PNL
CSU Atlassib câştigă la Timişoara
1863 vizualizari

"Studenţii" sibieni au debutat cu dreptul în noua ediţie de campionat. În această seară, jucătorii pregătiţi de Dan Fleşeriu au câştigat la Timişoara cu scorul de 61-53.
Prima repriză a fost echilibrată. Baschetbaliştii sibieni au câştigat actul întâi cu 12-9, iar bănăţenii pe următorul (17-15), astfel că, la jumătatea întâlnirii, CSU Atlassib avea avantaj minim pe tabelă (27-26). Următoarele 10 minute au fost la fel de echilibrate. BC Timişoara s-a impus în sfertul 3 cu 14-11 şi avea avantaj de un coş înaintea ultimei perioade. În sfertul 4, "galben-albaştrii" au întors rezultatul (23-13), obţinând prima victorie din acest sezon.
Pentru CSU Atlassib au marcat Popa Calotă (15 puncte), Gilbert (10), Hardy (10), Lalovic (9), Klassen (8), Will Paul (6) şi Harrison (3).