Bun? ziua, numele meu este Regina Trevor, o victim? a fraudei
REGINA TREVOR
18.11.2016 07:25
197.210.25.221
Buna ziua, c?uta?i un
MARTHA MARQUEZ
18.11.2016 07:30
197.210.24.76
Sunte?i
MARIA JORGE
19.11.2016 12:47
197.210.25.250
Oferte de
OCEANICFINANCE
21.11.2016 08:03
5.254.65.178
Buna ziua, c?uta?i un
MARTHA MARQUEZ
04.12.2016 19:46
197.210.226.210
Ob?inerea unui
kumah james
18.12.2016 00:39
166.88.123.219
Salutare tuturor

melvincito rivero mitushio
23.12.2016 10:03
5.254.65.183
Salutare tuturor

melvincito rivero mitushio
23.12.2016 10:04
5.254.65.183
Numele meu este Alexandreina Bea Sunt din Rom
Alexandreina Bea
23.12.2016 10:07
5.254.65.103
Buna ziua tuturor numele meu este Maria ines Saez painevil sunt din Rom
Maria ines Saez painevil
23.12.2016 10:07
5.254.65.103
Buna ziua tuturor numele meu este Ildik
Ildikó Stefania
23.12.2016 10:08
5.254.65.103
Numele meu este tvitoria vitoria si am primit doar
tvitoria vitoria
23.12.2016 10:11
5.254.65.103
Salutare tuturor

Numele meu este Gabriela Yunes Sunt din Rom
Gabriela Yunes
23.12.2016 10:11
5.254.65.103
Bun? ziua tuturor

Numele meu este Cruzita ercilia felipina sunt din Rom
Cruzita ercilia felipina
23.12.2016 10:12
5.254.65.103
Numele meu este Herminia Emiliana ?i vreau s? foloseasc? acest timp eu am s? spun toat? lumea de pe internet, c?, dac? dori?i s?-?i v
Herminia Emiliana
23.12.2016 10:13
5.254.65.103
Ob?inerea unui
Kumah james
03.01.2017 14:11
164.132.231.102
Ob?inerea unui
Kumah james
04.01.2017 18:24
41.218.250.0
Buna ziua, c?uta?i un
MARTHA MARQUEZ
21.01.2017 01:47
166.88.123.137
Suntem Organiza?ia cre?tin? format? pentru a ajuta oamenii
adams john loan
18.02.2017 09:34
197.210.25.2
Buna
Grace Loredana
18.02.2017 18:29
146.185.31.214
Numele meu este Gina Acampora ?i eu vorbesc ca cel mai fericit om din
Gina
26.02.2017 13:41
162.217.27.224
E?ti
Hart
27.02.2017 22:10
197.210.226.183
Numele meu este doamna Patricia Kingsman suntem un nou creditorii
D-na Patricia Kingsman
25.03.2017 12:40
185.182.81.50
Salutare tuturor

Andreea Ioana
25.03.2017 12:40
185.182.81.50
Buna ziua tuturor numele meu este Cristina Iulia Mihaela sunt din Rom
Cristina Iulia Mihaela
25.03.2017 12:41
185.182.81.50
Buna ziua tuturor numele meu este Denisa R
Denisa Réka Irina
25.03.2017 12:42
185.182.81.50
Numele meu este Alexandru Stefan Viorel Sunt din Rom
Alexandru Stefan Viorel
25.03.2017 12:43
185.182.81.50
Salutare tuturor

Numele meu este Adina Iuliana Sunt din Rom
Adina Iuliana
25.03.2017 12:44
185.182.81.50
Numele meu este Sarah Alexandra Ionut Sunt din Rom
Sarah Alexandra Ionut
25.03.2017 12:45
185.182.81.50
Buna ziua tuturor numele meu este Dorian Cezara Vasilache si sunt din Rom
Dorian Cezara Vasilache
25.03.2017 12:46
185.182.81.50
Numele meu este MedCluj Ion Damian si sunt din Rom
MedCluj Ion Damian
25.03.2017 12:48
185.182.81.50
Buna ziua, eu sunt Dr. Harry Carlos, un creditor privat care
Harry Carlos Loans
07.04.2017 22:24
197.210.227.239
Bun? ziua tuturor, numele meu este Gina Acampora ?i eu vorbesc ca cea mai fericit? persoan? din
Gina
09.04.2017 02:32
192.240.212.3
> ZIUA ZIUA!
>
> Ave?i nevoie de personal ?i de afaceri sau de finan?are
> Investi?ii, f?r? stres ?i aprobare rapid?? Daca da,
> Contacta?i-ne ast?zi pentru c? v? oferim
>
GEORGE LUCY
20.04.2017 17:01
197.210.226.166
Vrei s? cumperi un rinichi sau vrei s?-?i vinzi?
rinichi? C?uta?i o oportunitate de a vinde rinichi pentru bani
Din cauza descompunerii financiare ?i nu ?ti?i ce s? face?i
Face?i-ne, contacta?i-ne ast?zi ?i v? vom oferi bine
Suma de bani pentru rinichi. Numele meu este Doctor Greg,
Sunt un nefrolog
Dr Greg
21.04.2017 01:54
197.210.29.196
Aplica?i pentru
richardpeterson
28.04.2017 01:01
197.210.24.204
Aplica?i pentru un
richardpeterson
28.04.2017 03:07
198.7.58.99
Ave?i nevoie de un
John Ahmed
10.05.2017 10:02
67.213.218.72
Ave?i nevoie de un
LARRY ELLISON
17.05.2017 15:20
105.112.16.230
Bun? ziua,

C?uta?i afaceri, consolidare, investi?ii
John Ahmed
24.05.2017 06:58
46.165.228.82
Bine a?i venit la Lakeland fondurilor financiare
26.05.2017 00:06
23.27.244.247
Bine a?i venit la Lakeland fondurilor financiare
joe kessie
26.05.2017 00:08
23.27.244.247
Salutare tuturor,

Sunt creditor privat de
Dl. Roland Fredrick
26.05.2017 23:58
105.112.36.216
Salutare tuturor,

Sunt creditor privat de
Dl. Roland Fredrick
27.05.2017 07:47
105.112.33.192
Bun?,
Numele meu este Julia A, Smith sunt din Rom
Julia A, Smith
30.05.2017 18:50
197.210.28.30
Numele meu este doamna Patricia Kingsman suntem un nou creditorii
D-na Patricia Kingsman
01.06.2017 19:31
207.244.94.7
Salutare tuturor

Numele meu este Andreea Ioana si sunt din Rom
Andreea Ioana
01.06.2017 19:36
207.244.94.7
Buna ziua tuturor numele meu este Cristina Iulia Mihaela sunt din Rom
Cristina Iulia Mihaela
01.06.2017 19:36
207.244.94.7
Buna ziua tuturor numele meu este Denisa R
Denisa Réka Irina
01.06.2017 19:37
207.244.94.7
Numele meu este Alexandru Stefan Viorel Sunt din Rom
Alexandru Stefan Viorel
01.06.2017 19:37
207.244.94.7
Salutare tuturor

Numele meu este Adina Iuliana Sunt din Rom
Adina Iuliana
01.06.2017 19:39
207.244.94.7
Numele meu este Sarah Alexandra Ionut Sunt din Rom
Sarah Alexandra Ionut
01.06.2017 19:40
207.244.83.209
Buna ziua tuturor numele meu este Dorian Cezara Vasilache si sunt din Rom
Dorian Cezara Vasilache
01.06.2017 19:45
207.244.86.249
Numele meu este MedCluj Ion Damian si sunt din Rom
MedCluj Ion Damian
01.06.2017 19:47
207.244.86.249
Oferim
MRS ARNA LISA
02.06.2017 04:39
85.9.20.148
NACHHALTIGES DARLEHENANGEBOT

Hallo,
blessing
05.06.2017 02:20
209.95.56.54
Bun?, acesta este pentru a v? informa c? Banca Mondial? este
El a fost de acord s? ajute fiecare persoan?
Sau guvernamentale, pentru a ob?ine un
Charles Xavi
16.06.2017 04:36
197.210.28.10
Hello Am Dr Akomuelen Gideon, medic senior consultant la UB.T.H Spitalul nostru este specializat
Dr.Gideon
24.06.2017 12:28
85.9.20.153
Salut, c?uta?i un
JIM BUFFER
24.06.2017 17:59
197.210.227.86
Ave?i nevoie de un
Larry
23.07.2017 22:05
138.68.128.216
Ave?i nevoie de un
prudence
25.07.2017 20:43
74.82.35.53
Noi oferim
james henry
11.08.2017 16:40
197.211.52.30
Stimate solicitant,

A?i c?utat un creditor sau un investitor legitim ?i cinstit? Aici este oportunitatea pe care o c?uta?i,
John Ahmed
16.08.2017 03:32
198.7.59.110
Numele meu este doamna Patricia Kingsman suntem un nou creditorii
D-na Patricia Kingsman
17.08.2017 16:47
5.254.65.6
Salutare tuturor

Numele meu este Andreea Ioana si sunt din Rom
Andreea Ioana
17.08.2017 16:48
5.254.65.6
Buna ziua tuturor numele meu este Cristina Iulia Mihaela sunt din Rom
Cristina Iulia Mihaela
17.08.2017 16:49
5.254.65.6
Buna ziua tuturor numele meu este Denisa R
Denisa Réka Irina
17.08.2017 16:49
5.254.65.6
Numele meu este Alexandru Stefan Viorel Sunt din Rom
Alexandru Stefan Viorel
17.08.2017 16:51
5.254.65.18
Salutare tuturor

Numele meu este Adina Iuliana Sunt din Rom
Adina Iuliana
17.08.2017 16:52
5.254.65.18
Numele meu este Sarah Alexandra Ionut Sunt din Rom
Sarah Alexandra Ionut
17.08.2017 16:53
5.254.65.18
Buna ziua tuturor numele meu este Dorian Cezara Vasilache si sunt din Rom
Dorian Cezara Vasilache
17.08.2017 16:54
5.254.65.18
Numele meu este MedCluj Ion Damian si sunt din Rom
MedCluj Ion Damian
17.08.2017 16:55
5.254.65.18
Numele meu este Cristyna Cosmin Alin Sunt din Bucure?ti Rom
Cristyna Cosmin Alin
17.08.2017 16:56
5.254.65.18
Numele meu este Nathanael martyna patryx Sunt din Rom
Nathanael martyna patryx
17.08.2017 16:58
5.254.65.18
Bun? ziua Numele meu este Popovici Krisztina Sunt din Bra?ov Rom
Popovici Krisztina
17.08.2017 16:59
5.254.65.18
Salutare tuturor

Eu sunt Ivos Viad Eugen ?i sunt din Rom
Ivos Viad Eugen
17.08.2017 17:16
5.254.65.24
buna,,

Suntem o companie care ofer?
W
27.08.2017 12:30
41.190.30.138
Sunte?i
Norton Finance