Pohang Steelers - Gaz Metan 3-0
Primul eşec pentru Mulţescu
Cosmin PRIŞCĂ
594 vizualizari
După 3 victorii consecutive, în Antalya, Gazul Metan a pierdut amicalul de ieri, în faţa coreenilor de la Pohang Steelers.
Gaziştii au pierdut partida de pregătire de ieri, disputată în compania sud-coreenilor de la Pohang Steelers, cu scorul de 3-0. La capătul primei reprize scorul a fost unul alb, însă în actul secund, sud-coreeni au marcat de 3 ori, în minutele 47, 53 şi 83.
Medieşenii au început meciul în formula Pleşca - Trtovac, Frăsinescu, Markovic, Andrei - V. Negru, Tahar - R. Avram, Eric de Oliveira, C. Petre - Drăghici. După pauză au mai evoluat Greab, R. Zaharia, Buzean, Breeveld şi Alex Munteanu.
Gaziştii vor mai evolua, peste două zile, în compania cehilor de la FC Slovacko, urmând ca, pe data de 13 februarie, să întâlnească o echipă din România, divizionara secundă FC Bihor Oradea. Ultimul amical din stagiul de pregătire din Antalya va avea loc joia viitoare, adversarul medieşenilor urmând să fie Slavia Mozir din Belarus.
În prima săptămână de cantonament, gaziştii au învins pe FC Shinnik (1-0), Petrotrest (2-0) şi FC Ujpest (2-1).