logo
FITS
ULTIMA ORĂ – Un şofer băut a rupt un stâlp de telecomunicaţii, pe Maramureşului – GALERIE FOTO
ULTIMA ORĂ – Un şofer băut a rupt un stâlp de telecomunicaţii, pe Maramureşului – GALERIE FOTO
* Rezultatul pe etilotest în cazul şoferului a fost de 0,41 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat, iar în cazul pasagerului aflat pe locul din dreapta, de 0,93 *

Accident spectaculos în această dimineață, pe strada Maramureșului din Sibiu. Un tânăr aflat sub influența băuturilor alcoolice a intrat cu mașina într-un stâlp de telecomunicații, pe care l-a doborât. Stâlpul căzut a blocat efectiv strada Maramureșului mai bine de două ore, traficul rutier în zona în care s-a produs accidentul fiind deviat. ”Am auzit o bubuitură puternică și după 2-3 minute am văzut girofarurile de pe fereastră. Când am coborât, erau două persoane în mașina Poliției, mașina bușită, și stâlpul în mijlocul drumului”, a povestit Simona Mureșan, martor al evenimentului. 

Șoferul și pasagerul erau băuți 

Polițiștii spun că atât șoferul, cât și pasagerul din dreapta sa, erau sub influența băuturilor alcoolice. Primul a avut pe etilotest 0,41 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat, iar cel de-al doilea, 0,93. Oamenii legii continuă cercetările în acest caz. ”Din primele cercetări se pare că cel care a condus autoturismul Audi, într-o curbă la stânga a pierdut controlul asupra direcției de mers și a intrat într-un stâlp. În continuare facem cercetări pentru a stabili cu exactitate care sunt cauzele și împrejurările producerii acestui eveniment rutier”, a spus subcomisarul Cristian Dena, din cadrul Serviciului Rutier Sibiu. Șoferul vinovat de producerea accidentului s-a ales cu dosar penal.






comentarii
32 comentarii

Gata...s-a dus si stalpul ala...alcolistii dracului!!!Bine ca n-a trecut o alta masina in momentul acela ca-i putea nenoroci!!!
locatar
01.10.2010 08:19
Sau putea sa dea peste niste pietoni, poate chiar copii.
Nu-I nimic, statul roman e prietenos si peste doar 3 luni o sa-I restituie permisul si o sa-I ofere multe alte sanse sa nimereasca (baut la volan) in viitor pietoni.
Cat despre politie si revizuirea codului rutier, in vederea inaspririi pedepselor
un sofer
01.10.2010 08:51
accidentu' de ieri de pe Balea...de gagica cui? a fost produs
la indigo
01.10.2010 08:55
Propun ca soferul sa fie cercetat in stare de libertate,nu de altceva dar e baiat bun,are Audi,a baut mai putin decat nesimtitul din dreapta care era pulbere,el fiind doar manga,ca sa n-o mai lungesc,nu prezinta pericol public,ce mai,sa traiasca monopolul,stalpul si semaforul !
dan capitan de plai
01.10.2010 08:59
Daca Basescu circula sub influienta alcoolului de ce sa nu circule si dobitocul respectiv ca doar traim in Romania.M-as bucura daca victima a acestor accidente,adica sa dea un betiv peste el,ar fi un judecator sau procuror care au intervenit la scaparea unor asemenea specimene.
cabuta
01.10.2010 09:20
va plati si repararea stalpului?!? ce viteza avea tembelul? inaspriti legislatia pentru asemenea specimene!!
uve
01.10.2010 10:31
NIMENI ALTUL DECAT BAIATUL PATRONULUI DE LA FOSTUL CARO! ACUMA ASTA E A FOST LADY'S NIGHT AZI NOAPTE SI AU FOST SI EI LA PITI LA KAPITAL....AU SERVIT SI EI CEVA CA TOATA LUMEA!
stiti cine e marele sofer?
01.10.2010 10:48
problema e alta, tovarasi!
un stalp n-are voie sa pice pe strada la prima lovitura indiferent daca soferul e baut, adormit sau moldovean.
Ar trebui tras la raspundere producatorul de stilpi care probabil a cam "economisit" la rezistenta acestora.
Vorba ceea "La' ca mere si asa..."
olteanu dracului.
tovarasu
01.10.2010 11:18
acea curba mereu e o capcana pt alcoolistii soferi. nu e primul accident de acest gen. si da, va plati toate daunele, asigurarile nu despagubesc nimic cand e vorba de soferi alcoolizati. desi.. s-ar putea sa faca o exceptie pt baietii bazati, copii de patroni, posesori de audi..
mda
01.10.2010 11:24
Distrusul ala de sofer (Mircea, fiul lui Tica de Caro) este un ratat prapadit, singura lui calitate fiind de fiu. Cel mai vinovat e tata-so ca i-a lasat masina unui asemenea dobitoc. Cat despre pasager (alias BABANU')... un betivan ratat!!! Bine ca nu au omorat pe nimeni prapaditii pamantului...
coleg
01.10.2010 11:33
a inviat si comunistu de tovarasu poponar
gogu
01.10.2010 11:48
Da...poate asa o fi...ca n-a fost mai rezistent!!!Dar sa nu uitam ca stalpii sunt pt altceva,n-au fost facuti pt a fi propteaua imbecililor alcolisti!!!Daca era mai tare si mai rezistent,idiotul de l-a rupt aparea maine la rubrica decese!!!
Vinovat e stalpul???!!!
01.10.2010 12:37
iar isi da gogu iobagu cu parerea.
Apropo bai oltene - stii treaba cu iobagu?
iobag lu mata, lu sora-ta si lu fiica-ta.
tovarasu
01.10.2010 13:10
te-ai gandit vreodata tovarase, ca un stalp sanatos ar scadea numarul de imbecili alcoolizati?
Mai bine o singura data la rubrica decese decat saptamanal la rubrica "eroii" strazii.
tovarasu
01.10.2010 13:16
AUDI masini puternice nu oricine are banii sa le INTRETINA ....oricum a rupt AUDI stalpul si aia 2 nu au nici o zgarietura....FOR LIFE AND SAFE::::::AUDI:::: si pentru rupt de stalpi:-p
Audi
01.10.2010 13:28
mai cioara comunista ti-o bag eu tie si la toata familia ta
gogu ptr tovarasu
01.10.2010 13:29
Degeaba inasprit legea.Legea este ptr prosti Legea este o bariera prostii se opresc cateii se strecoara iar dulaii sar peste ea Incepeti cu educatia acasa si in scoli
tiganu
01.10.2010 13:30
tovarase daca re prind te fac de uiti de comunism
gogu
01.10.2010 13:31
tovarase gogu muistule, vezi ca iobag si "domniei" tale daca mai insisti mult.
tovarasu
01.10.2010 13:40
Aici vezi diferenta intre un audi si un logan. Mai bine un audi de 15 ani decat un logan nou nout. Si cu logan-ul aparea in rubrica "decese".
Buli Basa
01.10.2010 14:13
mai tovarase comunist vezi ca eu nu sant poponar ca tine
gogu
01.10.2010 14:29
bai gogule, vad ca pe deasupra esti si analfabet.
era vorba de mu.i.e, tovarase! M.U.I.E!
tovarasu
01.10.2010 14:43
mai tovarase eu ma pot ocupa doar de mamicuta ta si de ficata in legatura cu muia iar pentru tine caut un poponar ca tine sa te serveasca
gogu ptr tovarasu poponar
01.10.2010 14:52
gogule, esti ca o maimuta - imiti pe altii, n-ai idei proprii.
tipic pentru un rahat oltean nespalat.
tovarasu
01.10.2010 15:05
prefer mai bine oltean decat comunist poponar ca tine
gogu
01.10.2010 15:10
te las ca trebuie sa merg la munca dute si spalate la cur ca te ustura poponare
gogu ptr tovarasu comunist poponar
01.10.2010 15:16
spor la "munca".
in rest ramane cum am stabilit.
stii tu, treaba cu iobagu ...
tovarasu
01.10.2010 15:48
sunteti doi imbecili, niste retardati amandoi, ati dat si voi de internet si va apucati de injurat, tampitii dracului
gogu + tovarasu
01.10.2010 19:32
Am o nedumerire, de ce au dat alcoolemia pasagerului ? Este vreo lege care spune ca trebuie sa mergi pe jos daca ai consumat alcool ?
Americanu
01.10.2010 20:13
mai tovarase nu te mai du la produs ca e frig si racesti schimbati meseria din catel poponar fate muist ca castigi si cu asta
gogu
01.10.2010 20:46
Au luat alcoolemia amandurora pt ca exista riscul ca cei doi s-o plimbe privind conducatorul auto in momentul producerii accidentului. Ma-ntelegi? Hai, sa auzim / scriem numai de bine.
pt. Americanu
01.10.2010 22:05
Bai, tovarase nu se mai zice "Vorba ceea "La' ca mere si asa..." ci La'ca pere si asa ! Dupa cum faci demonstratii despre st
Pere