PNL
CSU Atlassib câştigă la Piteşti!
1412 vizualizari
Baschetbaliştii sibieni s-au impus, în această seară, în Trivale, la diferenţă de două coşuri, scor 80-76.

~La 4 zile distanţă după ce au pierdut acasă la o jumătate de coş meciul cu BC Mureş Tg. Mureş, scor 99-98, baschetbaliştii sibieni au obţinut, în această seară, o victorie extrem de importantă pe terenul uneia dintre formaţiile care au avut un start bun de sezon, BCM "U" Piteşti. După 40 de minute CSU Atlassib s-a impus cu scorul de 80-76.
Sibienii au câştigat primul sfert cu 22-18, dar până la pauza mare gazdele au întors rezultatul, după 22-16 în actul al doilea. La jumătatea meciului BCM "U" Piteşti conducea cu un coş 40-38.
Sfertul al treilea le-a revenit sibienilor, la limită (20-19). Aceştia au reuşit să întoarcă rezultatul în ultima perioadă (22-17), impunându-se cu 80-76.

Revenim cu amănunte, declaraţii şi clasamentul actualizat.