logo
Atenţie! Se împart funcţii!
Atenţie! Se împart funcţii!
Numirea noilor directori ai direcţiilor deconcentrate din judeţ a dat naştere unor situaţii tensionate în rândul liderilor politici locali, în condiţiile în care PD–L şi PSD negociază în aceste zile instituţiile care le revin. Fiecare partid îşi face planul de bătaie înaintea negocierilor, însă de la o zi la alta răsuflă informaţii din fiecare tabără privind nominalizarea persoanelor care vor ocupa funcţiile din administraţia locală. Mai mult, au fost tăiate, dar şi adăugate noi instituţii pe lista partidelor, iar unele persoane, în special, de la PNL, acum în opoziţie, par să treacă în barca celorlalte partide. Fiecare partid are propunerile sale, cu toate că oficial nu există o înţelegere la nivel judeţean între PD–L şi PSD. Se pare totuşi că, în mare parte, fiecare partid ştie ce instituţii îi vor reveni. Toate acestea în condiţiile în care la Prefectură nu s–a făcut nici o numire oficială, însă aici lucrurile par a fi destul de clare.
Iată cum ar arăta, potrivit unor surse credibile din interiorul partidelor, configuraţia la nivel judeţean a directorilor direcţiilor deconcentrate şi a Prefecturii:

Prefect - Constantin Trihenea (PD-L)
Subprefecţi - Amalia Cindrea, Cornel Langa (PSD)
Direcţia pentru Agricultură şi Dezvoltare Rurală Sibiu - Octavian Ţâmbulea, (PSD)
Direcţia de Muncă şi Incluziune Sociala Sibiu - Vasile Duca (PD-L) sau Florin Orlăţan (PSD)
Direcţia Jud. pentru Cultură, Culte şi Patrimoniu Cultural Naţional Sibiu - Dan Nanu sau o altă persoană susţinută de PD-L
Agenţia Regională de Protecţia Mediului Sibiu - Dumitru Ungureanu, actualul director, susţinut de PD-L
Inspectoratul Şcolar Judeţean Sibiu - Constantin Catrina (PSD)
Agenţia Judeţeană de Prestaţii Sociale - Aurel Badiu, actualul director, (PSD)
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Sibiu - Grigore Popescu, actualul director, (PD-L)
Autoritatea de Sănătate Publică Sibiu - Ioan Maniţiu , actualul director, (PD-L)
Direcţia pentru Sport a Judeţului Sibiu - Ioan Gligor, actualul director, (PD-L)
Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Sibiu - Lucian Muntean, actualul comandant, susţinut de PD-L
Garda Financiară Sibiu - Nicu Florescu, actualul comisar şef, (PSD)
Directia Judeţeană pentru Accize şi Operaţiuni Vamale Sibiu - Ioan Boţa, actualul director, (PSD)
Direcţia Veterinară şi ptr. Siguranţa Alimentelor Sibiu - Nicolae Ştefănuţă (PD-L)
Oficiul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Sibiu - Adrian Besoiu (PSD)
Inspectoratul Judeţean în Construcţii Sibiu - PDL, deocamdată fără nominalizare
Autoritatea Rutieră Română - Agenţia Sibiu - Constantin Rascarache (PSD)
Direcţia Judeţeană de Statistică Sibiu - Ioan Mureşan, actualul director, independent
Inspectoratul Regional pentru Protecţia Consumatorilor Sibiu - Ioan Axente (PSD)
Serviciul Judeţean de Metrologie Legală Sibiu - Ioan Springean, actualul director
Direcţia Judeţeană a Arhivelor Naţionale Sibiu - Alexiu Tatu, actualul director, independent
Oficiul de Mobilizare a Economiei şi Pregătirea Teritoriului pentru Apărare Sibiu - Ştefan Tudosie, independent, actual director
Inspectoratul ptr. Situaţii de Urgenţă "Cpt. Dumitru Croitoru" al Judeţului Sibiu - Cosmin Balcu, actualul comandant
Centrul Militar Judeţean Sibiu - Adrian Mihai Zisu, actualul comandant
Sistemul de Gospodărire a Apelor, Filiala Sibiu - PD-L, fără nominalizare
Direcţia Silvică Sibiu - Ioan Terea (PSD)
Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă Sibiu - Gheorghe Suditu (PSD)
Inspectoratul Teritorial de Muncă Sibiu - Francisc Szombatfalvi Torok, actual director, sau Remus Furtună (PSD)
Casa Judeţeană de Asigurări de Sănătate Sibiu - Florin Cioloboc (PSD) sau Gheorghe Popa (PSD)
Casa Judeţeană de Pensii Sibiu - Maria Borza (PSD)
Direcţia pentru Tineret Sibiu - Claudiu Spânu, actualu director, (PD-L)
ANM - Centrul Meteorologic Regional Transilvania Sud Sibiu - Ion Popescu, actualul director, (PD-L)
Garda Naţională de Mediu - Comisariatul Judeţean Sibiu - Ion Vasilescu, actualul comisar şef  (PDL)
Agenţia Judeţeană pentru Protecţia Mediului - PSD, fără nominalizare
Agenţia de Plăţi şi Intervenţii în Agricultură Sibiu - Ştefan Ţichindelean sau Ioan Bucur Băra, PD-L
35. Registrul Auto Român - Ioan Opriş, actualul director, (PDL)
36. Spitalul Judeţean - Liviu Cotârlă sau Valeria Văleanu (PSD)
37. Romgaz - Marcel Piteiu (PDL)
38. Transgaz - PSD, fără nominalizare




comentarii
216 comentarii

Printre ei sunt unii care pina in noiembrie erau la PNL , acum au sarit in alta barca . Sa le fie rusine !!!
Nici profesional nu sunt bine pregatiti !!!!
Cine a tradat oadta va mai tada !!!
Keul
14.01.2009 08:02
Te referi cumva la opris de la RAR ? La sluga lui stirbet . El e un lingau !
Cetateanul
14.01.2009 08:04
Abia astept sa vad fata timpita al lui Blaj , cind Terea il va da afara .
Silvic
14.01.2009 08:05
Hai Terea ardel pe Blaj .
Lutu V.
14.01.2009 08:06
S-a vindecat Nicu Florescu ?????
Sibian
14.01.2009 08:07
Doamne , ce dor ne-a fost de bisnitarul de Rascarachi !!!
A terminat facultatea la Copsa Mica ! Hi , Hi , Hi .
Transportatorul
14.01.2009 08:09
Cum nu este nici unul de la FDGR ?
W.K.
14.01.2009 08:10
In maxim o luna se schimba totul.Aceasta alianta nu rezista mai mult de o luna
coco
14.01.2009 08:11
Bine ca se termina cu monopolul sasesc de la Inspectoratul Scolar si cu dictatura incapabilei Frau Klemens!Ar fi cazul sa scapati si de impostorul Dietrich care se da si sas, dar si liberal.
Martin Bottesch
14.01.2009 08:16
Si uite cum se potriveste de bine, Sibiu, cetatea rosie !
cici
14.01.2009 08:21
Am votat impotriva PSD -ului si acum tot ei ne conduc ?
Sa le fie rusine cu Nuti cu tot ?
Un PD-ist
14.01.2009 08:22
PSD - PD-L = Prigoana(PD_L) + Bahmuteanca(PSD)
Pe cind divortul ?
Nu-i prinde primavara .
VIVI
14.01.2009 08:24
Cind pleaca Blaj sa-l ia si pe Varga de la AJVPS .
Mediesanu
14.01.2009 08:25
I-mi para rau ca nu am vota PNL , ci PD-L , desi ma-u atentionat unii .
De acum o sa-i votez .
Cornel B.
14.01.2009 08:29
Daca D-l Catrina se reintoarce la Ins, Scolar se face insfarsit un lucru bun stricat tot de politic.
Nu am nici o legatura cu invatamantul dar stiu clar ca merita.
elisav
14.01.2009 08:34
Hotul de Nanu iarasi la cultura?
Astia nu s-au invatat minte ca ala nu e in stare sa isi silabiseasca numele batar sa conduca cultura?
adso
14.01.2009 08:34
Cit de flaminzi pot sa fie acesti politicieni dupa
ciolan incit sa schimbe si seful Centrului Meteorologic
Regional Transilvania Sud ? Se vor schimba prognozele ?
ION
14.01.2009 08:38
Cit de flaminzi pot sa fie acesti politicieni dupa
ciolan incit sa schimbe si seful Centrului Meteorologic
Regional Transilvania Sud ? Se vor schimba prognozele ?
ION
14.01.2009 08:38
cred ca numai ciolanul il vad in fata ochilor. unu isi pune nevasta subprefect, altu n-a lucrat o zi in cadastru dar se vrea sef acolo, altii au mai fost sefi si au stat pe uscat si acum vor sa recupereze. si mai vor sa scoata tara din criza dar cred ca au sa o infunde si mai rau
t
14.01.2009 08:45
Ram
Pentru Ion
14.01.2009 08:58
Cascavalul e teribil de mare. Nici nu stiam ca sunt atatea tate de supt. Oare nu mai exista alti oameni in judetul nostru? Tot aia, dinozauri si fosile, cosa nostra locala. Puneti chipuri noi, sigur sunt mai buni decat cei care n-au putut demonstra nimic. Lasati pensionarii sa-si vada de batraneti...
Dino
14.01.2009 09:00
agramatul de bara la apia. nu a facut nimic ptr. rasinari 8 ani, cred ca o rezolva pe soacrasa cu banii ptr 600 de oi-scriptic , 150 real
anonim
14.01.2009 09:07
Vor pune sef nou si la Centrul Meteorologic Regional Transilvania Sud Sibiu? Vor sa stie din ce parte bate vantul schimbarii, sau sa nu-i ia valul? Ce legatura are meteorologia cu politica? Vremea e tot aia, doar vremurile vor sa incerce sa le schimbe. Si ce va face noul sef? Va putea schimba vremea, sa nu mai fie asa de frig? Va putea sa schimbe vremurile, sa nu mai fie criza? nu.
Valentina
14.01.2009 09:22
Dan Nanu care a fost exclus de la examen...eu nu pot sa cred asa ceva, si-an uitat fituitile acasa sau cum??
Cineva
14.01.2009 09:34
Cine a scris articolul, de ce nu a precizat ca la meteorologie e propus actualul sef?
???
14.01.2009 09:49
Stiti bancul cu rata?
Rat-ai dracului...
Macmac
14.01.2009 09:58
ciobanul de tichindelean nu i mai ajunge ca a luat toate privatizarile inclusiv pietele si ciinii comunitari vrea si director acum. nesimtitul.
tatu
14.01.2009 10:13
Dr.Manitiu era sustinut de PNL.Acum e in gratiile PD-L?E un bun cardiolog. Manager!?!
Un poienar
14.01.2009 10:15
Indiferent ce vor face "aliatii" astia, nu va fi usor ca vine CRIZA si va fi vai de mama lor.
Pana sa-si imparta ei functiile se face primavara si apoi o iau de la capat doar a si inceput remanierea ministrilor. HA HA HA!!!
Costel
14.01.2009 11:04
Plin de liberali frustrati si fedegeristi ratati pe aici. Gata, cu sau fara comentariile voastre janghinoase, s-a dus baba cu colacii! Condoleante.
Oblio
14.01.2009 11:20
imi este sila de ce citesc, simt o greata fata de scena poltica din Romania... sa stiti ca am votat PSD dar la cum s-au impartit functiile nu ii voi mai vota veci... auzi suditu la AJOFM pai ce sa faca asta acolo ca el nu stie sa vorbeasca bine romaneste, cum sa conduca un analfabet fara studii si sa dea ordine unor angajati cu vechime si inteligenti pe deasupra, statea toata vara sii ii scutura de scame pe tovarasii din fruntea partidului, rahatul, si m-a dat pe spate si numirea sotiei la conducerea prefecturii, nu am prea vazut-o pe duduia asta pe la partid, si mergeam des la sedinte, daca ii vedeti pe domnii astia din fruntea partidului ce mutre de comunisti au... eu nu mai sunt unul de-al lor si ii indemn si pe altii sa plece din acest partid comunist" care este" ,vorba lui Vanghelie... nu stiu de ce se numeste si democratic ca nu are de-a face cu democratia . Si inca ceva pana in toamna se destrama alianta, ce am bucur! Hi! Hi! Hi!....sa auzim de bine dupa ce scapa de astia ...
unul care a fost de-al lor....
14.01.2009 11:21
Va astept la o Tabla.
Parcul Astra.
14.01.2009 11:30
Ce vreti? Poate da ceva mai bun Sibiul? Neeee!
Ce vreti
14.01.2009 11:35
Oblio,nu judeci oblu,/Si, ti-ar sta mai bine sobru!/Liberalii n-o duc rau,/Vezi tu de destinul tau!
Trubadurul
14.01.2009 11:42
Dan Nanu a copiat la examenul pt ocuparea postului de director al Directiei de Cultura, a fost dat afara din sala, si sa reprogramat examenul, in speranta ca de data aceasta nu va mai incerca sa copieze.Oare o sa poata sa se abtina?Cred ca da.Numai ca e jalnic ceea ce se intampla.
Doamna Amalia cindrea,lucreaza ca secretara la o firma de leasing, si vrea sa fie subprefect?...suna f interesant..,si este de apreciat dorinta femeii de a evolua profesional,dar oare stie cu ce se mananca aceasta functie?
Daca nu divorta domnul Cindrea, fostul prefect,care acum a avansat si e deputat, probabil o punea pe fosta sotie subprefect.Grosolania este f mare in sistemul politic romanesc, iar domnul Cindrea, e de o nesimtire inimaginabila daca sacrifica un oras pt cariera sotiei sale.
Ovidiu
14.01.2009 11:44
Cand ii dati afara pe cei de la ISJ Sibiu va rog sa n-o uitati pe isteata de Hay, nu a facut nimic pentru a ramane acolo, din contra....lucruri murdare acoperite de sasi. Nu le mai ajungeai la nas
Gigi
14.01.2009 13:26
ca o manusa i-ar veni lu lacomul de Bara si nevestisi postu de director la Apia; in trei luni ar fura acolo cat a furat opt ani la Rasinari
Ana
14.01.2009 13:28
Nu se poate asa ceva.Cum sa pui pe doamna Cindrea subprefect?Am impresia ca la SIBIU a cistigat PD-L alegerile locale.Atunci de ce sa umplem toate institutiile cu PSD-isti.Suditu si toata claca lui sa isi vada de trburile lor pe la Gusterita si sa ne lase in pace.Am incercat atitia ani sa scapam de comunism si acum punem in functii importante tot rechinii din PSD.
mitica
14.01.2009 14:00
Catrina a mai fost sef la invatamant. La inceput a fost corect, apoi a facut tot felul de potlogarii. A ajuns sa predea si la facultate. Vai de ele cursuri. Era la moda: Ce ziceti? mai favem azi cursuri, sau.... Si banii veneau.
ioan
14.01.2009 14:17
Rezultatele catastrofale de la Insp. Scolar, de cand domnesc sasii acolo, se vad acum, cand Sibiul este pe ultimul loc la rezultate la invatatura, iar banii pentru renovari au trebuit returnati la buget pentru ca nu au fost intocmite proiecte. RUSINE sasilor, care nu stiu cum sa-i mai indobitoceasca pe copiii romanilor!!!Succes domnului Catrina, un veritabil profesionist!
Sorin
14.01.2009 14:24
De ce va plangeti ca PSD va conduce din moment ce PD-L a batut palma cu ei? Cei care am votat cu PD-L am votat pina la urma cu PSD. O teapa cit noi de mare. Data viitoare votez cu Partidul Ecologist. O gasca de oportunisti, asta sunt toti.
un fost pedelist
14.01.2009 16:04
stau si ma intreb ... asa singur ca nu are cine sa imi raspunda,sau nu am la cine sa adresez intrebarea am facut 2 facultati, inginerie si apoi dreptul, am terminat si postuniversitare, am un serviciu bine platit ... nu la stat, ca acolo au nevoie de tampiti, de comunisti, de incompetenti care curata sefii de scame, la privat, castig bine, si ma intreb cum pot fi eu condus la prefectura de unii care nu au nimic de-a face cu administratia, care nu stiu vorbi bine, care fac dezacorduri sau se balbaie cand apar pe la TV, cum s-a gandit tovarasul sa o puna pe distinsa doamna la prefectura care nu stie cu ce se mananca acest lucru, pe tampitul de suditu la AJOFM, pe hotul de bara la APIA, astora chiar nu le este rusine. ar trebui .... ca peste 4 ani tot la noi vin sa le dam voturile, si atunci ar trebui sa ii trimitem la plimbare si sa-i sanctionam
un cetatean
14.01.2009 16:54
Sa va fie rusine rasinarenilor.In loc sa va para bine ca va reprezinta structuri doi rasinareni de unde va pot ajuta chiar pe voi rasinarenii..Halal consateni mai sunteti voi!!!!Dar ura si invidia sunt doua trasaturi care va caracterizeaza ...pardon, ne caracterizeaza.Nerusinatilor ar trebui sa le dati tot sprijinul la amandoi.
Un rasinarean obiectiv!!!
14.01.2009 17:05
bara la apia , lupu pazeste oile.....................
un rasinarean
14.01.2009 17:07
Oau... cate comentarii pe internet la acest articol care contile list celori mai mari HOTI politici din judetul Sibiu.
da
14.01.2009 17:27
De ce o fi vrand PDL-ul sa se faca din nou de ras. Dupa ce carau oamenii cu autobuzele la alegeri, ca sa-si obtina voturi, arata tuturor cat sunt de slabi. Iau Directia de Cultura si-l pun director pe total compromisul Dan NANU, semn ca realmente au numai bisnitari in partid.
Buricus
14.01.2009 17:37
Mai mult ca sigur ca va ajunge Bara la Apia.
Lucrurile sunt "aranjate" deja, asa zice mama-soacra.
Sa fie sanatos si sa mai blagosloveasca si pe altii cu "capacitatea" lui extraordinara.
E simpatic, zambeste frumos si cam atata!
Daca face tot cat a facut si pentru rasinareni in 8 ani, va fi ..."bine".
marcel
14.01.2009 17:38
Cine a avut o asemenea idee sa-l propuna pe Bara la APIA? PSD-ul, care l-a sprijinit sa fure 4 ani sau PD-ul care l-a ajutat inca 4 ani!?! Daca nu a reusit sa-si termine casa furand 8 ani padurile si cariera rasinarenilor, acum este momentul. Daca rateaza sansa, ultima varianta pentru el este cioban, atat il duce capu' (Vuti). Traiasca "impielitatii"!!!
SCARAOSCHI
14.01.2009 18:01
tot scrieti despre pd-l ,dar ce sa faca daca imputitii de pnl -isti n-au vrut sa-mparta nimic ,cu nimeni ,trebuia facut ceva.
MARIA
14.01.2009 20:14
CE SA CAUTA TRIHENEA PREFECT , NU E BUN MITEA ? CE SA CAUTA BARA LA APIA ? CA NU-I PLAC CASTRAVETII FARA CEVA ALCOOL !!MURIM CU BANII EUROPENI IN BRATE !!
NU STIE LEGA DOUA VORBE !!
IOANA
14.01.2009 20:52
la Transgaz,nominalizati ca director general sunt "in carti" urmatorii : Pintican L.
Paraschiv I.
Dumitru I.
Stefanescu I.
Bine ca scapam de Rusu Ioan.
gazistul
14.01.2009 21:51
E bine cu un directoe ca Stefanuta la DSV nu putem miza decit pe oule lui nevasta-sa care a falimentat SIBAVIS - ul pentrfu a-si lua vreo trei case la Sibiu si tor la fel in Timisoara. Probabil va merge pe mana lui RITZI, mistrul TINERETULUI ca doar nu i- a dat 150000 de EURO pe degeaba
povestitorul
14.01.2009 23:34
E bine cu un Stefanuta la DSV. F...te prin Strand, in timp ce nevasta-sa face pe nebuna la NR. 3. Sa scape de ilegalitatile cu de ouale vandute la negru ca sa-si faca avere. Oare amarata stie ca are amanta in STRAND. Daca nu stie sa ma contacteze sa-i dau eu adresa de la apartamentul pentru care a cumparat mobila noua, si depozite pw numele amantei. Ce frumos! In vremurile bune, nevasta si-o tragea cu directorul de la OLTCHIM, iar sotul si-o trage acum cu o amanta pe care tocmai el o angajat-o la DSV.
papagalul
14.01.2009 23:40
Daca nu cunoaste-ti oamenii mai bine a-ti muti. Dr. TICHINDELEAN, jos palaria! Familist si om de onoare, profesionist, nu papagal si simplu politician. Chiar va doresc succes. Va cunosc familia, si sunte-ti mult mai mult decat restul
corina
14.01.2009 23:45
Succes. d-nule TICHINDELEAN. Nu apleca-ti urechea la PAPAGLI, precum Stefanuta. Albu, Iliut si alti lingai securisti.
mircea
14.01.2009 23:47
Pentru DR. Tichindelean i-mi dau votul! Felicitari lui si familiei, un an bun cu sanatate! Un prieten necunoscut
monica
14.01.2009 23:49
GATA CU SECURISTTI DE LA DSV! NE AJUNGE NU_I MAI VREM! DORIM OAMENI CARE CHIAR POT FACE CEVA PENTRU NOI SIMPLI ANGAJATI VOTATI OAMENI CA TICHINDELEAN !
HERMANN
14.01.2009 23:51
Banii nu sunt suficienti pentru a-ti cumpara postul de director la DSV SIBIU, domnule Stefanuta. Mai e nevoie si de putina onoare si bun simt. Lasa-i si pe altii sa vedem ce pot face si ei. Oricun sunt sigur ca nu se vand asa usor ca tine!
NICUSOR
14.01.2009 23:55
Daca nu mai are loc un profesionis macar nu va dati acceptul pentru un lingau ca STEFANUTA! NU MAI VREAU PUPINCURISTI cu apacaturi de LESBIANA!
CORNEL
14.01.2009 23:58
Mi-e greata de unul ca Stefanuta!
CORNEL
15.01.2009 00:07
Mai bine a-i sta cu bine decat la DSV. Nevasta ta nu trebuie sa afle caci eu sunt discreta si nu-mi plac decat oule tale ca cele de la SIBAVIS mi le-a luat CERCEL! Bine ca am ma-i apucat si eu ceva maruntis.
IN ATENTIA DNA SI A LUI DR> STEFANUTA!
AMANTA DIN STRAND
15.01.2009 00:09
FORZA FLORESCU !!! BV NICULE !! FLORESCU N-A MURIT,FLORESCU DOARA S-A ODIHNIT ....
POPA BOGDAN
15.01.2009 19:06
Felicitari doamna amalia!Va cunosc de cand ati fost consilier judetean si deputat si am toata stima pt. o femeie luptatoare ca dumneavoastra.ma bucur ca ati primit aceasta functie bine meritata!Felicitari!
...
15.01.2009 19:16
ho ho ho ho
xyz
16.01.2009 00:20
pt. boul de mircea . tu esti papagalul nr 1, dupa mesaj esti un complexat, servil si lezbian
anonim
16.01.2009 08:04
Cum se vad papagalii batrini in functii le trebuie amanta ca vezi doamne asa e la moda!Porci de barbati frustati si avizi de functii si bani!
una
16.01.2009 08:37
Mai terminati odata cu injuriile si vorbele dusmanoase.Pentru toti exista un DUMNEZEU. Mai bine observati-va barna din ochiul vostru si nu gunoaia din ochiul celuilalt.Indiferent ce ai cu un om sau altul spuneti-o in fata nu in public pe INTERNET OAMENI FARA CARACTER asta sunte-ti
C,,,,,,
16.01.2009 16:30
daca am ajuns sa numim pe unul ca bara bucur la apia atunci ne meritam soarta.chiar nu se poate vedea trecutul acestui om ?. a adus rasinariul la sapa de lemn timp de opt ani si acum il punem intr-o functie extrem de importanta .pacat de oamenii care ar merita cu adevarat aceste posturi de conducere.dar ,TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL.
albu i.
16.01.2009 22:36
BLAJ BOBERT esti terminat. Asa-ti trbuie. Nu ai stiut sa fi OM.
anonim
17.01.2009 22:11
Totul se plateste in viata. Comportament josnic, omenie 0 = ROBERT BLAJ
anonim
17.01.2009 22:16
analfabet, agramat , hot, prost, handicapat, alcoolic-toate acestea sunt calitatile domnului bara ioan bucur candidat pentru un post de director in institutiile din Sibiu (care-o fi ca la toate este ceva de furat si atunci e bine ptr.el)
basescu
19.01.2009 19:30
du-va dracu de tampiti
adriana vidrighin
19.01.2009 19:54
dragi pamanteni (cornel, nicusor, hermann, mircea si pasare ce esti"papagalul") sunteti intruchiparea doamnei impatimita, inveninata si neinsetata de putere, neimplinita politic de multi ani. Te sfatuiesc sa-ti musti limba aia imputita ca altfel vei ajunge in fata portii mele de judecata si vei fi aruncata in iad sa te futa toti dracii. Gandeste-te cat de sfanta esti tu si baratul tau !!!!! ... O stie toata urbea Sibiului, mai gandeste-te daca mai comentezi sau nu !!!!!
sf petru de la poarta raiului
20.01.2009 19:44
dragi pamanteni (cornel, nicusor, hermann, mircea si pasare ce esti"papagalul") sunteti intruchiparea doamnei impatimita, inveninata si neinsetata de putere, neimplinita politic de multi ani. Te sfatuiesc sa
sf petru de la poarta raiului
20.01.2009 19:46
ROBERT BLAJ ai vazut ba jigodie ba hotule ai vazut ca ti so infundat hotule dute si plangi fmm ia cu paine. Si dupa ce pleci ial si pe jigodia aia de la ajvps care fura animalele din padure si le duce la el in tarc . TEREA RUPELE CAPUUUU
FORFRECUTA
20.01.2009 21:53
nu te enerva chivuta draga ca vine primavara si poti sa-l trimiti pe nelu tau dupa urzici.ai grija numai sa nu-l prinda lumea pe tarla ca la citi "prieteni " are prin rasinari tare frica imi este ca-l fac una cu pamintul. asta e .a nenorocit rasinariul si acu a venit ziua judecatii.
"pt adriana vidrighin"
21.01.2009 22:39
nelu bara,ai ajuns de rasul judetului, retrage-te din politica si nu ne mai fa de ras, ajunge cat ai furat.iti trag clopotele,trebuie sa platesti pentru tot ce ai furat la Rosia, Marsa de Rasinari ce sa mai vorbim...
un rasinarean.
22.01.2009 17:09
ce a furat ma rasinareanule? ca parca toate controalele posibile i le-a pus domnul primar pe cap si nu a gasit nimic...vorbesti in necunostinta de cauza asa ca informeaza-te prima data si pe urma vorbeste. dar de fapt esti rasinarean...iti lipseste informatia!!!
pt un rasinarean prost
22.01.2009 18:02
oameni fara caracter... de ce nu aveti tupeul sa va scrieti numele adevarat? nu numele altor persoane...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22.01.2009 18:35
nu te supara nelu draga pe astia ca te critica.ei nu stiu ca nu esti tu de vina ci nevasta-ta care a nenorocit Rasinariul 8 ani .te rog sa-ti ceri voie de la chivuta ta sa le spui adevarul.dar daca ajungi la apia (doamne fereste)ce te faci ca nu mai poate ordona ea ?sau o iei cu tine ? mai bine nu ,ca te faci si mai tare de cacao.
pt nelu bara
23.01.2009 02:18
toti angajatii din functii importante ale dsv sibiu sunt corupti si "lingai"....stefanuta a mai fost director...incercati altul..munteanu a fost catastrofa..toti sunt fustangii libidinosi!
asiaimbisskim
24.01.2009 12:41
Vei raspunde d-na Tichindelean pentru calomniile si santajul pe care l-ai initiat,precis si sub influenta sticlutei din poseta.
Moralitatea ta este cunoscuta si la finante unde ai lucrat si la facultatea care ai terminat-o tot cu p...a
Asa ai procedat cu toti directorii din cariera sotului si a ta,expresiile suburbane iti sunt caracteristice.
Banii facuti prin aceleasi metode v-au dezumanizat,in mintea voastra nu exista profesionalismul,totul se obtine cu bani,calomnii si santaj!
Vei raspunde?
Secu.
26.01.2009 16:39
ALBULE ,STAI LINISTIT CA NU PUN BOTUL
APOI M-AI FU--T TU SI NU TI-AM PLATIT ?
PT" SECU"
26.01.2009 17:27
imi pare tare rau dar eu nu ma ocup de comentarii pe aceasta tema. unii oameni nu se ocupa de citit comentarii de doi lei ci isi vad de treaba. cine jigneste v-a fi jignit indoit.
albu
28.01.2009 08:36
pai vad ca citesti zilnic aceste comentarii domnule Albu chiar daca pentru asta trebuie sa accesezi arhiva Tribuna.nu trebuie sa dezarmezi pt ca nu ai prins un post caldut la dsv.deocamdata nu te poti compara cu rechinii batrini cum sunt stefanuta,iliut,tichindelean sau paul.mai trebuie si carne de tun. cind vei intelege ca birfa nu este o metoda de a-ti cistiga respectul celor din jur atunci poate mai discutam despre caracterul tau mizer.
PT ALBU
29.01.2009 14:13
pentru cei care arunca in stanga si in dreapta si improasca cu noroi numele unor persoane. rog acele persoane care acuza si jignesc alte persoane nominalizandu-le sa se prezinte, daca au tarie de caracter, daca nu, inseamna ca ii caracterizeaza, un singur cuvant... LASITATEA
cineva
01.02.2009 02:55
Şerbane
ing. Băra Ioan Bucur fost primar (viitor cioban)
01.02.2009 20:20
Şerbane
ing. Băra Ioan Bucur fost primar (viitor cioban)
01.02.2009 20:20
pai tu esti primil lipsit de caracter daca nu-ti dai numele.
pt cineva
02.02.2009 10:06
pai eu inca nu am acuzat pe nimeni. cand o sa acuz o sa imi dau numele
cineva
02.02.2009 16:00
pe mine ma deranjeaza lipsa de caracter a unora, care murdaresc numele unor persoane, nominalizandu-le, dar cei care acuza nu isi spun numele, aia sunt LASI....
eu care nu am acuzat pe nimeni, nu sunt las...
cineva
02.02.2009 16:07
inca ceva... se poate fara injuraturi si vorbe urate? Rog pe cei de la Tribuna sa nu publice commenturile cu injuraturi si vorbe urate daca se poate...
cineva
02.02.2009 16:10
si cum ai vrea sa-i spunem unuia ca bara ,care a adus rasinariul la sapa de lemn ?
pt cineva
02.02.2009 23:52
prost,hot,imoral,nerusinat,patimas,violent,bufon,papungiu........etc
sf petru
03.02.2009 16:35
gelu- pupincurist
gelu
05.02.2009 13:31
noi suntem depravatele satului.pleava societatii.
chivuta si pia
07.02.2009 05:38
bara chiar merita un post de director!!!!! multa bafta domnule bara
danyela
07.02.2009 14:20
DIRECTOR LA CIULA LA STINA.GRIJA LA CIOBANI CA SUNT STATUTI.ESTI PENIBILA DRAGA MEA.AUZI , O NULITATE DIRECTOR,,,,,,,,,
NORMAL , DANYYYYELA
07.02.2009 18:58
de ce zici ca la stana la ciula? ca nici macar nu au oi din cate stiu...plus ca bara e un domn in adevaratul sens al cuvantului.....deci cu siguranta va fi director unde va dori dansul si atunci sa va aud...aaa, apropo ce ati zice familia carstea daca bara va prinde un post de director si va trebui sa fiti la mana dansului? ha ha ce m-as rade cateilor......
danyela
08.02.2009 15:23
scuze...m-am exprimat gresit. sunteti ratati, nu catei.aaaaaa si pe deaspura mai sunteti si anonimi...
tot danyela
08.02.2009 15:28
se pare ca bara nu numai ca nu a realizat nimic pt rasinari ci a si reusit sa fringa inima unei "depravate "ca tine graga pia ,pardon danyyyyela.
cine se aseamana se aduna.daca bara ajunge directot eu o sa ajung presedinta romaniei.hai cuca nani ca miine incepe scoala.o sa inveti litera P de la proasta.
tot pentru danyyyela
08.02.2009 21:34
pe bara chiar il vad director dar pe tine presedinte la nici un caz.... ha ha auzi ca presedinte... am invatat de mult timp litera "p" proasto, parasuto, pupincuristo, paduchioaso, penibilo... ti-am demonstrat draga mea ca stiu litera "p"????????? acum ce vrei sa-ti mai demonstrez?????? ca o sa fie bara director? daca vrei iti demonstrez si asta...
eu danyela...
08.02.2009 22:40
ajutoooooooor!!!!!! heeeeeeelp!!!!! ma mananca paduchii........cine vine sa ma desputa???? ofer recompensa...o salata, ca sunt vegetariana (chiar daca sunt cat o batoza)
carstea pva
08.02.2009 22:44
hai ca suntem pe drumul cel bun .am reusit sa te enervez .si e bine ca a ajuns cineva sa fie visat de tine in fiecare noapte.am ajuns cosmarul tau si asta e cea mai mare bucurie.aaaaaaa ar mai putea fi litera P si de la petada , posta satului ,ca doar ai fost de atitea ori facuta posta,.apropo sa nu mai rigai cind e cineva de fata .se prinde ca faci sex oral.
tot pentru danyyyela pia
09.02.2009 23:19
ha ha ha ce tare esti...ha ha
danyela
10.02.2009 14:01
Rasinarencelor ati uitat sa o alaturati de voi si de Nelu Bara si pe doamna Podaru,(picior de fag),doar cu ea s-a furat padurea Rasinarului.D-l Apolzan a ajuns la balamuc,saracul,voi sunteti pe drumul cel bun,continuati.Ati facut destul comuna de ras,terminati parasutele dracului,ori nu va lasa DRACII lui infecta de CIULA.
pentru doamele de mai sus
11.02.2009 13:56
ce vreti curvelor din rasinari?bara este un om cu caracter,inteligent si un familist deosebit,merita acest post,sa nu uitam ca rasinarul a fost distrus de alti care nu si-au vazut de treba.
iulia
15.02.2009 23:40
felicitari domnule bara,demonstratile tuturor rasinarenilor cine sunteti cu adevarat,mai ales celor care v-au vrut raul...
iulia
15.02.2009 23:45
esti analfabeta ca cel pe care il susti, domana IULIA
cristina
16.02.2009 08:10
analfabeta e mata si cu tine doamna cristina
danyela
16.02.2009 14:35
pt cristina ,esti o taranca de la coada vacii
iulia
16.02.2009 14:50
taranca esti tu doamna, ca eu locuiesc in sb, doar ca am anumiti prieteni in rasinari.
pt tarancutza de iulia
16.02.2009 18:41
Analfabeta putin spus,proasta satului,de fapt"cine se aseamana se aduna"si ea si Bara sunt doi analfabeti,de la cine sa ai pretentii?Mai bine uitati-va la ce ora scrie comentarii.Nu credeti ca aceasta este ora SATANEI?
Pentru Iulia=Danyela=Chiva
16.02.2009 18:45
de ce nu-l iei acasa pe bara asta daca iti este asa drag de el. pt rasinareni este ca si un vis extrem de urit.de fapt se vede cine-l mai sustine; picior de fag si cred ca ,chiva nevasta-sa ,dar aici nu sunt 100%.
pt iulia -picior de fag
16.02.2009 18:58
Eram sigura ca numai un jeg ca tine poate sa-l sustina pe Bara,doar ati furat impreuna padurile Rasinarului.Ce te faci daca vine alt sef de Ocol?TI-ai pus ceva bani deoparte pentru un spray si ceva lenor,ar fi cazul sa-i mai speli hainele lui Alin,put groasnic.
Pentru picior de fag
16.02.2009 19:21
ma confunzi tu tampito,eu consider ca nu ai nici un drept sa scri asa prosti despre mine,habar nu ai cine sunt si nu-ti permit sa ma compari cu tarancile din rasinari.
iulia
17.02.2009 21:55
dar tu unde ai invatat sa vorbesti asa vulgar ,draga ?
esti de la oras ? vai draga.iar bara asta a avut timp sa demonstreze ceva timp de 8 ani .dupa 4 ani a zis ca a avut consilierii locali ceva cu el.dupa alti 4 nu a mai zis nimic. bine ca au vorbit rasinarenii la vot si i-au aratat ca a nenorocit rasinariul.
pt iulia [vai draga]
18.02.2009 17:01
Pentru Iulian de la Ocol
Puteai sa nu te mai obosesti sa dai comentariile de pe internet pentru ca te-am ,, mirosit'' imediat . Asta apropo de mirosuri.Si la tine in garsoniera ar fi cazul sa-ti faci o deratizare. Vad ca tot nu te potolesti ,dar te va potoli dracul si te va duce de pe meleagurile Rasinarului pe care nu ai stiut sa le pretuiesti si pe care nu meriti nici sa calci.Si apropo de Apolzan- nu-i ajungi nici la degetul cel mic. Dumnezeu sa-ti ajute precum faci . Doamne da liniste si unitate si du cat mai departe pe toti raufacatorii si speculantii din jurul nostru.Iti doresc tot binele din lume.
O prietena adevarata
21.02.2009 20:14
Pentru ala ,,mic'' de la Ocol
Vrei sa stii cum iti zic colegii tai cand vorbesc de tine?
- Elodia, zdreanta, Winetou, Tigan din Mag, extraterestru, punga ,etc,
IONUT
21.02.2009 20:23
PENTRU O PRIETENA ADEVARATA
COMENTARIILE DE PE INTERNET NU SUNT SCRISE DE IULIAN SUNT SCRISE DE ,,CAMILA'' DE CONTABILUL
NELU
22.02.2009 14:07
BA FRAIERILOR,Va batjocoriti intre voi rasinarenii si va faceti HOTI ca ati furat padurile.Padurile daca le-a furat Apolzan nu a putut singur decat cu contabilul care este coautor la toata figura. Verificati ce AVERE a avut contabilul cand a venit la ocolul Rasinari ca daca imi aduc bine aminte era cam modest.Vreo DOI insi ar trebui sa-si cam faca bagajelede pe la ocol ca vor mai intra silvici din Rasinari ca pana acum nu am avut acces de ei .Ba sa va intre bine in cap padurea ii a Rasinarenilor nu a golanilor.
DOREL-UNU CARE S-A DESTEPTAT
22.02.2009 14:17
Succes DOMNULE CRETU .MULTA PUTERE DE MUNCA SI SANATATE.
un grup de cetateni
22.02.2009 17:35
Domnule Cretu am vazut pe cablu ca vreti sa aduceti lemne mai aproape de sat sa putem cumpara mai usor, ar fi cea mai mare binefacere pe care ne-ar da-o Dumnezeu.Pana acum numai unii puteau lua lemne. Speram si credem in dvs. pentru ca va cunostem parintii si au fost niste oameni deosebiti de cumsecade. VA DORIM MULTA SANATATE.
O mama si fiica ei
22.02.2009 17:40
Domnule Cretu aveti tot sprijinul din partea comunitatii ,rasinarenii sunt alaturi de dvs.cine va cunoaste va apreciaza si va respecta . Aveti grije de Iulian si de contabilul ca incearca sa va minta si pe dvs. cum au incercat sa minta si in consiliul local cand au fost intrebati de ce s-a redus profitul si de ce au crescut cheltuielile la motorina cu vreo 200 milioane lei in anul 2008 fata de anul 2007.In Rasinari sunt destui silvici buni aduceti-i in ocol si reduceti si cheltuielile cu naveta . Lui Iulian interziceti-i sa mai circule cu motorul pe drumurile forestiere ca ni le-a facut praf.
TREI CONSILIERI
22.02.2009 17:51
Cine tine maibinela PADUREA RASINARULUI ca noirasinarenii!!!!!!.Duceti-va DOMNULR CRETU la cantonul lui schneider in lunca saa vedeti ce au taiat astia in Catrina. Praf si pulberesaalegea de padurile noasrte daca nu va aducea Dumnezau aici. Am vazut pe cablu ca vretisa aducetilemne in depozit sa duceti blanele catre rau ca pe astia nu iadurut caprul de nimic
Petru rasinareanul
22.02.2009 18:01
DOMNULE CRETU va dorim mult succes si putere de munca.Sa va dea dumnezeu multa sanatate.
Lenuta
22.02.2009 18:07
Domnule Cretu VA DORESC MULTSUUCCES.Am vazut pe cablu ce perspective aveti. Suntei un fiu al satului si suntem mandri de asta. Sa verificati pe valea sadului si sa nu credeti in iulian si contabil.
Nelu
22.02.2009 18:26
Domnule cretu VERIFICATI ACTELE CONTABILE, SI CE ESTE IN TEREN PENTRU CA SUNTETI DE MESERIE.
xxxxxxxxxxxxx
22.02.2009 18:31
MA PAPAGALILOR CAND ATI VENIT LA OCOLUL RASINARI NICI HAINE N-ATI AVUT PE VOI SI ACUM V-ATI INTOLIT , V-ATI LUAT MASINI SUNTETI SI PROPRIETARI CA ATI PAPAT BINE ANUL ASTA AMINDOI FIREAT AI DRACU .V-ATI LUAT SALARIIM MARI , TELEFOANE, MOTORINA SI TOT CE O VRUT MUSCHII VOSTRI SI ATI SCRIS PE INTERNET CA FURA RASINARENII MA BANDITILOR, CARATI-VA SINGURI CAT MAI REPEDE CA DE NU RADE DRACU DE VOIAJUNGA-VA CA V-AM PUS LA INDEMANA OCOLUL SI L-ATI FACUT PRAF MA INTERIMATILOR
RABDARE
22.02.2009 21:58
bai frate ai apucat la internet ? invata mai bine limba romana si apoi posteaza comentarii. doamne dar multi nebuni mai sunt pe aici . de unde ti-a venit ideile de nume ?nici noi nu mai vrem sa se fure padurile asa cum s-au furat timp de 8 ani ,dar asta o spunem la vot nu aici pe internet. dumnezeu sa-ti dea minte ,si nu uita de limba romana.
altcineva ,pt autorul ultimilor 12 mesaje
23.02.2009 00:04
La ce mai tineti siteul pe Internet, numai ca să
pentru TRIBUNA
23.02.2009 12:38
RASINARENII NU SUNT PREA DUSI LA SCOALA CA VAU TINUT PE VOI IN COMUNA LOR PE NISTE NESIMTITI SI NERUSINATI DAR TOT NASUL ISI GASESTE NASUL ASA SI VOI VA TREBUI SA MAI RESPECTATI SI LUMEA DIN SAT CA DOAR AICI VATI FACUT OAMENI SI LA PROPRIU SI LA FIGURAT SI DACA VINE VORBA DE NEBUNI APOI TU ESTI CEL MAI MARE MA, EXTRATERESTRULE.SI NU MAI DUCE TU GRIJA VOTULUI CA STII TU VORBA CU PROSTUL CARE DUCE GRIJA ALTUIA
CONSTATARE
23.02.2009 20:45
Domnule Cretu va doresc multa sanatate si puteere de munca. Succes.
Maria
23.02.2009 20:48
Stii de ce mai tine TRIBUNA SITEUL PE INTERNET ma interesantule? Ca sa intrebe prostii.
Gheorghe
23.02.2009 20:50
BAI FRATE sa-i zici lu tapto ma rahatule .
altcineva
23.02.2009 20:54
Ba, ocolul Rasinari va plateste sa munciti nu sa scrieti pe internet in timpul programului.
altcineva
23.02.2009 20:57
ma tu tot mai ai cu votul nu vezi ca s-a schimbat votu si tu ai lins botu.te-ai crezut mare director. daca sa mai schimba o data votu mai lingi o data dar nu botu altceva, stii tu ce ma papagalule
Georgica
23.02.2009 21:11
ba, inainte de si nu se pune niciodata virgula.
pentgru altcineva, autorul ultimelor 12 mesaje
23.02.2009 21:14
cum a cazut BARA va cadea si familia Podariu cu mirosurile lor cu tot ,nu-i nimic de capul lor
"fiecare pasăra pe limba ei piere"
dani
24.02.2009 08:03
Mult succes d-le Cretu.In sfarsit s-au trezit rasinarenii.Au inteles ca hotii de Bara,Apolzan si nespalata de Maria Podaru au terminat padurile satului.Apolzan,dupa ce a vazut ca nu-si mai recupereaza banii pe masina VW,ce i-a cumparat-o lui Dogaru,sa-l puna sef de Ocol,a ajuns la Nr.3.Oare unde va ajunge Bara ,care acum se lauda ca este director la OPC,nu mai vrea la APIA?Saracul,si-a stricat remiza,unde mai doarme daca il scoate Chiva?Atentie d-le Cretu stati departe de satana.SUCCES.
Un rasinarean.
24.02.2009 15:52
DE PE ACESTE COMENTARII CRED CA AR TREBUI SA-SI ADUNE MATERIAL DE LUCRU DOCTORUL TALAU DE LA NR. 3.
NU VA AVEA MULTE REUSITE DAR ORICUM TREBUIE INCERCAT.
EU
24.02.2009 17:41
Doctorul Talau si-a incercat odata metodele si pe Bara,dar fara rezultat,poate mai incearca odata,doar va mai avea ceva bani din cati a furat.Daca nu incearca la soacra-sa,il pune ea pe "MICHI"la munca.Oi nu mai are ca le-a vandut.
Tu
24.02.2009 18:31
De ce va intrebati cum s-au cheltuit banii pe motorina?Intrebati-l pe soferul Fleschin de cati bani a pus motorina pana isi ducea copiii la scoala si o plimba pe doba de Podaru la cumparaturi si pana la Ocol, doar nu era sa mearga pe jos,o asemenea personalitate(pardon vaca).
Pentru cei 3 consilieri.
24.02.2009 20:20
BAI TU, TI-AI IESIT DIN MINTI . HA HA HA! ORICE ZICI SI ORICE AI FACE ALTII MAMA NU MAI FACE . SI DACA TOT NE DUCI GRIJA LA TOTI PANA LA URMA VA FI PESTE PUTERILE TALE SI PROBABIL TE VA TRATA ALTUL NU DOCTORUL TALAU CA ASTA PENTRU TINE NU ARE LEAC.LUI BARA, APOLZAN, PODARIU , FLESCHIN SI ALTII POTI SA LE MULTUMESTI CA TE-O FACUT OM PE TINE. ESTI UN PROST DE DOI LEI SI NU PREZINTI NIMIC PENTRU EI. CEL MAI BINE AR FI SA-TI CAM FACI BAGAJELE CA IN STILUL ASTA ITI TAI CRACA DE TOT. SI DACA VINE VORBA DE MOTORINA LUI FLESCHIN O SA VERIFICE CEI TREI CONSILIERI CATA MOTORINA SI BENZINA TI-AI BAGAT TU DE PE CARD IN MASINA PERSONALA SI APROPO SA ADUCI SI BANII DIN CRISTIAN CA TREBUIA SA-I ADUCI DE VREO TREI ANI STII TU - PE UTILAJELE RASINARULUI CU CARE TE-AI COMPORTAT CA SI CAND AR FI FOST ALE TALE, DAR PROBABIL TU TI-AI CUMPARAT SPRAY SI LENOR CA SA FII PARFUMAT CAND INTRI IN CONTACT CU PERSONALITATILE FEMININE ALE RASINARULUI (TANGA)DE TEAPA TA SUPLE SI INTELIGENTE SI BANUIESC CA IN NOAPTEA ASTA DORMI LINISTIT SI PE NOI PE TOTI NE LASA INDIFERENTI PROSTIILE TALE DE 2 LEI . PA . PE MAINE PUISOR SI MAI DU-TE O DATA LA INTERNET SA MAI RASPUNZI CEVA CA ACUM ASTA ITI ESTE OCUPATIA.
EU
24.02.2009 23:48
DANI ???? DE UNDE A CAZUT FAMILIA BARA ???? DIN CORCODUS? PAREMISE- CA AI CAZUT TU MAI RAU DECAT FAMILIA BARA SI DESPRE FAMILIA PODARIU NU ARE DE UNDE SA CADA CA SUNT PE CEL MAI JOS LOC EA ESTE SECRETARA SI DOMNUL PODARIU ESTE DOAR AGENT FISCAL .
TU
24.02.2009 23:54
Eu sunt sigur ca tot ce scrii nu poate sa-ti inlocuiasca durerea pentru faptul ca nu ai reusit prin toate tertipurile pe care le-ai folosit sa pui mana pe ciolan. draga tu esti cel care le-ai facut pe toate ca sa-i prostesti pe toti ca tu esti cel mai bun .a fost curtea de conturi a romaniei , a fost control de la Bucuresti , s-a schimbat primarul nu s-a furat nimic padurea rasinarului este la locul ei si tu daca nu poti sa o mai suporti pe dna podariu cu mirosurile ei du-te dracului la mamica ta acasa.la confort.
DANI
25.02.2009 00:03
daca podariu este o vaca tu ce esti? uita-te in oglinda si-ti da singur raspunsul . Somn usor si noapte buna.
UN RASINAREAN
25.02.2009 00:14
acel ,,eu''sa fie cumva fostul viceprimar?
anisoara
25.02.2009 13:34
vai ce grozava esti anisoara . te poti considera clarvazatoare. despre viitorul tau prevezi ceva???????
un rasinarean
25.02.2009 21:27
fostul viceprimar este un domn si face ceva pe tine anisoara . adica pipi.
Pentru anisoara
25.02.2009 21:29
PENTRU ANISOARA
Parerea mea acel "EU" s-ar putea sa fie si actualul viceprimar ???????
GABRIEL
25.02.2009 21:41
o cantitate neinsemnabila
asta sunteti
26.02.2009 12:42
Esti atat de proasta Podarito de nici nu realizezi ca te dai singura de gol.Pe cel mai jos loc ai fost intotdeauna,noroc ca ti-au mai murit ceva neamuri de te-ai mai intolit,altfel ramaneai cu mirosul de hoit.HA HA HA.
Tu-Dani-un rasinarean.
26.02.2009 14:05
fostul viceprimar este un domn? vaaaaaaaai esti tampita sau curva? din doua trebuie sa fie una...sau poate....amandoua variantele sunt posibile....
dady
26.02.2009 20:26
AM CITIT DIN INTAMPLARE COMENTARIILE DE AICI SI NU-MI VINE SA CRED CA RASINARIUL ESTE PE MANA UNOR ASTFEL DE OAMENI(VA STITI VOI CARE SUNTETI).NU-I DE MIRARE CA RASINARIUL A RAMAS PRINTRE ULTIMELE COMUNE DIN JUDETUL SIBIU.MAI BINE INCETATI SA VA MAI "MANCATI" INTRE VOI SI APUCATI-VA DE TREABA.MAI SUNT MULTE DE FACUT: NU AVEM GAZ,CANALIZAREA E DE TOATA JENA(SE SCURGE IN RAU),IN SCOALA NR. 1 NU S-A MAI FACUT NIMC DE ACUM 20 DE ANI,ZUGRAVEALA ESTE ACEEASI SI MULTE ALTELE.OARE CAND O SA SE SCHIMBE CU ADEVARAT CEVA SI IN RASINARI?
ANDREEA
26.02.2009 21:50
Mai ramolitule si nespalatule sa-i pupi undeva pe podariu . jeg nenorocit si rahat in ploaie esti ma .lui podariu li se rupe de tine dute dracului si ai grija ca acuma ti se infunda jegule cum nu prevezi si nu te astepti imputitule . daca mai continui cu prostiile iti pare rau pentru ca te va aborda persoane importante in fata si te va lua de guler . jeg ordinar nespalat imputit si ordinar si te scriu cu numele dar te va lua altii la intrebari baiatule si sa vad pe unde iti scoti camasa ai grija ca esti in rasinari mai extraterestrule si vanatule. Podariu traieste intre rasinareni nu intre imputiti si jigodii ca tine ma aratatura.
gigi
26.02.2009 22:04
familia podariu sper ca are mai multa mine ca o jigodie sa nu-si mai piarda timpul cu asa ceva . sunteti o familie serioasa vedeti-va de treaba si nu mai cititi asemenea aiureli . va rog din suflet oameni buni . si pe acest individ jegos trageti-l la raspundere incepand cu articolul din data de 11.02.2009.
EU
26.02.2009 23:04
Daca sunt o familie asa serioasa de ce continua acest circ?.Sunt convins ca cei ce i-au alaturat de Bara stiu multe.Si apoi daca stai langa "DRACU",ajungi in smoala.Aviz amatorilor!!!!
Pentru fam.Podadu.
27.02.2009 07:40
IN SCOALA NR 1 S-AU FACUT CELE MAI MARI INVESTITII DIN COMUNA ,DOAMNA ANDREEA .NU STIU DE CE VORBITI DACA NU CUNOASTETI SITUATIA DIN RASINARI.APOI LUCRURILE AU INCEPUT SA SE MISTE LA RASINARI ,DAR TREBUIE UN PIC DE RABDARE DEOARECE E GREU SA PUI PE PICIOARE CEVA CE IN ULTIMII 8 ANI A RUGINIT.
PT ANDREEA
27.02.2009 12:27
CE INVESTITII S-AU FACUT LA SCOALA NR. 1? S-A ZUGRAVIT JUMATATE DIN HOL (ERA MARE LUCRU SA SE VOPSEASCA SI LA ETAJ)PROBABIL NU MAI ERAU FONDURI SUFICIENTE HA,HA!!!ORICUM AR TREBUI SA MERGETI SA VEDETI CE SCOLI AU ALTE COMUNE CARE NU SE TIN ASA DE RANG CA SI RASINARIUL.
SA SPERAM TOTUSI CA SE VOR SCHIMBA MENTALITATILE SI LA NOI DESI O SA FIE DESTUL DE GREU CA UN SINGUR OM NU POATE SA SE PUNA CU TOTI "DULAII" CARE SI-AU PRINS UN LOC CALD LA PRIMARIE SI SE CEARTA INTRE EI CA NU STIU CARE E MAI "CURVA" SI MAI "NESPALATA"
ANDREEA
27.02.2009 15:43
Vezi ca pe Alin al tau il tot cauta una blonda si cu hainele mirosind a lenor.
pentru podaru maria
27.02.2009 15:46
DUMNEZEULE SUNTETI DE ULTIMA SPETA. VA DATI ARAMA PE FATA. IARTA-LE DOAMNE CA NU STIU CE FAC. VA MERITATI SOARTA INCULTELOR .CIND O SA VEDEM UN COMENTARIU CONSTRUCTIV ? ATI DESCOPERIT INTERNETUL DEGEABA .CE LIMBAJ.CRED CA SE RASUCESTE GOGA ,CIORAN SI BARCIANU IN MORMINT DACA AR VEDEA LIMBAJUL VOSTRU.RUSINE E PUTIN SPUS.
PT TOATE
27.02.2009 16:49
ma amuza comentarile voastre ! habar n-aveti pe ce lume traiti natarailor ! ar fi mai bine sa va scrieti fiecare numele sa vorbiti deschis, nu ca niste lasi ce sunteti !
va place doar sa jigniti si sa injurati ( mai bine sa va uitati in oglinda sa va vedeti mutrele hidoase de bisnitari ) si apoi sa va apucati de comentarii pe internet .
un contabil ,, cu avere''
27.02.2009 20:26
tu oarbo du-te dracului la sc 1 si deschide-ti ochii sa vezi cate s-au facut. ce scoala din comuna mai are sala de fitness? ai vazut ce calculatoare are sc 1? de ultima generatie... dar salile de cls nu va plac? uita-te in casa ta tu fraierime si pe urma comenteaza de altceva...ti-ai dori tu sa arate casa ta precum scoala!!!!!!!!! doamne dar pe langa faptul ca sunteti o comuna de inculti, mai sunteti si orbi
pt fraiera de andreea
27.02.2009 21:05
SE VEDE CE CULTURA AI, CEA SAU CEL CARE M-AI COMENTAT PE MINE,DUPA FELUL IN CARE TE EXPRIMI.CE LE TREBUIE LA COPII SALA DE FITNESS?
SI SA STII CA AM FOST LA SCOALA NR.1 SI NU MI-A PLACUT DELOC CE AM VAZUT,CA NICI USILE CLASELOR NU SE INCHID BINE.N-AI TU TREABA CU CASA MEA CA NU TE-AM PUS PE TINE SA MI-O REPARI...
MAI BINE APUCATI-VA DE TREABA,LASATI COMENTARIILE!!!CA DE AIA NU A MAI LASAT DOMN DIRECTOR PARINTII IN SCOALA SA NU VADA CAT E DE DEZASTRU.
ACUM AM INTELES CA SE AMENAJEAZA UN BIROU PT DOMN DIRECTOR.SUNT CURIOASA DACA O SA I SE INCHIDA USILE CUM TREBUIE HA HA HA!!!
APROPO: CANCELARIA ARE USA TERMOPAN SI COPIII STAU SI INGHEATA IN CLASE.
ANDREEA
27.02.2009 22:45
DUPA CUM VORBESTI SI DUPA CUM TE TII ROANTA SIGUR ESTI DIRECTORUL SCOLII
ANDREEA
27.02.2009 23:30
IN AFARA DE HA HA HA HA HA ,MAI STII CEVA ? E ADEVARAT ESTI DE RISUL LUMII. OPRESTE-TE CA INCEPI DA DEVII BUFONUL ACESTOR COMENTARII.
PT ANDEEA
27.02.2009 23:59
VOI SUNTETI DE RASUL ACESTOR COMENTARII CA VA "MANCATI" INTRE VOI CA HARAII SI NU FACETI CEVA CONCRET PENTRU COMUNA ASTA.
VA OFTICATI CAND VA SPUNE CINEVA ADEVARUL.
DACA NU SUNTETI IN STARE LASA-TI PE ALTII, CA SUNT DESTUI OAMENI CAPABILI IN RASINARI CARE CHIAR VOR SA FACA CEVA,DA NU -I LASATI VOI CA TINETI CU DINTII DE "SCAUNELE" VOASTRE CA SA PUTETI FURA CAT MAI MULT.
ANDREEA
28.02.2009 10:33
AI UITAT SA ZICI HA HA HA HA HA .
DUPA CUM VEZI LUCRURILE SE MISCA IN RASINARI DAR E NORMAL SA FIE MAI GREU DUPA CE IN ULTIMII ANI NU SA FACUT NIMIC.
PT ANDREEA
28.02.2009 12:20
HA HA HA HA !!!!
ANDREEA
28.02.2009 13:38
UN PIC MAI USOR CU HA HA HA HA HA .
NU DE ALTA DAR MIROASE A SEX ORAL.
PT ANDREEA
28.02.2009 15:32
DE LA TINE MIROASE A SEX ORAL
ANDREEA
28.02.2009 17:03
BRAVO!Ati pornit de la dorinta lui Ciula de a-l vedea pe bartatu-so la APIA si ati ajuns la sex oral.Sunteti niste obsedate,faceti ce faceti si ajungeti acolo unde va doare mai mult.Luati-o pe centura,fetelor,dar luati-o si pe Chiva cu voi.Bafta!!!
Pentru comentatoarele de mai sus.
28.02.2009 17:51
tu ce te bagi ca musca in lapte taratura? are dreptate andreea ca trebuie renovata sc 1. si in loc sa ne racim gura cu dnul bara, mai bine criticam ceea ce este adevarat. sau...vrei sa te criticam pe tine prostituato?
pentru comentariul de mai sus
28.02.2009 18:27
apropo, eu zic sa o iei tu pe centura sa mai faci rost de bani ca sa iti cumperi haine ca la cum arati... se intelege... e criza. noi nu avem nevoie de centura ca avem ceea ce ne trebuie dar tu ai!!!!!!!!!!
pentru comentariul de mai sus
28.02.2009 18:30
P E N I B I L E. J O S N I C E .P L E A V A S O C I E T A T I. VA MERITATI SOARTA , DAR ACUM AM AJUNS SA VA INTELEG, CRED CA SUNTETI DOUA TATE CARE NU AVETI CE FACE PRIN BUCATARIE. MAI BINE AICI PE INTERNET CA IN BUCATARIE ARDETI PAPARA. HAHALELELOR ,VORBA LUI GIGI.ZDRENTELOR.
?
02.03.2009 09:34
despre ocol nu mai ziceti nimic?
Cand am venit in rasinari in octombrie 2004 , Ocolul Silvic insemna o masa si o lavita in biroul actual al dlui primar: si cam ATAT. Dupa ce am inceput activitatea ne-am trezit ca unii dintre cei angajati nu aveau salariile care li s-au promis (pe motiv ca nu sunt bani, desi la consiliul local acestea erau aprobate); unii au plecat (padurarul Cotoara Petru) , altii au ramas.
Dupa 4 ani ,OCOLUL inseamnma cea mai fumoasa cladire din comuna rasinari, dotata cu mobiler modern si calculatoare , doua dacii papuc, un buldoexcavator , un autocamion MAN si 26 de salariati cu contracte de munca . Toate acestea s-au obtinut prin munca (nu furand sau vorbind pe internet ) cu fonduri proprii si nu cu banii primariei asa cum mint unii. In 4 ani de activitate Ocolul a platit primariei rasinari impozite si taxe de 6 miliarde lei iar statului 11 miliarde , bani care nu stiu cum au fost cheltuiti .Dar imediat ce lucrurile mergeau bine
contabilu
02.03.2009 19:37
BRAVOOOOOO !!!!!
pt contabilu'
02.03.2009 22:33
nu cred ca va contesta cineva atit timp cit se face treaba. apoi domnul cretu am inteles ca e f bun in domeniu ,cu experienta , nu ne ramine decit sa fim constructivi alaturi de dinsul.dupa cite vedem cu apa potabila nu mai prea sunt probleme. trebuie lucrat la drumuri la drumul catre prislop , canalizare ,baza sportiva , igienizarea comunei , amenajarea centrului localitatii, la cultura , si multe altele. sa avem putintica rabdare si sa traim cu sperante .asa sa ne ajute dumnezeu.
pt contabilul
02.03.2009 23:10
ce proasta esti duduie!!!!!! cum nu mai sunt probleme cu apa potabila? saptamana are 7 zile din care 3 zile nu ne vine apa!!! (cel putin pe steaza)... cu ce ne ajuta pe noi, rasinarenii ca se lucreaza la drumul catre prislop? la ce ne trebuie noua baza sportiva daca nu avem apa si gaz? gandeste si tu putin inainte de a scrie, ca doar nu iti ia mult timp... doamne ca pute rasinariul de prosti
alice
03.03.2009 20:17
DU-TE FATA PE STEAZA SI VEZI CA ESTE APA TOT TIMPUL, APOI DRUMUL CATRE PRISLOP TREBUIE FACUT CA SI AIA SUNT OAMENI ,SI AIA AU VOTAT.PE PRINCIPIUL ASTA SI AU AS PUTEA ZICE CA DE CE TREBUIE APA PE STEAZA CA EU STAU IN CENTRU ? APOI BAZA SPORTIVA AM INTELES CA NU ARE NICI-O TREABA CU CELELALTE PRIORITATI,DECI NU VAD UNDE ESTE PROBLEMA. CRED CA PRIORITATEA PE UNELE DINTRE NOI AR FI UN SPITAL DE NEBUNE. DAR SA FIE CU MULTE PATURI.APROPO ,MA UIT PE REGISTRELE PRIMARIEI SI NU VAD PE NIMENI CU NUME DE ALICE IN RASINARI. ASA CA LASA-NE . DACA VREI POT VORBI DE UN PAT LA INVESTITIA DE CARE VORBEAM MAI SUS.DESI PAREREA MEA CA AI GAZE LA CAP. NU INTELEGI CA 80% DIN RASINARENI NU VOR GAZ DATORITA COSTURILOR MULT MAI MARI DECIT ENERGIA PE BAZA DE LEMN ?
PT ALICE DE PUSCA
03.03.2009 22:20
LAS-O BAI FATA PE ASA- ZISA ALICE ASTA CA E DUSA RAU DE TOT .VAD CA ESTI FATA DESTEAPTA SI IN CUNOSTINTA DE CAUZA ,DE CE TE COMPROMITI CU UN ASTFEL DE SPECIMEN ?ASTA E UN FEL DE GICA-CONTRA. PINA ACUM A ZIS DE CE NU SA FACUT NIMIC IN MANDATELE LUI BARA ,ACUM ZICE DE CE SE FACE ? NU AI CU CINE ,LAS-O.PUTE A PROSTIE RAU DE TOT.DUPA EA NU NE MAI TREBUIE DRUMURI ,SPORT ,CULTURA , EMANCIPARE , CIVILIZATIE.NU NE MAI TREBUIE NIMIC . CE MAI ?E DUSA RAU.
PT TOTI
04.03.2009 15:35
GATA V-ATI PLICTISIT NU MAI AVETI NIMIC DE SPUS????
PT TOTI
05.03.2009 19:17
mai usor ca-i post
normal
07.03.2009 09:13
ce plictiseala
////////////////
xxx
15.03.2009 10:50
stai sa treaca Postul Mare
eu
15.03.2009 15:17
Atentie s-a eliberat postul de director la APIA,ce faceti asteptati sa-l numeasca pe Bara,sau incepeti cu barfa?Hai nu stati degeaba,lasati postul, oricum pe Bara il sustin dracii lui soacra-sa.
pentru rasinareni
20.03.2009 17:08
Vai,ce expresie frumoasa,asta chiar face parte din vocabularul lui Bara,dar ce te faci atunci cand nevasta-sa se plange ca nu prea are.Saraca duce lipsa mare,sariti in ajutor!!!
pentru aha!!!
25.03.2009 17:11
O ZDREANTA DE OM .
ASAT-I IOAN BUCUR BARA
01.04.2009 14:04
Mai ZDREANTA,ar fi culmea sa ajungi director la OPC. Mai bine ai lua cateva ore de gramatica.
pentru aha!
02.04.2009 17:39
Mai abtine-ti-va un pic ca inca nu a trecut POSTUL MARE!!!
una
02.04.2009 19:39
Alo gara!! suntem in aprilie articolul a scris in luna ianuarie sau voi nu aveti loc unde sa va certati si ati gasit sit-ul Tribunei, ar trebui sa va infiintati un site numai al rasinarenilor ca sa va puteti da rand si sa vorbiti in liniste si numai voi sa va puteti citi injuriile nu o tara intreaga .... sau voi ati ramas cuplati in luna ianuarie? Ma mir ca nu va apucati sa boicotati alegerile de anul trecut :)), voi nu aveti ocupatie sunte-ti prea hodiniti si aveti prea mult timp liber de stati toata ziua cu ochii pe site sa vedeti care ce mai scrie si pe cine sa injurati, o inceput campania de primavara daca cumva ati uitat pt agricultorii adevarati dar voi sunte-ti doar tarani nu si agricultori ........ da
un sibian
02.04.2009 19:59
DUPA CUM SE VEDE SI TU ESTI PE ACEST SITE. SAU PT TINE E PUBLICAT LUNA ACEASTA ? APOI RASINARENII SA-U MAI EMANCIPAT ,NU MAI FAC AGRICULTURA PT CA NU E PROFITABILA.POATE CU TIMPUL O SA VA DA-TI SI VOI SEAMA ,"ASTIA DE LA ORAS "
PT "UN SIBISN "
03.04.2009 21:12
Tare te mai intereseaza acest sit,ori esti curios sa vezi ce mai scriu "agricultorii"despre Bara?Ce pot scrie,ca si el este un "agricultor"sadea,doar a terminat Liceul agricol,pacat mare ca n-a reusit macar sa invete sa scrie corect romaneste.
Pentru un sibian
04.04.2009 21:10
Anunt
pentru comercitantii din judetul Sibiu
Pregatiti un plic gros pentru cand va veni directorul Bara in control, e obisnuit cu "atentiile": ce-si va umple acum buzunarele,mamă,mamă!
ratatu
06.04.2009 12:17
Bravo rasinareanule,stii ce vorbesti.Hai d-le Bara,esti pe drumul cel bun,promovarea asta iti mai lipseste si in mod sigur vei lua locul lui Becali.Este tot ce iti lipseste,ai furat destul,mititica,te asteapta .Bafta!!!
Pentru ratatu
06.04.2009 16:35
Te lauzi ca pana acum nu te-a prins nici Curtea de Conturi, nici Parchetul, dar cu Dumnezeu te simti impacat, dnule Bara? Sau crezi ca daca ai dat bani (din banii comunei, nu ai tai( la Manastire l-ai cumparat si pe Dumnezeu?
ianos
07.04.2009 08:05
La voi nu e criza?
intrebare
14.04.2009 12:46
acum ca a trecut postul sa va vad cu ce va ,,laudati'' !?
SARBATORI FERICITE rasinarenilor !
bob
18.04.2009 18:14
Hristos a inviat! voi ce faceti? dormiti? rasinareni trezitiva va dispar padurile!!!
anul acesta ocolul silvic va taia 20.000 mc de lemn , foarte mult fata de anul trecut cand a taiat 14.000 mc, si pentru ce? ca a ajuns sa lucreze pe pierdere care e din ce in ce mai mare . Asta e rezultatul bunei conduceri , a celor 8 administratori numiti. Ce a facut Apolzan asteia nu sunt in stare sa repare. Tractorul ocolului e stricat de 6 luni. Daca era Apolzan il repara imediat si mai cumpara unul. Pe asteia nu-i preocupa decat chestii personale.Asa s-a ajuns la incapacitate de plata si datorii si taierea padurii .MUlta sanatate d-nului Apolzan care a realizat ceva in comuna noastra!
EMIL
20.04.2009 09:39
Mai Emile(Bara)dracii te pun sa-l lauzi acum pe Apolzan sau vrei sa-i multumesti pentru masina cumparata cand la-i pus sef de Ocol?De ce n-a reparat Apolzan tractorul in loc sa-si repare masina personala,pe care a rasturnat-o beat,stiu rasinarenii ca a reparat-o cu banii ocolului?Dar ca toata ziua tu si Chiva mancati la Ocol din banii de protocol,oare acei bani nu erau proveniti tot din furtul padurilor? Las-o moale sau continua, cum vrei tu Dogarule.
Pentru Emil
26.04.2009 16:56
apolzan si beat , avea realizari ( care se vad ) -sediu de ocol si utilaje, profit si bani la bugetul local , dar astia asa destepti cum sunt nu au realizat decat pierderi de la luna la luna.
emil
26.04.2009 22:28
Pana la urma cine a "realizat"ocolul Apolzan sau Bara,sa stim si noi cei care am platit impozit si ne-am uitat cum sunt furate padurile satului si piatra din cariera?Daca esti asa documentat spune-ne si noua rasinarenilor de unde si-a facut Bara casa,din salariul de la primarie ori din ce a furat 8 ani?Poate stii cum a fost si cu lustrele din Caminul cultural si cu licitatiile pentu constructiile din comuna,dar cu licitatia de la cariera?Spune mai stii?
Pentru Emil
27.04.2009 17:09
pe Bara l-ati votat de doua ori. daca nu va convenea de cel-ati votat???!!!
cred ca dupa 4 ani v-a placut si l-ati reales !!!
ocolul l-a infiintat Bara si consiliul local de atunci , si ce s-a realizat se vede , chiar si orb sa fi, dar nu va convine sa se spuna ceva bun despre Rasinari. nU STIU SA EXISTE VREUN OCOL IN JUDET CA LA NOI.
emil
28.04.2009 18:50
oare cine a realizat ocolul? bara ? sau
un director betiv , un contabil camila, un inginer mic si negru , o secretara cu picior de fag si alti golani?
bula
28.04.2009 18:55
termina-te ochelaristo....sau vrei sa te termine altcineva?
pt bula
28.04.2009 22:21
Oricum cred ca sunteti TERMINATI !!!
contabilu
29.04.2009 13:50
Pe Bara l-au votat tiganii,handicapatii, betivii si toti cei care s-au lasat cumparati de banii DRACILOR lui Capatoaie.Dupa 8 ani de furtisaguri nici macar aceia nu s-au mai lasat cumparati.Unde au disparut dracii de prin sat de nu mai sunt pe toate strazile?Pe unde mergeai te loveai de ele,ce bine,mai bine spui"piei satano".Cat despre Ocol,nici o problema,a fost facut pe banii comunei nu pe a lui Dogaru.El saracul mai bine nu strica remiza ca acum nu mai prea are pe unde dormi cand il scoate Chiva.
Pentu Emil
29.04.2009 15:01
Ce faci, ti-a cam pierit piuitul?Hai,mai lauda-te mai stiu foarte multe despre tine si familia ta.Daca mai vrei laudat da-i inainte cu tupeu,doar asa le place atat Dogarilor cat si Capatoaielor.Curaj!!!
Pentru Emil
03.05.2009 11:29
Bravo baiete,ai gasit raspunsul pentru sustinatorii lui Bara,atat el cat si cei ce se lasau cumparati sunt niste terminati.Uite asa se mai incheie un capitol din viata lui de "PRES"al satanelor,sau poate nu.Cine stie ce zile grele ii mai ofera Chiva.
Pentu contabilul
06.05.2009 13:44
Unde iti este mandria si orgoliul de Primar? Ziceai ca "tu ai pus coada la pruna si ai facut gaura la macaroana" pana mai ieri,iar acum ai ajuns sa lipesti afise prin satul care l-ai furat?Rusine,de 3ori rusine,macar nu-ti mai injosi si copiii,ramai tu un josnic si un incult la fel cu cele care te vedeau "MARE DIRECTOR LA OPC".Ce sa cauti acolo? tu nu stii sa scri corect un proces verbal ai fii facut institutia de ras cu prostia ta,tu nu poti ajunge decat cioban la Coman Ciulu ca satana si-a vandut oile sau lipitor de afise in locul lui Gheorghe Pascu,ti-a lasat locul liber.
Pentru Bara
18.05.2009 17:17
Vezi,mai Emile,care este adevarata valoare a fostului primar Bara,"lipitor de afise".Vai de viata lui si de a celor ce au avut incredere in el si in DRACII lui soacra-sa.A ajuns bine,dar sa vezi ce urmeaza!!!
Pentru Emil
19.05.2009 15:02
Ce faceti,vi s-au epuizat subiectele?Stiu ca nu mai aveti cu ce va lauda si acum asteptati un nou subiect despre fostul vostru primar.Saracul,nu l-a angajat nimeni,mai are de lins niste afise,ca doar de atat este bun si apoi sa mai vedem,poate intre timp ia niste ore de gramatica.
Pentru rasinareni
23.05.2009 12:05
Ce faci, ce cuminte te-ai facut, tu si sustinatorii tai?Poti dormi linistit, le-ai spus ce urmeaza? Atentie la proverbul cu "ULCIORUL..." al tau cred ca a inceput sa curga.
Pentru Nelu
28.05.2009 14:20
De ce taci? Nu mai ai curaj sa te lauzi cu nimic,nici macar d-na Podariu nu te mai sustine,sau ai devenit deja istorie pentru toti pupincuristii? Vezi ce valoare ai? Esti un zero barat.Nu mai ai ce fura, nu mai esti bun de nimic,maine poimaine te cauta Chiva pe la "ARIE",stii tu de ce.
Neluuu...!
01.06.2009 15:55
vad ca citesti comentariile dar nu mai ai curajul sa te lauzi cu nimic, ti sa interzis sa mai comentezi sau iti este teama de ce urmeaza? Indiferent despre ce este vorba, stai cuminte in curte, nu mai umbla pe la sectiile de votare sa te dai mare, oricum esti un ratat!
Pentru Nelu
10.06.2009 14:38
Din aceeasi categorie
sevis

salonul auto

vino

turboclima

Vacanta Eurotrip
espressor
sport
info
Covoare
Licitatie publica

accentmedia