logo
spartan
ADVERTORIAL
"Sibienii vor fapte, nu vorbe. PSD trebuie să continue să facă bine României!"

“Am încredere în sibieni și sunt convins că de data aceasta nu vor mai ierta minciunile lui Klaus Iohannis. Nu mai poate fi tolerat un președinte incapabil să rețină două întrebări inventate pentru un referendum pus la cale special pentru a fi deturnat votul românilor de la europarlamentare. Zilele acestea, am fost în mijlocul sibienilor și mulți dintre aceștia mi-au spus că Iohannis, cumpărătorul de rea-credință, trebuie să dea Sibiului casele înapoi și să plătească pentru cele două imobile pe care instanța a decis să i le confiște pentru că au fost obținute ilegal. Sibienii nu vor permite să fie conduși de indivizi care au furat case, precum Iohannis, precum Turcan, care și-a terminat studiile la Moscova și care a fost adusă de la Botoșani să-i conducă pe liberali, sau precum Ludovic Orban, un bufon fără haz. Sibienii nu se lasă păcăliți. Oamenii vor fapte, nu vorbe. Sibienii vor o viață mai bună pentru că merită mai mult!” - Bogdan Trif, președinte PSD Sibiu.
 
“Sibienii știu ce vor și nu pleacă urechea la vorbe goale. De aceea, sibienii ne-au primit în mijlocul lor cu bucurie și ne-au transmis că apreciază măsurile pe care PSD le-a luat în ultimii ani. Fermierii sibieni mi-au spus că PSD este singurul partid care a dat subvențiile la timp și acest lucru este important pentru agricultura din România. PSD trebuie să continue să facă bine României!” - Alexandru Popa, candidat PSD Sibiu.

“Am fost printre medieșenii din cartierul Vitrometan, locul în care am copilărit și unde am învățat cât de importantă este o comunitate. Am fost primit cu brațele deschise de oamenii care mi-au mărturisit, cu sinceritate, că PSD este partidul care i-a ajutat să-și permită o mașină după ce a eliminat taxa de primă înmatriculare, PSD este partidul care a mărit salariile și pensiile, a majorat alocațiile copiilor și este primul partid care a luat măsuri pentru ca medicii să rămână în țară și să aibă grijă de sănătatea românilor.  
Sibienii vor alege PSD la europarlamentare pentru că PSD va continua să facă bine României!” - Mihai Macaveiu, candidat PSD Sibiu.






comentarii
11 comentarii

psd, ever never. psd -ul este cea mai mare pacoste, cea mai mare plaga dupa comunism, abatuta asupra Romaniei. psd-ul si toti sustinatorii lui vor ajunge la groapa de gunoi a istoriei, alaturi de comunism si fascism. in afara de hotie, incultura, tupeism ordinar si sfidare a bunului simt, psd-ul nu a adus nimic in Romania. Plecati cat vedeti cu doi ochi si lasati-ne in pace. Ne-am saturat de voi, de obraznicia, nesimtirea, tupeul, prostia si incultura voastra.
tot eu
16.05.2019 15:52
UN HOT DE CASE NU POATE FI PRESEDINTE ! PLEACA ACASA HOTULE DE CASE CU TURCAN !
Hotul de case
16.05.2019 16:04
A ajuns PNL Sibiu sa fie condus de Turcan din Botosani, cu studii la Moscova, de un fost mare comunist ca Sovaiala, de unu ca Neagu care a falimentat Metalcatul sau de unul ca si Cazan care cumpara electoratul cu cizme ! Vai de sageata voastra ! Cu astia in frunte va bate PSD de va asculta cu urechea !
PNL praf
16.05.2019 16:18
mai au putin si fac lista de 200 de oameni pentru cele 33 de locuri ale Romaniei in Parlamentul UE.
cum naiba ei critica tot ce tine de UE ca e rau, otravit sau cu dublu standard dar la posturile UE se calca in picioare.

la fel ca pensiile speciale de ZECI DE MII DE LEI date unor oameni care nu au contribuit un leu la fondul de pensii.

se roaga de psd sa ia fondurile europene pentru constructia de spitale si drumuri chiar un membru psd. dar ei nu vor !

de fapt alegerea pe care trebuie sa o facem sunt altele:
vrem sa traim in rusia sau UE ?
vrem un "roman get beget crestin ortodox" cu amanta mai tinara decat copiii sau cu 5 neveste, care urla familia traditionala dar cade biserica pe el cand intra ca nu-l suporta Dumnezeu ?

il vrem pe cel cu insula furata de la stat, proprietati in brazilia , bmw 7 cu care circula fara ITP si domeniu cat un mic sat cu palatul cu 1800mp utili ? toate din salariul de functionar la stat ?
care da legi doar pentru el, fiul, nasul si tot restul familiei de infractori numita psd ?

ii vrem pe cei care nu construiesc NIMIC CU FONDURI EUROPENE PENTRU CA NU SE POT FURA ?
au avut ocazia 2 ani de zile sa faca ceva. au facut: au ELIBERAT MII DE CRIMINALI SI VIOLATORI pe langa spalarea cazierelor si banilor furati de conducerea lor !!!
de victimele acestora nu le pasa, de cei care mor in spitale fara medicamente, aparatura si dotari nu le pasa caci ei se trateaza in Austria pe banii nostrii.
de copii care mor in scoli sau gradinite nu le pasa ! de cei care mor pe drumurile nesemnalizate si pline de gropi nu le pasa !

de ce i-am vota ?
s-a trezit si Moldova si Muntenia si Oltenia. In Transilvania psd ramane ce a fost intotdeauna: NIMIC !!!
disperare mare la psd
16.05.2019 16:21
PNL -ați auzit de Disciplina în construcții? Ați distrus orașul cu ghetourile voastre unde nu avem intimitate nici fonica nici vizuala.Trecem cu pasul în dormitoarele celor de vizavi! Ne-ați păcălit pe noi oltenii si alti oameni de buna credinta,sa ne îndatoram pe zeci de ani ptr niște locuințe neconforme,și acum ne râdeți în fata și ne numiți prosti și analfabeți. Votez inca o data PSD !
Crina
16.05.2019 17:40
Votam PSD! NU la referendum sau la referendum NU !
16.05.2019 18:13
Aloooooo, masoara-ti ba cuvintele. Datorita PSD salariile au crescut, medicii castiga 20000 lei/ luna, traiul este unul mult mai bun.
Mars ma ipocritule cu pdlistii tai cu tot. Turcana si cu ai ei au distrus tara asta!!!! Asa ca mars!!!
V-o dam in 26 mai.
@tot eu
16.05.2019 18:22
bravo psedeilor. Votati ciuma rosie in continuare si veti avea o tara de criminali, violatori, hoti, escroci, inculti, agramati, parinti morti ca niste caini de pripas pe holurile spitalelor din cauza lipsei doctorilor platiti cu 20000 de lei, tineri fugiti din tara, copii si nepoti crescuti fara parinti, pe dragnea si maimuta cu coc impartind pomeni electorale. Sper sa va ajunga pensiile si salariile marite sa platiti un acatist in " cinstea" bravilor, cinstitilor si dragilor conducatori ai lagarului Republica teleormaneana Romania . Si va doresc sa traiti amplificat de 1000 de ori ceea ce traiesc cei umiliti, ignorati si sfidati de javrele psdiste.

PS Cei de la Tribuna sper sa aiba un minim de decenta, bun simt si demnitate incat sa respecte dreptul la replica si de opinie. Asta daca nu cumva sunt subordonati psd-ului
sharky cu dintii ca acele
16.05.2019 19:21
mda, numai un hot psd-ist poate crede ca doar banii conteaza.
anul trecut, 2018, un medic a plecat sa profeseze in strainatate la fiecare 5 ore si jumatate !!!

asta ca sa nu vorbim de cresterea preturilor care in unele cazuri depaseste 50% !!!
in afara de parlamentari si cei cu pensii speciale cui i-a crescut salariul cu 50% ? sau macar cu 20% ?

noi vorbim de lipsa de conditii din spitale, scoli, de lipsa de drumuri !
psd vorbeste doar de ce poate fura !!!

suntem tara campioana in Europa si pe locul doi in lume la emigrare !!!
doar Siria ne depaseste care e de ani de zile in razboi.

oare de ce pleaca oamenii ?
din cauza hotiei, coruptiei, clientelismului si nesimtirii ridicate de psd la rang de cultura nationala !

NU MAI TINE CU MINCIUNA HOTILOR !!!
jos psd
16.05.2019 22:14
Cei de la Tribuna,chiar respecta dreptul la replica. Si nu tin parte nici unui partid! Ce,ti-e ciuda ca se aude și vocea noastră, nu numai minciunile voastre? Uitati-va în propria ograda de delincvenți și abia apoi mai comentați de alții. Nu va e rușine sa încercați încă sa ne duceți de nas? Pai da voi ce credeți ca omul se duce acasă după o zi grea de munca, și nu vede ca nu se poate odihnii, ca pereții deja au început sa crape,după numai câtIva ani de dat în folosință, ca copiii sunt dintr-o boala pulmonara în alta din cauza umezelii și igrasiei? Asta e realitatea. Și voi încă încercați sa ne îndreptați atenția spre alte nimicuri. Da.Sunt nimicuri în comparație cu sănătatea copiilor. Votez PSD !
Pro PSD
16.05.2019 23:13
Sunt situații în care sa-ți ajuți favoritul,inseamna pur și simplu sa nu faci nimic.
cu psd
18.05.2019 18:24
Din aceeasi categorie
sevis

marquardt

sounds

Vacanta Eurotrip
espressor
paltinul
info
Covoare
turboclima
artmania
Licitatie publica

accentmedia